Hubert ​kalandjai 5 csillagozás

Arne Svingen: Hubert kalandjai

A kis Huberttel mesésen érdekes dolgok történnek. Na, nem úgy és nem olyanok, mint a mesékben, hanem úgy, hogy Hubert kalandjait feltétlenül el kell mesélni… Hiszen Huberttel mulatságos dolgok esnek meg: néhány egérrel majdnem felfordítja az iskolát, a másik történetben pedig még a nadrág is leszakad róla, és ő piros-szíves alsóban menekül az épület tetején az aggódó vagy bámész tekintetek özönében… A Huberttel egyidős, kilenc-tíz éves gyerekek is feltétlenül elmesélnék egymásnak az ilyen különös és nevetésre ingerlő történeteket.
Hubert nem mindennapi dolgait már évek óta meséli a gyerekeknek Arne Svingen norvég író. Hubert kalandjai több, egymást követő könyvben jelentek meg, sok nyelvre lefordították őket, és most a magyar gyerekek is olvashatnak – ebben a kötetben – két történetet a sorozatból.
A norvég fővárosban, Oslo-ban élő Kovács katáng Ferenc műfordító érzékletes magyar nyelven meséli újra a történeteket. „Mintha csak itt, mintha csak velünk történne az egész…”

Pont, Budapest, 2013
62 oldal · ISBN: 9789639957633 · Fordította: Kovács katáng Ferenc · Illusztrálta: Pávai Tamara

Sicc>!
Arne Svingen: Hubert kalandjai

A Magas cét nagyon szeretem az írótól, ezért egy ideje erre a könyvére is sort akartam keríteni. Svinge stílusát nagyon bírom, olvastatja magát. Így történt ez most is, csak nekem kicsit sok volt a kaland…:P Nem annyira szórakoztatott, mint inkább zavart a végére (meg a tanár bácsizás is). De felolvasásra kitűnő darab, és egészen biztosan jókat fognak szórakozni rajta a gyerekek.
Ami viszont nagyon negatív: borzasztó a borító és az illusztráció. Ha csak a borítót nézem, valami nagyon komoly téma feldolgozására, valami véres dologra asszociálnék belőle…nem értem a kiadót.

Uzsonna >!
Arne Svingen: Hubert kalandjai

Huberttal mindig történik valami vidám (nekünk) és zavarbaejtő (neki) kaland. E könyv lapjain kettő szerepel, alsós gyerekek figyelmébe ajánlom.

dianna76 P>!
Arne Svingen: Hubert kalandjai

Egyszeri olvasásra elment. Nem tudtam maximálisan élvezni ezeket a lehetetlen poénokat. Az illusztrációknak meg kevés értelmét láttam ilyen formában.

danlin>!
Arne Svingen: Hubert kalandjai

Humoros, élvezetes, letehetetlen. Egyetlen hibája a rövidsége, mert szívesen olvastam volna még Hubertről.