.. Akkor már vagy negyedórája azért nyúztak, hogy mondjak vicceket. Vendégségben illik udvariasnak lenni, azzal próbáltam kitérni a kérés elől, hogy lejárt a munkaidőm. – Van a társaságban építészmérnök, őt miért nem abajgatjátok, hogy készítse el egy társasház tervrajzát? – kérdeztem. – Az más, te vicclapszerkesztő vagy. – És mit kérnétek tőlem, ha nő volnék és a Rákóczi téren árulnám magam? – Attól függ, mennyit kérnél, de ott aligha kéretnéd ennyit magad…
Le vagyunk értékelve 15 csillagozás

Enciklopédia 16
Helyszínek népszerűség szerint
Kedvencelte 1
Most olvassa 1
Várólistára tette 5

Kiemelt értékelések


Sokáig rágtam a témát, de még mindig nem tudok napirendre térni eme alkotás fölött.
Repülőn kezdtem olvasni, először kellemes kikapcsolódásnak tűnt, ám mikor már az undergroundon robogtam új szállásom felé, valami egészen más kép kezdett kirajzolódni előttem.
A könyv műfaját aligha tudnám besorolni, ilyenekben nem vagyok valami jó, és nem is az én dolgom. Egyfajta görbetükör-jelleg némi önkritikával, gúnnyal, nyomiskodással, de valahogy nagyon ismerős. 80-as években születtem, az egész életemre rányomta a bélyeget az a korszak, főleg, hogy sokat foglalkoztam a korszakkal. Az aberrált ötletek, furcsa cenzúrák, idiotizmus maximálása és mégis, egyfajta langyos-tespedt elégedettség, beletörődöttség, amit tényleg csak ritkán tör meg egy hangyányi lázadás, felmordulás. Mindenki érzi a szíve mélyén, hogy szar az egész, mégis ugyanennyien élvezik az irányított megelégedettséget.
A könyvet nem tudtam letenni, de nem is akartam. Fájdalmasan ismerős, ám letűnt világ ez. Én megmosolyogtam ezt az alkotást.
Népszerű idézetek




Egy országos tanácskozáson valaki a japánokkal példálózott. Hogy a japán munkás naponta három órát dolgozik a családjáért, két órát a császárért és két órát Japánért. A különbség az, hogy mi is dolgozunk ugyan napi három órát, de nálunk nincs császárság. És miért dolgoznánk két órát Japánért?
Süketek párbeszéde




Kétségtelen, hogy közvéleményünk érzékenyen szokott reagálni legjobbjaink sakkteljesítményeire; lelkes, ha sikerült olimpiai bajnokságot nyerniük, ám néha a fejét csóválja. Amennyiben erre önök netán a fejüket csóválnák, hogy ez képzavar, mert egy közvélemény nem csóválhatja a fejét, akkor nem szoktak eléggé figyelni. A mi közvéleményünk sajátos közvélemény. Egy emberként tud helyeselni, elégedett lenni, felháborodni, tiltakozni, vagy mélységesen elítélni, hát pont fejet csóválni ne tudna?
Amit nem kell erőltetni




Különben is a mi kutyánkat demokratikus szellemben neveltük, fajtisztaságról, fajok közti megkülönböztetésről soha szó sem esett. Származás szerinti megkülönböztetés nálunk annyira nincs, hogy még a törzskönyvét sem mutattuk meg neki, ne legyenek előítéletei a keverékekkel szemben.
A kutyát a kutya se kérdezi




A Détári bombaüzlet fényében két eshetőség kínálkozik iparunk külpiaci versenyképességének megteremtésére. Az egyik az, hogy a veszteséges üzemek fokozatosan váltsanak át labdarúgók előállítására. Ez persze eléggé hosszadalmas és nem is kockázatmentes termékváltásnak ígérkezik, hiszen egyelőre a milliárdos állami támogatással működő nagyüzemeknél se rúghatnak túl sokan labdába, így vajmi kevés az esély nagyszámú Détári piacra kerülésére.
Mennyi egy vezető eszmei értéke?
Hasonló könyvek címkék alapján
- Örkény István: Egyperces novellák 93% ·
Összehasonlítás - Janikovszky Éva: Mosolyogni tessék! 93% ·
Összehasonlítás - Kárpáti György: Medencék, gólok, pofonok 94% ·
Összehasonlítás - Karinthy Frigyes: Az emberke tragédiája 92% ·
Összehasonlítás - Fehér Klára: Nem vagyunk ördögök 92% ·
Összehasonlítás - Janikovszky Éva: Ájlávjú 90% ·
Összehasonlítás - Janikovszky Éva: De szép ez az élet! 90% ·
Összehasonlítás - Gárdonyi Géza: Göre Gábor kalandjai ·
Összehasonlítás - Karinthy Frigyes: Maud, a csodapók ·
Összehasonlítás - Karinthy Frigyes: Heuréka 92% ·
Összehasonlítás