Gaudí ​és a Sagrada Família 4 csillagozás

Armand Puig i Tárrech: Gaudí és a Sagrada Família

A ​Sagrada Família érzékennyé tesz, felemel, szakralitás árad belőle. Ugyanakkor igen emberi közeg is, az érzékelhető szereteté, amely megérteti velünk Isten Fia megtestesülésének nagyságát. Gaudí nem érzeteket kelt, hanem újrateremti a természetet és az embert, hívő lélek, aki kőbe mintázza az evangéliumot. Egy ég felé emelkedő és karjait anyaként mindenki felé kitáró épületben nem lehet semmi felesleges vagy nehézkes. A szerzőt követve megismerhetjük Gaudít, s megérthetjük szándékait.

Gaudí fő műve, Spanyolország leglátogatottabb turisztikai látványossága a ma már bazilikává szentelt Sagrada Família, befejezetlen építészeti csoda. „Az ügyfelemnek nem sietős” – viccelődött Gaudí, és valóban, az optimista tervek szerint Gaudí halálának centenáriumára, 2026-ra elkészül. Gaudí életének utolsó évtizedeiben minden kreatív energiáját ennek a munkának szentelte, szakrális, organikus és mesebeli álma a jövő temploma, amelyben „az anyag tisztán, a maga asztrális görbületében… (tovább)

Typotex, Budapest, 2013
208 oldal · ISBN: 9789632797984 · Fordította: Nemes Krisztina

balagesh I>!
Armand Puig i Tárrech: Gaudí és a Sagrada Família

Elemi vágyat éreztem, hogy a könyvvel a kezemben beköltözzek a Sagrada Famíliába, és kőről kőre kövessem a mestert. Így, otthonomban azonban csak a könyv sorait követhettem, ám szerencsére a gazdag jelképrendszer az olvasás távlatából is kibomlott, érthetővé vált.

zseboora>!

A béke kiindulópont is, nem pusztán a megérkezés helyszíne. Aki a békét keresi, az már a béke embere. Aki tudja, hogy a békéért dolgozik, az tudja, hogy annak álma belül, az ő szívében születik meg.