Murphy ​törvénykönyve 184 csillagozás

Avagy miért romlik el minden?
Arthur Bloch: Murphy törvénykönyve

„Ha valami egyáltalán elromolhat, az el is romlik” – erre az alaptételre épül viselkedési törvényeinknek és a ránk hol barátságosan, hol fintorogva visszatekintő világnak az az enciklopédikus összefoglalása – a maga nemében páratlanul kis terjedelemben –, amelyet itt nyújtunk át az olvasónak. Okuljon belőle: főként hogy minden dolognak fonákja is van, s hogy az eshetőségek közül – e fordított leibnizi világszemléletben – többnyire, legalábbis ebben a felfogásban, a legkellemetlenebb következik be, vagy – hogy egy másik alaptételt idézzünk – egyáltalán nincsenek is jobb vagy rosszabb eshetőségek. S ha már kellően áttanulmányoztuk és magunkévá tettük ezt a „hibázni nemcsak lehet, hanem kell is” szemléletet, akkor talán lépten-nyomon kellemes csalódás ér majd. A kötetet Réber Lászlónak a murphológia világlátását mélyen átérző grafikái teszik még élvezetesebbé.

Eredeti cím: Murphy's law and other reasons why things go wrong

Gondolat, Budapest, 1989
206 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632822714 · Fordította: Hernádi Miklós · Illusztrálta: Réber László
Gondolat, Budapest, 1988
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632818733 · Fordította: Hernádi Miklós · Illusztrálta: Réber László
Gondolat, Budapest, 1985
200 oldal · puhatáblás · ISBN: 963281519X · Fordította: Hernádi Miklós · Illusztrálta: Réber László

Bla IP

Arthur Bloch: Murphy törvénykönyve Avagy miért romlik el minden?

Vidám könyvet kellett választanom, s gondoltam a választás: az mindig egy probléma az életemben. Először Darvas Részeg eső című könyvére gondoltam, mert az önmagában egy vidám közelítés lehet, ha egy csapadék illuminált. De aztán rájöttem tévedek, s már biztos voltam magamban, hogy igazam van. Ezt a magabiztosságot, csak a tévedés tudata alapozza ilyen szilárdan. Keressünk hát megoldást: ami vidám, az vicces, tán humoros írás. Igaz, itt a humornál eszembe ötlött még, hogy ennek van színe is, meg fonákja – de „üsse kavics” legfeljebb sírva röhögök: na így is lett. Merthogy a korábban már olvasott Murphyből megtudtam: „az igazi problémáknak nincs megoldásuk”, ha pedig mégis lenne „a jó megoldások azok, amelyek alkalmazhatók minden problémára”, viszont általános statisztika szerint kimutatható, hogy „semmi nem történik a tervek szerint”. Ugyanakkor: a problémamegoldás titka mégis csak az, hogy „meg kell találni azt a személyt, aki majd megoldja”. „Az eszköz meg szentesíti az eszközt, mert a probléma megközelítése, mindig fontosabb, mint a megoldása.” – „Bámulatos, milyen sokáig tart valaminek a megoldása, ha nem fáradozik rajta az ember.” Nem tudom Ti hogy vagytok vele, én fáradozni nemigen szeretek, így biztosan tudom, hogy „a problémák elsődleges oka a problémamegoldásban keresendő”.

Arthur Bloch: Murphy törvénykönyve Avagy miért romlik el minden?

Néha mikor az ember egy könyvet olvas előfordul hogy az az érzése: „ezt a könyvet személyesen nekem címezték, nekem írták.” Hát én is így vagyok ezzel a könyvvel…

Nagyfehérasszony

Arthur Bloch: Murphy törvénykönyve Avagy miért romlik el minden?

Nem csak nevetést ad -amiért ugyanmár önmagában is megérné kézbe venni-, hanem komolyan el is gondolkodtat. Időnként mély (itt-ott taoistának ható) mondanivalókat fedezhetünk fel a szösszenetekben, és biztos, hogy minden egyes olvasásnál valami új is a felszínre bukkan, amit eddig észre sem vettünk.
Kihagyhatatlan? Igen.
Feledhető? Nem.
Kell-e a polcra? Nanáhogy!

Ez_elment_vadászni

Arthur Bloch: Murphy törvénykönyve Avagy miért romlik el minden?

Furán humoros ez a könyvecske, görbe tükrösen. Sok szituációban magunkra ismerhetünk.

