A ​lélektársad titka 17 csillagozás

Arielle Ford: A lélektársad titka

Te is részese lehetsz a varázslatos utazásnak, amelynek során képessé válsz magadhoz vonzani, megteremteni, megtalálni lélektársadat. Elgondolkodtál-e már azon, mit kellene tenned, hogy megtaláld életed szerelmét? Olyan társról álmodsz, aki szeret, dédelget és rajong érted? A lélektársad titka megmutatja, hogyan vedd kezedbe szerelmi életed irányítását a vonzás törvényének segítségével. Bárki képes lehet rátalálni az igazira, ha minden szinten készen áll rá. Arielle Ford mindezt tapasztalatból tudja. Ő maga is a könyvben szereplő módszereket használta, amikor negyvennégy évesen bevonzotta az életébe lélektársát.

Édesvíz, Budapest, 2010
212 oldal · ISBN: 9789635290659 · Fordította: Cziczelszky Judit

Bur3sz>!
Arielle Ford: A lélektársad titka

Sok okosságot tanultam a könyvből. Remélem, meg tudom valósítani!

Lovebooks>!
Arielle Ford: A lélektársad titka

Szimpla érdeklődésből olvastam el a könyvet, hiszen van párom, így nem keresek. Ám nem csak a lélektárs megtalálásában, bevonzásában ad útmutatást a szerző, hanem az élet más-más területeire is rá lehet húzni ezt a technikát. Igyekszem elsajátítani én is ezt a sok hasznos információt. Érdemes elolvasni, kipróbálni a módszereket.

Arielle Ford: A lélektársad titka

Van benne néhány jó módszer és megfontolandó tanács, alkalmazható ötletek, gondolkodásmód-javaslatok.

Ariadne>!
Arielle Ford: A lélektársad titka

Elég sok elgondolkodtató dolgot írt az írónő. Ahogy a könyvet olvastam, néha eszembe jutott a Titok című film, ami arról szól, hogy a hozzáállásunkkal bevonzhatjuk a pozitív dolgokat ugyanúgy, mint a negatívokat. Ha nem is követem szóról szóra a könyv instrukcióit, még elgondolkodtam a hozzáállás fontosságán. Fontos a tudatosság.

Ariadne>!

Arra születtél, hogy szeressenek, dédelgessenek és rajongjanak érted.

cassiesdream>!

…a „rossz” dolgok mindig valamilyen nyomós ok miatt történnek – rendszerint azért, hogy megtisztítsák a terepet a közelgő jó előtt.

eeszter>!

Azért szeretsz, mert szép vagyok, vagy azért vagyok szép, mert szeretsz? (Hamupipőke)

eeszter>!

A te szívedben is van egy hely, ahol tovább szeretheted azokat, akik egyszer fontosak voltak a számodra, anélkül, hogy arra vesztegetnéd a drága idődet, hogy még mindig utánuk vágyakozol. Az emberek túl gyakran tanácsolják, hogy „egyszerűen felejtsd el őket”, miközben ez lehetetlen. Meggyőződésem, hogy nagyon sok fájdalom származik abból, ha ellenállunk valós érzéseinknek azokkal kapcsolatban, akiket valaha szerettünk. Ehelyett inkább engedd meg magadnak, hogy szeresd őket, arra azonban vigyázz, hogy ne kerítsenek hatalmukba az olyan gondolatok, miszerint ti egyszer még együtt lesztek.

cassiesdream>!

[…] légy a változás, amelyet a világban látni szeretnél.
(Gandhi)

Kapcsolódó szócikkek: változás
eeszter>!

Abban a pillanatban, hogy először hallottam szerelmes történetet, keresni kezdtelek, nem tudva, mennyire vak voltam. Hiszen nem úgy van az, hogy a szerelmesek végül valahol találkoznak; ők mindvégig egymásban vannak. (Rumi)

Szupermacska>!

A szerelem leveszi rólunk az álarcokat, amelyekről azt hisszük, nem élhetünk nélkülük, miközben tudjuk, hogy nem tartoznak hozzánk.

eeszter>!

[…] a legtöbb ember, akit ismerek, és aki a vonzás törvényét alkalmazta a szerelmi életében, nem zsúfolt partikon vagy egyedülállóknak szervezett összejöveteleken találta meg élete párját. Akkor találkoztak vele, amikor épp csendben, nyugodtan, békében voltak saját magukkal, és összekapcsolódtak legbensőbb bölcsességükkel.

Kapcsolódó szócikkek: bölcsesség · vonzás törvénye
eeszter>!

Ahelyett, hogy úgy állnál hozzá az új emberekkel való interakciókhoz, akár egy állásinterjúhoz, inkább lépj hátra egyet – látni fogod, milyen sok hely van a szívedben és az életedben –, hogy képes légy mindenféle kapcsolatban megtalálni a jót. Vannak, akikkel el lehet menni tekézni, másokkal megoszthatod a zene vagy a művészetek iránti rajongásodat. Vannak, akik megnevettetnek, megint másokkal kiélheted a kreativitásodat és a termékenységedet… én azt tanácsolom, hogy mindegyiküket hívd meg az életedbe. Ha képes vagy értékelni minden egyedi ízt, amivel az egyes emberek gazdagítják az életedet, a belső bőség állapotát hozod létre magadban, ami még több csodás tapasztalatot vonz az életedbe. Másrészről viszont, ha látómeződ olyan szűk, hogy csak arra a szeretetre vagy nyitott, amely a lélektársad által érkezik hozzád, a belső hiány és nélkülözés állapotát teremted meg, ami pedig kifejezetten taszítja a szerelmet, amelyet keresel. (Jack Canfield)

Kapcsolódó szócikkek: kreativitás
eeszter>!

A legtöbben folyton automata üzemmódban járunk-kelünk, szemellenzővel a fejünkön, és még azt sem vesszük észre, ami az orrunk előtt van. Naponta legalább egyszer vedd rá magad, hogy valamit másképp csinálj. Ha például mozogni mész, látogass meg egy új edzőtermet, vagy ha futni, sétálni vagy biciklizni támad kedved, fedezz fel új utakat. […] Hogy miért? Mert ha új dolgokat próbálsz ki, rákényszerülsz, hogy jobban odafigyelj, hogy jelen legyél. És ha jelen vagy […] megadod magadnak az esélyt, hogy te is észrevedd azt, aki észrevesz téged!