Mutánsok ​alkonya (X-Men) 32 csillagozás

Arnold Drake – Roy Thomas – Linda Fite: X-Men: Mutánsok alkonya

A mutánsok alkonya tőlünk függ! Ebben a klasszikus X-Men történeteket felvonultató gyűjteményben minden idők legkülönlegesebb csapata két új taggal bővül. Polaris és Plazma a jó mutánsok oldalán harcolnak egy sor régi és új gazember ellen. Legyen szó a félelmetes Élő Monolitról vagy a robot Őrszemekről, egytől-egyig komoly megpróbáltatást jelentenek hőseink számára.

A gyűjtemény az X-Men 50-59. számát tartalmazza.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nagy Marvel Képregénygyűjtemény Hachette Hungary

Jean Grey · Bestia / Henry "Hank" McCoy · Küklopsz / Scott Summers

Razor P>!
Arnold Drake – Roy Thomas – Linda Fite: X-Men: Mutánsok alkonya

A Claremont-féle X-Men mellett a klasszikus sorozat utolsó történetei is helyet kapnak a Hachette-gyűjteményében. Azt lehetett érezni, hogy az X-Men füzetnek ekkortájt már közel volt a vég, a több író miatt a történetek néha elég érdekesen alakultak az indulási ponthoz képest, bár némi átívelés itt is megfigyelhető volt.
Ez a kötet is in medias res kezd, Magneto követője, Mesmero elrabolta a Lorna Dane nevű, ébredő mutáns képességekkel rendelkező lányt, valamint a rá vigyázó Jégembert. Elmondása szerint Lorna Magneto lánya és az a terve, hogy felerősítve az erejét ő lesz a mutánsok királynője. Lényegében ez a történet szolgál Polaris eredettörténeteként.
Ezután egy egy részes, kvázi töltelék epizód jön, ahol az X-Men Blastaarral pofozkodik, majd indul a kötet végéig átívelő sztori, ahol igencsak észrevenni a szerzőváltást. Az első részben az X-Men Scott öccsének, Alexnek a diplomaosztóján vesz részt, ám hamarosan felbukkan egy magát az Élő Fáraónak nevező pali, aki elrabolja az ekkor még mutáns erejének tudatában nem lévő Alexet. Na és itt veszi át a stafétát Roy Thomas, hogy a kissé nevetséges Fáraó helyét átvegye a komolyabban vehető Élő Monolit, majd az Őrszemek is felbukkannak a képben. Az utolsó füzet végére Roy elérte, hogy várjam az igencsak messze lévő folytatást.
Grafikailag hasonlóan vegyes képet jár be a kötet: az eleje pár oldalt leszámítva nem épp a legszebb, de miután Neal Adams átveszi a ceruzát, sokkal jobb lesz.

Tamás_Lugosi>!
Arnold Drake – Roy Thomas – Linda Fite: X-Men: Mutánsok alkonya

Megint egy retro kiadás. Örültem Plazma megjelenésének. Az Őrrobotok pont ugyanolyanok voltam mint a régi rajzfilm sorozatban. A kezdetleges Bestia, szőr nélkül elég furcsa de tetszik az akrobatikája. Ez az „Élő Fáraó” kissé gyerekes és béna volt de hamar leszerelték.
Összességében ajánlom mindenkinek de tudom, hogy a retro nem mindenkinek jön be!

Luke_Skywalker>!
Arnold Drake – Roy Thomas – Linda Fite: X-Men: Mutánsok alkonya

Én szeretem ezeket a klasszikus képregényeket, és örülök, hogy néha ilyen is kerül a sorozatba. A rajzok szerintem a korukhoz képest nagyszerűek, főleg a későbbi számokban. A párbeszédek itt-ot gyerekesek, de ez nem különösebben zavaró annak, aki ennek a korszaknak a képregényein edződött. Ami viszont nem tetszett, hogy az elején az események közepébe csöppenünk bele, és a vége is a levegőben lóg, a folytatásra pedig még várhatunk egy évet. Amilyen vastag néhány kötet ebben a sorozatban, szerintem még nyugodtan hozzácsaphattak volna 1-2 szánot az elejéhez, hogy a Lorna Dane/Magneto/Mesmero szituációval is jobban tisztában legyünk. A Blastaar-történet kilógott a többi közül, és a rajzok is mintha gyengébbek lettek volna benne.

Rozsomak69>!
Arnold Drake – Roy Thomas – Linda Fite: X-Men: Mutánsok alkonya

Megvan a maga bája és egy igazi klasszikus. Nem tudtam nem szeretni és várom a folytatást, ami végül is összekapcsolja majd a képkocka kiadós részekkel.

Amit viszont hosszú távon még az én gyomrom sem vett be és lehet, hogy mást is zavar: az eltúlzott, pátoszos, színpadias monológok hada és a karakterek gyakran 10-12 éves iskolás gyermek jellegű viselkedése. De összességében szemet tudtam hunyni! :D

JGabesz>!
Arnold Drake – Roy Thomas – Linda Fite: X-Men: Mutánsok alkonya

Egy változatos és kísérletezős korszak az X-Men életének korai szakaszából, ahol több író és rajzoló is alkothatott, ami a kötet elejétől a végéig jelentős felívelésen megy keresztül. A történetek a kornak megfelelően könnyedebbek, ahogy maguk a rajzok is.

Dávidmoly >!

[…] Jean Grey egy sor, nyomtatásban megjeleníthetetlen mentális erőfeszítést tesz…

56. szám: Mi a… hatalom?

Kapcsolódó szócikkek: Jean Grey
Dávidmoly >!

A tökéletes álca kedvéért mosolyoghattok is. Nincsenek komor temetkezési vállalkozók.

50. szám: Mutánsok városa

Kapcsolódó szócikkek: mosoly
Dávidmoly >!

– Nincs menekvés a haragom elől… és hatalmam ellen nincs gyógyír.

53. szám: Blastaar haragja

Kapcsolódó szócikkek: harag · hatalom · menekülés
Dávidmoly >!

– De a nyögés az nyögés… könnyű megérteni, még holt nyelven is.

55. szám: Az Élő Fáraó

Kapcsolódó szócikkek: Bestia / Henry "Hank" McCoy
Dávidmoly >!

~ Na, vajon milyen gonoszság vár ránk a zord, gótikus boltívek alatt?
~ Már attól is kiráz a hideg, ha csak ránézek.
~ Kedvem lett úgy istenigazából berontani.
~ Csak óvatosan! Egy agyafúrt elme rejtőzik a komor falak mögött.

50. szám: Mutánsok városa

Dávidmoly >!

– Nem csak jobb adni, mint kapni… biztonságosabb is.

51. szám: Az ördög leánya

Kapcsolódó szócikkek: Bestia / Henry "Hank" McCoy