Fekete ​Kristály 8 csillagozás

Ariana T. Dianis: Fekete Kristály Ariana T. Dianis: Fekete Kristály

Ebben ​a történetben mindenki keres valamit. Az Erény Bajnoka a fő-gonosznak kikiáltott uralkodót, hogy őt megölve beteljesítse az ősi jóslatot. Az uralkodó a Fekete Kristályt, a Gonosz kövét, amivel reménye szerint térdre kényszerítheti a Bajnokot. Az eseményekbe véletlenül csöppenő Hold Hercegnő pedig némi ítéletektől mentes logikát keres az egészben, de sajnos nem sokat talál. Végül rafináltan összeülteti az ellenséges feleket, hogy legalább hallgassák meg egymást, mielőtt kardélre hánynák a másikat. Így derül ki, hogy az Erény Bajnoka nem is akkora hős, mint amilyennek hiszi magát, az uralkodóról, hogy nem is olyan rettenetes gazember, mint ahogy azt gondolták, és a Hold Hercegnőjéről, hogy nagyobb a hatalma, mint azt valaha sejtette!

Egy történet az emberi gyarlóságokról, arról, hogy ha jobban megismerjük ellenségünket, talán őt is tudjuk embernek tekinteni. Mese fiataloknak és felnőtteknek az életről, megértésről, szerelemről, az értelem csodájáról, sok humorral,… (tovább)

312 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155665097 · Illusztrálta: Ujvárosi László, Nagy Endre

Néga>!

Üdv mindenkinek! :)
Imádtam minden sorát ennek a történetnek! Nem lehetett letenni! :) Minden megvan benne ami egy jó story-hoz kell! Tele humorral,érzelemmel,csavarokkal,jobbnál jobb karakterekkel,tanulsággal!! A kedvenc szereplőm az utolsó nemes sárkány! Fogalmazhatnék úgy is,hogy Bumbling a hatalmas tanító! Ami mellesleg a történetben is feltűnik,hisz a manók népe áhítattal néz fel rá! Nyugodt szívvel mondom,hogy mi olvasók is tekinthetünk így eme roppant szórakoztató sárkányra! ;)
Én csak ajánlani tudom mindenkinek,nemtől kortól függetlenül!
Kellemes olvasást kívánok!

Eric_Blade>!
Ariana T. Dianis: Fekete Kristály

Számomra a Fantasy, mint műfaj egyet jelent Robert E. Howard Conan,Kull és Solomon Kane történeteivel,ezért elsőre kissé csalódott voltam,mást vártam,de ahogy előre haladtam a történet olvasásával a csalódottságom elmúlt.
Ami először meglepett az volt, hogy az általam megszokott Howardi írásokkal szemben van humora, ami szerintem rejtői módon idétlen, de tökéletes bájjal illeszkedik a történet stílusához, lévén nem egy kőkemény fantasyt, sokkal inkább egy fantasy világban játszódó mesét olvasunk.
A történet, az alapötlet határozottan jó, késő éjszakáig olvastam, nehéz volt letenni. Talán egy cseppnyit több a romantika és érzelem, mint a Fantasyban az megszokott, de ennek a történetnek éppen ez a fő ereje. A hősei bármilyen különleges képességek birtokában legyenek is esendő lények, vágyakkal, álmokkal és megmutatják, hogy mindenkiben több lakozik, mint azt akár Ő maga is hinné, erre remek példa Bumbling, aki esetlen, gyámoltalan, szinte elveszett, de amikor a Barátaiért kellett kiállni kitört belőle – önmagát meglepve legjobban – a harcos vér.
Személy szerint Fedor Hanno testőrkapitány karakterét kedvelem a legjobban, a bátor,őszinte, becsületes harcost,aki képes bármikor az életét áldozni barátjáért a királyért,akiről kiderül,hogy nem is olyan gonosz, mint azt gondolnánk, mint ahogyan az Erény Bajnoka sem az a rendíthetetlenül sziklaszilárd harcos aminek látszani szeretne.
Összességében tetszett mind a történet, mind a karakterek kidolgozása, a Fényszárnyúak népének „kitalálásáért” pedig egyenesen irigykedek Arianára! 
Határozottan érdemes elolvasni, könnyed mégis izgalmas szórakozást nyújt, de vigyázat! Közösségi közlekedési eszközökön való olvasása azzal a veszéllyel jár, hogy egyesek furcsán nézhetnek a könyvvel a kezében fel-felnevető utastársra!