Coffee I

Arthur Bloch: Murphy törvénykönyve Avagy miért romlik el minden?

Tizenéves koromban rengetegszer levettem apu polcáról, és nagyon jól szórakoztam a különböző „törvényeken”. El sem tudnám mondani, hányszor volt már a kezemben.
Aztán egyszer véletlenül úgy vettem már le a helyéről, hogy olvasás után az én polcomra költözött. Nagy kincs ez a könyv a többiek között, meg tudja nevettetni az embert a legrosszabb pillanatokban is.

Fay

Arthur Bloch: Murphy törvénykönyve Avagy miért romlik el minden?

Nem éri meg. Olyan volt, mintha újra és újra ugyanazt olvasnám, kicsit átfogalmazva.

Thor

Arthur Bloch: Murphy törvénykönyve Avagy miért romlik el minden?

Ez egy örök kedvenc . Azt hiszem ez az eredeti, nem ?
Azt tudom, hogy sokan folytatták a koncepciót de én úgy tudom, hogy nekem az első van meg . Remélem jól tudom, mert ha nem akkor zokogni fogok a kétségbeeséstől .
Azért is lepne meg, ha nem ez lett volna az első ilyen kezdeményezés, mert konkrétan mindent szoktam tudni, de sokról aztán kiderül, hogy mégsem úgy volt . De olyan is van, amikor eltalálom . Ráadásul minden alkalommal . :D
Azért húzom az időt, hogy direkt idegesítsem azt, aki most ezt elolvassa .
Remélem sikerült . :D
Szóval akkor a könyvről !
Tetszett !
Imádom !
Ennyi .
Tetszett a kritikám ?
Bővebben:
Nagy életigazságok vannak benne, melyekből okulhatunk egy életre… és még azon is túl .
Egyik kedvencem: Mire jó az összetörhetetlen játék ? Arra, hogy más játékokat törjön össze vele a gyerek !
Ez azért zseniális megállapítás, mert szóról-szóra bemutatja, hogy miről szólt az egész gyerekkorom !

Lahara ISP

Arthur Bloch: Murphy törvénykönyve Avagy miért romlik el minden?

Ez valahogy olyan kötelező darab, amiből az is tud idézni, aki nem is olvasta. Elég jó kis gyűjteménye az általános érvényű igazságoknak. És tényleg! Én gyerekként olvastam először, de szerintem nem értettem mindent.

SteelCurtain

Arthur Bloch: Murphy törvénykönyve Avagy miért romlik el minden?

Ha meg kell magyarázni, hogy miért jár erre öt csillag, akkor ott már nagy bajok vannak.

Arthur Bloch: Murphy törvénykönyve Avagy miért romlik el minden?

szerintem fölösleges elolvasni, az az egy-két mosoly meg bólintás nem éri meg a fáradtságot. olyan érzésem volt, mintha minden törvény tízszer lenne benne, különböző megfogalmazásokban. szóval, ha mondjuk elolvasod az idézeteket, és beszorzod tízzel, szerintem kielégítő képzést kapsz mörfiből.

imma A+P

A legtöbb ember megérdemli egymást.

141. oldal, SHIRLEY TÖRVÉNYE

imma A+P

Nem lehet tudni, milyen mély egy pocsolya, míg bele nem lépünk.

66. oldal, MILLER TÖRVÉNYE

imma A+P

Akármi történik veled, már minden ismerősöddel megtörtént, csak sokkal inkább.

144. oldal, MEADER TÖRVÉNYE

Tiger205

EDELSTEIN TANÁCSA
Ne rágódj azon, mit tartanak felőled a többiek. Leköti őket azon való rágódásuk, hogy te mit tartasz felőlük.

colorstar

Az optimista azt hiszi, a létező világok legjobbikában élünk. A pesszimista attól fél, hogy csakugyan abban élünk.

Jaumijau

Az ember időnként belebotlik az igazságba, de legtöbbször feltápászkodik és továbbmegy.

Churchill kommentárja az emberiség témájához

Jaumijau

Minden zseniális műben ráismerünk saját elvetett gondolatainkra.

Emerson megfigyelése

Jaumijau

Ha az emberek néha meghallgatnák saját magukat, kevesebbet beszélnének.

Courtois szabálya

FELSON TÖRVÉNYE
Aki egy embertől lop ötleteket, az plagizál, aki többtől, az kutat.

KIERKEGAARD MEGFIGYELÉSE
Az életet csak visszafelé lehet megérteni, de csak előrefelé lehet élni.