A ​Dante-csapda 5 csillagozás

Arnaud Delalande: A Dante-csapda

1756. A felvilágosodás korának Velencéje. A Serenissima egyik színházában szörnyű gyilkosság történik. Az áldozatot keresztre feszítették. A köztársaság ellenségei utáni nyomozás vezetését a dózse a Casanovával egy börtönben sínylődő kalandor természetű nőcsábászra, Pietro Viravoltára bízza…
A nyomozás szálai vezetik el Lucianához, az ismert velencei szenátor szeretőjéhez; Spadettihez, a muránói üvegműves mesterhez és Caffellihez is, a San Giorgo Maggiore zaklatott sorsú papjához. Amikor ez utóbbit is megölik, Pietro a város jövőjét, biztonságát fenyegető szekta nyomaira bukkan. Dante Isteni színjátékát tanulmányozva rájön a gyilkosságok szervezőelvére is: a tettes a Pokol kilenc körének büntetéseit jeleníti meg, hogy -csakúgy, mint az eredeti műben -végül maga Lucifer is megjelenjen!
A misztikus utalásokban és a -csúcspontját a karnevál idején elérő, – fordulatokban gazdag Dante-csapda magával ragadó módon ötvözi a bűnügyi és a kalandregények izgalmát.

Eredeti cím: Le Piége de Dante

Eredeti megjelenés éve: 2006

GABO, Budapest, 2010
396 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636893613 · Fordította: Bíró Péter

Royal>!
Arnaud Delalande: A Dante-csapda

Utánajártam, hogy mivel állok is szembe. A külföldi infók szerint ez a könyv kb közepes szintű, de valahogy én faltam ezt a regényt! Nagyon jó volt, a helyszín a korrajz, a gyilkosságok módszere számomra elsőosztályú volt.

Lucifer666>!
Arnaud Delalande: A Dante-csapda

Egy kicsit nehezen indul be a történet a szerző pedig elég modorosan ír (vagy legalábbis a fordító) így többször félretettem, ám kifejezetten örülök hogy végig olvastam. Nagyon ötletes a könyv felépítése a vége pedig pluszpont. A Gabo kiadó által kiadott keményfedeles kiadás van meg, nagyon igényes az egész, öröm kézbe venni. Az egyetlen ok amiért nem tudtam több csillagot adni az az, hogy tényleg nagyon lassan indul be és rengeteg olyan információ van a könyv elején Velencéről ami semmilyen formában nem ad hozzá semmit sem a történethez sem pedig a hangulathoz. Tények és információk tömkelege. Ennek ellenére örültem hogy sikerült megszerezni.