Marcsi_Szabóné_Bérczi>!
Ariana T. Dianis: Fekete Kristály

Kedves Ariana T. Dianis! Már nagy érdeklődéssel vártam a most megjelent Fekete Kristály című könyvedet. Mikor végre hozzám is megérkezett, rögvest neki is kezdtem az olvasásához. Nagyon szeretem a könyveket, főleg azokat, amelyeket , ha elkezdek olvasni egyszerűen nem tudok letenni, míg a végére nem érek. Nos a Fekete Kristály című könyved pont ezek közé tartozik. Nem tudtam le tenni, teljesen magával ragadott a történet. Szinte ittam a sorokat. Nagyszerű kis történet, fantasztikus szereplőkkel. Minden megtalálható benne,ami egy jó kis könyvhöz elengedhetetlen : izgalom, érzelem, romantika, jó kis humor és ami a legfontosabb, legjobb benne, hogy még tanulságos is! Mindegyik szereplő szerethető valamilyen tulajdonságáért. Az én egyik kedvenc szereplőm az Uralkodó, Gryf Garedor volt, akit mindenki gonosznak tartott. Majd miután jobban megismerték őt, rájöttek, hogy nem is olyan gonosz, mint amilyen gonosz hírében áll. Ez is egy tanulság a való életre átvetítve is! A másik kedvenc szereplőm természetesen az utolsó Nemes Sárkány, Bumbling volt. Szegényt kirekesztették a társai, mert más volt, mint a többi sárkány. A végére pedig sikerült elfogadnia magát olyannak amilyen ő valójában. Megszabadult a gátlásaitól, ami a kirekesztettségéből, bántalmazásából keletkezett és egy igazi „vérengző vadállat” vált belőle, aki védelmezi a szeretteit. Összességében egy nagyon érdekes, izgalmas, romantikával és humorral spékelt kis történetet olvashattam el, amiből még tanulságokat is le lehet vonni! Köszönöm Neked, hogy az írásoddal elrepítettél egy más világba, ami, ha jobban meggondoljuk lehetne akár a mi világunk is, természetesen más-más szereplőkkel! Köszönöm Neked, egy élmény volt és mindenkinek csak ajánlani tudom a Fekete Kristály című könyv olvasását!

Horsya>!
Ariana T. Dianis: Fekete Kristály

Először is szögezzük le, hogy nem tartozom a fantasy rajongók közé. A jó sorsom mégis úgy hozta, hogy a történetet az elsők között olvashattam, sőt véleményeznem is „kellett”, vagyis inkább illett. És bizony, nemhogy nem bántam meg, hogy belefogtam az olvasásába, mit tagadjam, egy idő után már nem tudtam letenni! Izgalmas cselekmény, érzelmek, mesebeli lények, minden megvan benne, ami magával ragadja az ember lányát így, nagymamakorban is. A könyv fő vonzereje számomra mégis az az elképesztő humor volt, tudjátok, amitől a hajnali, tömött metrón is hangosan felnyerítünk. Ehhez pontosan elég elképzelni egy óriási, ám félelmében körmét rágó sárkány lánykát félreértett helyzetekbe, szóváltásokba sodródva. A kedvencem mindezek ellenére egy mellékszereplő, nevezetesen Horsya, aki karakterével és mestersége által is igencsak közel áll hozzám. Egy szó, mint száz, akármit is hittél magadról, mondjuk, hogy a mesék már nem kötnek le, amint kezedbe veszed a Fekete Kristályt, ezt egészen nyugodtan elfelejtheted.

