Az ​ember legmélyén 2 csillagozás

Arthur B. Dumpling: Az ember legmélyén

"Tisztelt ​XY! Az … kiadó honlapját böngészve találtam rá az Ön elérhetőségére. A kiadó egy éppen olvasott könyv kapcsán került a szorosabb látóterembe. (A százéves ember…) Bevallom, azért éppen Önt választottam, mert az oldalon az Ön neve volt a legszimpatikusabb számomra. Ennyit a hízelgésről. Nézze el a nyers modoromat, nem vagyok a szavak embere. Író vagyok. A probléma csak az, hogy ezt a külvilág még nem tudja. Ez az a pont, ahol az útjaink keresztezhetik egymást. Amit én tudok Önöknek ajánlani, az egy regény. Gondolom ezer ilyen hülye levelet kap, de ez tényleg más. Nem azért, mert én írtam. Már írhattam volna ezer regényt, de megvan a magamhoz való önkritikám, ezt elhiheti! Regényem legalább annyira trendi, mint az említett, de annál árnyaltabb és kevésbé kiszámíthatóak a fordulatai. Mintha Verne kalandregényeinek ötletei Rejtő világában öltenének testet, de mindez a mai korszellem keretei között, nyakon öntve egy adag belső vívódással, útkereséssel és természetesen csipet… (tovább)

Underground, Budapest, 2014
282 oldal · ISBN: 9789631208825

papeerzsepi>!
Arthur B. Dumpling: Az ember legmélyén

A könyvet nyertem, de alapból kíváncsi lettem a fülszöveg alapján.Nem mindennapi történet…A jövőben játszódik. Egyedi, más perspektívából, minden honnan nézve.Számomra kicsit szakmai (orvos biológus vagyok).
Igazából nagyon jól szemlélteti és leírja az író az emberi bélrendszert és utána a galandféreg fejlődési stádiumait.Mikor, hol, mit „csinál”.
Abszolút sci-fi kategóriába sorolnám és biztos vagyok benne hogy egy megosztó könyv lesz. Nagyon abszurd miközben egy kómás emberben mászkálnak miniatürizált orvosok, katonák és egy író. Utóbbi egy orvossal vitatkozik folyamatosan Isten létezéséről…A kómás ember felébred, aki mint kiderül egy bankrabló orvos…Szóval egyrészt több szálon futó történet, amiben folyamatosan bonyodalmak bukkanak fel.
Volt egy(-két) fejezet, amit abszolút nem tudtam hova tenni, és teljesen feleslegesnek éreztem. Ezért csak 4*.