Életem ​piros-fehérben 30 csillagozás

Az Arsenal legendás menedzserének életrajza
Arsène Wenger: Életem piros-fehérben

Arsene ​Wenger, az Arsenal korábbi edzője és menedzsere önéletrajzi könyvében először meséli el személyes történetét. A titokzatos, komoly tiszteletnek örvendő szakembert egyedi játékfilozófiája, sajátos értékei és a futballban alkalmazott újításai a nemzetközi sportvilág legkülönlegesebb személyiségei közé emelték. Önéletrajzából megtudhatjuk, hogyan lett a Duttlenheimből származó, elzászi kisfiú a világ egyik legsikeresebb vezetőedzője, hogyan építette fel az Arsenal legendás Invincibles csapatát, azaz a Legyőzhetetleneket, amely a 2003–2004-as szezonban veretlenül nyerte meg az angol bajnokságot, a Premier League-et; illetve hogyan formálta át a régimódi alapokon nyugvó, hetven fős labdarúgóklubot a világ élvonalához tartozó, több mint hétszáz embert foglalkoztató intézménnyé.
Wenger részletesen beszámol minden olyan mérkőzésről, amely fordulópontot jelentett a karrierjében, és mesél azokról a klubokról, amelyeknél edzősködött – az AS Cannes-tól az Arsenalig feleleveníti a… (tovább)

Partvonal, Budapest, 2020
238 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156058195 · Fordította: Szabó Christophe
Partvonal, Budapest, 2020
238 oldal · ISBN: 9786156058331 · Fordította: Szabó Christophe

Arsène Wenger: Életem piros-fehérben

Arsène Wenger: Életem piros-fehérben Az Arsenal legendás menedzserének életrajza

Ez egy óda a labdarúgáshoz.
Arséne Wenger lelke megnyílik ebben a könyvben, és végig árad belőle az az elemi szerelem, ami őt a focihoz köti. Élvezet volt olvasni minden oldalt, minden mondatot, pedig bevallom féltem, hogy az Arsenal előtti korszak untatni fog. De most kiderült, hogy ha egy olyan ember életrajzi könyvét olvasom, aki érdekel, aki a szívemhez nőtt, akkor iszom a szavait.
Egyetlen negatívumot azért muszáj kiemelnem, méghozzá azt, hogy az Arsenalról szóló rész egyetlen fejezetbe való belesűrítése túl tömény volt, és csapongó. Jobban állt volna neki, ha részekre bontja. De közben meg olyan érzés volt, mintha végig mesélne, és egyik gondolat jött a másikból, még ha csapongott is. Mintha beszélgettem volna vele, de csak ő beszélt volna.
Sok mindent megértettem, hogy mit miért csinált a karrierje során, amiért én haragudtam rá, mint szurkoló. Remélem lesz alkalmam egyszer személyesen találkozni vele, és elmondani neki, hogy sajnálom, hogy nem hittem benne végig, és most már értem. Mindent értek.

Sz_Dora>!
Arsène Wenger: Életem piros-fehérben

Érdekes önéletrajzi könyv. Könnyed, olvasmányos, kb. egy-két nap alatt elolvasható. Nem mondanám magam foci rajongónak, de még így is nagy érdeklődéssel olvastam a könyvet.

horsa09 P>!
Arsène Wenger: Életem piros-fehérben

Én egyszerűen imádom ezt az Embert!
Minden, amit tett a klub(ok)ért, ahogy viszonyul(t) az emberekhez és a sporthoz hihetetlenül csodálatos és példaértékű.
A könyv egy életérzést ad át, amiben Ő évtizedekig élt és gondolkodott. Nem tudok rá mást mondani, csak azt, hogy ez egyszerűen zseniális….