Betű_Barát>!

Hali KönyvMolyok! ;)
Fantasztikus élmény volt olvasni ezt a remek könyvet! Köszönet érte!
Beszippantott ez a világ,és míg az utolsó betűt el nem olvastam,addig nem is eresztett! Gyönyörű látvány tárult elém,mint ha egy filmet néztem volna! (Innen üzenem a filmeseknek,hogy vászonra vele!!!) Ez a történet olyan emberi tulajdonságokra világít rá,miket hajlamosak vagyunk elfelejteni,vagy egyszerűen csak figyelmen kívül hagyni! Pedig nem szabadna! Egy igazi szemfelnyitogatós könyv! Mindez úgy,hogy van benne minden ami csak kellhet! Humor (minden mennyiségben!),csavar,izgalom,érzelem! És a karakterek mind gyönyörűen kidolgozottak! Persze (számomra) magasan Bumbling,az utolsó nemes sárkány viszi a prímet. Bátor és abszolút szerethető (csak ő ezt nem is sejti) ! Ő az egyik legtanulságosabb karakter! És Luna, a Hold Hercegnője! Túl lát az emberi hülyeségen. Ahogy „csalafinta” módon összehozza a két ellenfelet egymással és azt mondja nekik,hogy lássatok a dolgok mélyére,ne a pletykákra építsetek! A jelen világunknak is nagy szüksége lenne egy Lunára (vagy többre is)!
Igazából még hosszan tudnék írni a Fekete Kristályról,de én azt mondom aki csak teheti olvassa el és meglátja,hogy a fő helyek egyikére kerül a könyvespolcán! ;)

Papp_Ádám I>!
Ariana T. Dianis: Fekete Kristály

Leszögezném, hogy nem vagyok Fantasy fan, bár ezt én teljes mértékben meseként éltem meg és mondjon bárki bármit én imádtam. Tetszett a karakterek leírása, amikor kicsit úgy éreztem, hogy „Ez a fickó én vagyok, ja meg egy kicsit az is.” Tetszett, hogy bár a cím a „Fekete Kristály” mégsem az a központi téma, de a fő-fő része és mégis inkább az emberekről szólt, illetve fontos megemlíteni a tipikus „Szájról-szájra terjed” vonulatot, ami itt teljes mértékben megtalálható, talán ezért olyan „mesés” nekem inkább a történet.

Külön kiemelendő 'Bumbling', akinek nagy fanatikusa lettem, illetve a két főhős, mert, hogy azok (az egyik így, a másik úgy érdemli ki a 'hős' titulust.), akiknek a jelleme néhol lehet, hogy a valóságban is kicsit „szemöldökfelvonós”-ak, mégis a történet előrehaladtával abszolút kedvelhetőek, akár csak ez a történet, ami bőségesen tartogat meglepetéseket, csavarokat.

Köszönöm az élmény Ariana T. Dianis! :)

Kovács_Ági_3>!
Ariana T. Dianis: Fekete Kristály

Nemreg kezdtem el olvasni. De maris magaba szivott a konyv :). Egyszeruen fantasztikus. Lassan probalom kiolvasni,mert elvezni szeretnem minden egyes sort :).
Bumblingot egyszeruen imadom. Magamra ismertem. Na nem sarkanykent :D. Hanem,hogy olyan esetlen,gatlasos. Felenk. Pedig nem kell.
Ha vegeztem folytatom a velemenyezest :).

Kovács_Ági_3>!

Északi Hud minden fénye,
Déli Hudnak szép reménye,
Keletu Hud ragyogó bája,
Nyugati Hud fénylő mágiája.

A Gonos hiába áll elém,
Erőtők most szálljon belém,
Égtájak Fénye ím kezeimbe jőve,
Pusztuljon hát a Sötétség Köve!