Magyar ​pásztorkutyák 2 csillagozás

Ősidőktől napjainkig
Árkosi József: Magyar pásztorkutyák

Magyar pásztorkutyák ősidőktől napjainkig című könyv tartalma:
Suk Rezső 1914-ben írta: „Csodálatos, hogy más nemzetek minő szeretettel dédelgetik eredeti ebfajtáikat, csak éppen a magyar oly közömbös azzal az állatjával szemben, amelyik ezer év óta hűséges társa és vagyonának őrzője. De hát így vagyunk mi mindennel. Nem kell nekünk a meglevő jó, mert az sajátunk. Nálunk mindennek csak akkor van értéke, ha 'importált'.” Talán nem álom, hogy megfelelő tájékoztatással, ismeretterjesztéssel és a fiatalok természetes kíváncsiságának kihasználásával a következő generációk legalább alapvető ismeretekkel rendelkezzenek őshonos állatainkról. Könyvünkben kirándulást teszünk a történelmi időkbe fajtáink múltját, eredetét kutatva, bemutatjuk a magyar pásztorkutyákat gyakorlati szempontok szerint, foglalkozunk a tartás, nevelés kérdéseivel, a napjainkban rendelkezésre álló lehetőségekkel, végül megismerjük az egyes fajták külső tulajdonságait.

Alexandra, Pécs
160 oldal · ISBN: 963368319X

Virágszépe
Árkosi József: Magyar pásztorkutyák

Nagyon jó könyv, legyünk büszkék magyarjainkra. Fontos, hogy minél többen ismerjék meg őket, minél többen válasszák maguk mellé kutyatársnak.