8000 ​germanizmus 4 csillagozás

Német szólások és kifejezések
Ármósné Eisenbarth Magda – Rátz Ottó (szerk.): 8000 germanizmus Ármósné Eisenbarth Magda – Rátz Ottó (szerk.): 8000 germanizmus Ármósné Eisenbarth Magda – Rátz Ottó (szerk.): 8000 germanizmus Ármósné Eisenbarth Magda – Rátz Ottó (szerk.): 8000 germanizmus

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Terra, Budapest, 1992
370 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632052714
Terra, Budapest, 1991
370 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632052528
Terra, Budapest, 1985
370 oldal · keménytáblás · ISBN: 9532051300

Ancsúr>!
Ármósné Eisenbarth Magda – Rátz Ottó (szerk.): 8000 germanizmus

Nekem nagyon tetszett ez a könyv.
Én mindenképpen azon nyelvtanulók figyelmébe ajánlanám ezt a könyvet, akik mélyebben is el szeretnének merülni a német nyelv világában. Érdekes szavakra, kifejezésekre bukkanhatnak olvasáskor.

Emmi_Lotta I>!

Az idegen nyelvet tanuló vagy használó előbb-utóbb szép számmal találkozik egyrészt olyan szavakkal, kifejezésekkel, amelyeket az idegen nyelv eredeti jelentésüktől eltérően használ, másrészt olyan fordulatokkal, állandósult szókapcsolatokkal vagy szólásformákkal (idiomatizmusokkal), amelyeket hiába próbál alkotó elemeire bontva megérteni: azoknak sajátos, külön jelentésük van. Olyan lefordíthatatlan nyelvi sajátosságokat kívánunk érthetővé tenni, amelyeknek megfejtésére az átlagos nyelvtudás vagy az idegen nyelvtan ismerete nem elegendő.

5. oldal Előszó

Sz. Egerszegi Erzsébet – Csizmadia Miklós – Szitnyainé Gottlieb Éva: Nyelvtani gyakorlatok, fordítás idegen nyelvre, fogalmazás
Helen Davies – Zakariás Emese: Ungarisches Wörterbuch für Anfänger
Hermann Funk – Susy Keller – Michael Koenig – Maruska Mariotta – Theo Scherling: Sowieso 2.
Kocsány Piroska – Liksay Mária: Kinder Themen 2.
Maros Judit – Szitnyainé Gottlieb Éva: Német kisokos – Nyelvtani összefoglaló
Maros Judit: Unterwegs – Német II. – Tankönyv