Könyvherceg>!
Arsène Wenger: Életem piros-fehérben

Ez egy jó könyv volt! Arsene Wenger, a francia úriember életén mehetünk végig. Az Arsenalos éveket részletesebben taglalja. Igazából elég könnyű olvasmány, lehetett volna vaskosabb is a mű. Mindenesetre sok érdekes dolgot megtudhattunk. Az Arsenal nagyon sikeres klub volt az ő edzősködése idején. A fő rivális a Manchester United volt. Arsene Wenger és Alex Ferguson szinte megszállottan állt a munkájához. Másképp nem is lehet? Szerintem nem. Most 2023-ban már Mikel Arteta a londoni csapat edzője. Vele lehet, hogy egy újabb sikerkorszak következik? Meglátjuk! Az én első Arsenalos emlékeim a Bergkamp és az Overmars duóhoz köthető. De mint kiderült, Thierry Henry volt a legnagyobb ász! Addig is, nézzünk minél több Arsenal focimeccset! :)

Tothti>!

A barátaimnak azzal szoktam tréfálni, hogy a fű, a tömött stadion pályájának füve, amely képes eldönteni egy meccs sorsát, és amelynek állapotára annyira mániákusan odafigyeltem az Arsenalnál, hogy minden reggel elbeszélgettem a klub kertészével, nos: a fű az én drogom. Nevetni szoktak rajta, holott nagyon is igaz. Ez az én drogom.

Kapcsolódó szócikkek: Arsenal FC ·
Kissur>!

Az értékeink természetesen az eredményeinkben is megmutatkoztak, de alapvetően a létezésünk pilléreit jelentették: ahogy viselkedtünk, ahogy kommunikáltunk.

Tothti>!

Elmondtam én nekik nem egyszer, hogy a sikerük abban rejlik, hogy újra és újra elvégeznek minden edzésmunkát, de arra álmaimban sem gondoltam volna, hogy mindezt ekkora buzgalommal teszik. Sehol máshol nem találkoztam ilyen mértékű tenni akarással. Nagoya volt az egyetlen hely, ahol trükköket kellett bevetnem, hogy eldugjam a játékosaim elől a labdákat, nehogy széthajtsák magukat edzés előtt.

Kissur>!

átlagosan az emberek kétharmada jobban teljesítene, ha többször hangsúlyoznák az érdemeiket;

ha egy játékossal beszélünk, minden negatív kritikára jusson három pozitív visszajelzés, hogy ezzel is ösztönözzük a fejlődésére;
nem szabad megszámlálhatatlanul sok célt felsorolni: bőven elég egy vagy kettő;
végezetül pedig: mindig gondosan válasszuk ki a megfelelő helyet és időpontot, akármiről is van szó.

kbalazs1983 P>!

Gyakran elképzelem, melyek lesznek halálom után az első szavaim Istenhez. Meg fogja kérdezni, mit kezdtem az életemmel, miként éltem le. Azt válaszolom neki, hogy meccseket próbáltam nyerni! Valószínűleg egy kicsit csalódottan fogja konstatálni: „Ez minden?” De elmagyarázom neki, hogy meccseket nyerni nem is olyan könnyű, mint amilyennek tűnik, és hogy a futball óriási szerepet játszik emberek millióinak az életében, nagyszerű közös élményeket lehet szerezni általa, örömöt és bánatot egyaránt.

225. oldal, 7. fejezet - Az Arsenal után

Kapcsolódó szócikkek: futball
Kissur>!

Mindig ezt tanítottam a csapataimnak: soha ne kételkedj, pallérozd az erényeidet, dolgozz az erősségeiden, csak így tudod ellensúlyozni a gyengeségeidet.

Chimera>!

Campbell minden meccs előtt elkiáltotta magát: „Együtt!” Ez a csatakiáltás tökéletesen tükrözte, milyen lélekállapot lakozott bennünk.

Kapcsolódó szócikkek: csatakiáltás
Chimera>!

2018. május 13-án hagytam el az Arsenalt.

Kapcsolódó szócikkek: 2018 · Arsenal FC
Könyvherceg>!

Aki egy nap beleszeret az Arsenalba, örökre szeretni fogja.

7. Fejezet - Az Arsenal után: 227. oldal

Kissur>!

Nagyon sok öröm ért, ahogy persze bőven kijutott a gyötrelmekből is. Olyankor emlékeztettem magam, hogy a művészet is szenvedéssel jár, ahol a jó megtapasztalásához bele kell kóstolni az erőfeszítések keserű ízébe is