Az ​utolsó nevetés 11 csillagozás

Arjuna Ardagh: Az utolsó nevetés

Kiváló, ​egyedi stílusban megírt szellemes és bölcs könyv.
A legmélyebb eszmefuttatások is rendkívül szórakoztatóak. És ami a legfontosabb: elvezet a megoldáshoz!
A szerző, Arjuna Ardagh spirituális életvezetési tanácsadó. Másokat tanít meg arra, hogy az ébredés mesterei lehessenek. Egy általa felfedezett folyamatot, életfilozófiát tanít, amely segít, hogy úgy éljük át a spirituális ébredést, hogy közben mi magunk is megajándékozzuk a világot.
Amikor az öngyilkosság tűnik az egyetlen megoldásnak, akkor már tudjuk, hogy valamit menthetetlenül elrontottunk – így érzett Matt Thomson is. Elvesztett mindent: a feleségét, a gyerekeit, a munkáját, az összes pénzét és az önmagába vetett hitét. De minden megváltozik, amikor megismeri Joey Murphyt, a volt tengerészmérnököt, vállalkozót, tanárt, az ösztönembert, aki különös keveréke Forrest Gumpnak, Merlinnek és egy gyermekkori jóbarátnak. Joey meghallgatja Matt problémáit, és azonnal felajánlja a segítségét.És ezzel az… (tovább)

Eredeti cím: The Last Laugh

Eredeti megjelenés éve: 2013

Synergie, Prága, 2015
326 oldal · puhatáblás · ISBN: 9788073702755 · Fordította: Kun Gabriella

kati545>!

Wow, wow, wow!
Kis spirituális barangolás egy nagyon jó kis történetbe ágyazva. Jókor jött az életembe ez a könyv. Pont amikor szükségem volt rá.
Az utolsó 2-3 mondat zseniális.
Imádtam! Ajánlom mindenkinek.

amyylee>!
Arjuna Ardagh: Az utolsó nevetés

Elsőre kicsit bizalmatlanul vettem a kezembe a könyvet,de sok érdekes dologra rávilágított a szerző.Egy kellemes olvasmánynak jó volt.

RandomSky>!

A vágy létrehozza a hiányt. Egyszerű. Minél inkább vágysz valamire, pénzre, szerelemre, biztonságra, bármire, abban a pillanatban egy olyan univerzumot hozol létre, amiből ez hiányzik. A vágy gondolata nélkül egész egyszerűen teljes és egész vagy. A vágy betegség. Az ellenszere a hála tudatos gyakorlása. A hála a jelenbe ránt. Egy olyan jelenbe, amely már teljes, és megalapoz egy mind nagyobb és nagyobb teljességet.

Kapcsolódó szócikkek: hála · vágy
Babo>!

– A szíved nem enged majd elszaladni ezután – mondta a hang, és ez eléggé félelmetesnek tűnt. – Valami idehozott, és nincs más hely, ahová futhatnál.

dike78>!

És titokban minden nő erre vágyik. Hogy elismerjék a belső és a külső szépségeit. Amikor nem veszik észre a szépségét, minden pillanatban egy kicsit meghal.

Babo>!

Csak az öngyilkosság gondolata zakatolt megfáradt agyamban. Órákat töltöttem a drogériában nézegetve a kis üvegcséket, hogy vajon melyikből mennyi lenne a halálos adag.

Babo>!

Órákig szenvedtem éjjelente az elalvással, hogy hajnalban pánikban riadjak fel.

Babo>!

– Apa, vegyél fel! – Hányszor utasítottam el a saját gyerekeimnél ezt a kérést?! Most pedig odaadnám a fél karomat, csak hogy egy háztömbnyit vihessem valamelyiküket.

dike78>!

Igaz szeretet csak abból születhet, ha tudod, ki vagy. Amikor felismered saját magadban a határtalanságot, onnantól nincs értelme a hiánynak, nincs értelme a korlátoknak, csak az adás marad. Amíg önmagadat kicsinek, behatároltnak, csak egy névnek és formának látod, addig mindig hiányt fogsz szenvedni, mindig vágyakozol majd valami után. Mindez feleslegessé válik, amint a szív felébred. Ha alszik, nélkülözésben él.

RandomSky>!

…az egyetlen módja annak, hogy csak majdnem tökéleteset teremtsünk, az összehasonlítása valamivel, ami az elmédben létezik csak. Fejben dől el.

dike78>!

Ha elkerülöd a saját félelmeidet, az életedet megtöltöd nyugtalansággal.