Árpádházi ​Szent Imre 1 csillagozás

Árpás Károly: Árpádházi Szent Imre Árpás Károly: Árpádházi Szent Imre

Henriknek született A Kárpátok koszorúzta földet a Duna szalagja két részre osztja. A folyó északi nagy kanyarjától a Balatonig képzeletben húzott vonalnak a közepe táján ott meredeznek egy vár frissen épülő falai. A székesfehérvári királyi szállás egyik szobájában sápadt arcú fiatalasszony hajol egy bölcső fölé. – Henrik! Kisfiam! S miközben a baba visszanevet anyjára, egy ötévesforma fiúcska fogódzkodik anyja szoknyájába: – Én is látni akarom! Az asszony felkapja, úgy mutatja neki az az apróságot: – Látod, Ottó, itt a kistestvéred, a Jézuska hozta – mondja mosolyogva Gizella, de szeme teleszalad könnyel, mert eszébe jut az a két kis koporsó, amelyet az elmúlt években vittek ki a palotából. A kisbaba fölnevet, ajtó nyílik, és belép rajta az apa: István király. S valahol egy krónikás följegyzi, hogy a magyarok királyának 1007-ben ismét fia született, akit anyai nagybátyjának, a német-római szent birodalom uralkodójának tiszteletére Henriknek kereszteltek.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Példaképed, védőszented Agapé

Agapé, Szeged, 2013
16 oldal · puhatáblás · ISBN: 9634580139 · Illusztrálta: Magyar Csaba
Agapé, Szeged, 1995
16 oldal · ISBN: 9634580149 · Illusztrálta: Magyar Csaba

FLauraM>!
Árpás Károly: Árpádházi Szent Imre

Most tanuljuk törin az Árpád-házat, de Szent Imrét éppen csak megemlítettük, így gondoltam elolvasom ezt a kis ismertetőt róla. (amit egyébként a suli ingyen polcán találtam :'D)
Igazán érdekes volt, illetve meglepő is, hiszen nem idáig nem tudtam róla semmit.
Ma is tanultam valamit!