Gyöngyvér ​és a Vérlázítók (A suli rémei – a rémek sulija 2.) 45 csillagozás

Ardati Lili: Gyöngyvér és a Vérlázítók

Beköszöntött a nyár, így Gyöngyvér pár hónapra búcsút inthet Lidércvárnak, és azzal a reménnyel mehet haza, hogy minden napját Danival tudja tölteni, teljes nyugalomban. Arra egy percig sem számított, hogy a szülei egész nyárra külföldre akarják vinni, a bátyja, Xavér zenekart alapított, és még a szép szemű farkasfiúnak is van egy kellemetlen híre. Ráadásul az új, híres zenekar rajongói nagyon furcsán viselkednek…

Eredeti megjelenés éve: 2014

Drágfy Xavér · Fisztor Márk · Drágfy Gyöngyvér · Tivadar

PKatica>!
Ardati Lili: Gyöngyvér és a Vérlázítók

Nagyon tetszett, spoiler, és egyik kedvenc szereplőm, spoiler, is nagy szerepet kap.

Beatrice8>!
Ardati Lili: Gyöngyvér és a Vérlázítók

Kicsit más volt, mint az előző, hiányzott Lidércvár, meg ugye egy jelentős részen nem Gyöngyvér szemszögéből van írva, ami nekem szokatlan volt. Dani cöcöcö…
Az együttes tetszik.

trixx_reads>!
Ardati Lili: Gyöngyvér és a Vérlázítók

Ezt a könyvet egy nap alatt elolvastam, de ez sajnos nem jelenti azt, hogy nagyon elnyerte a tetszésemet. Azt hiszem, ez egy olyan sorozat, ami mindig érezteti velem, hogy legfeljebb 14-15 éveseknek szól. Annyi idősen olvastam először az 1-2. részt, de most szeretnék a 3. végéig is eljutni.

A borítón lévő felirat azt sugallja, hogy Lidércváron folytatódik a történet, de ez nem igaz. Gyöngyvér hazatér a családjához a nyári szünetre, így búcsút inthetünk az iskolai paranormális kalandoknak. A könyv elején még Dani is bejelenti, hogy egy táborban tölti a nyarat, és a dühös vámpírlány magára marad. Gyöngyvér nem tudja, mit kezdjen magával a szünetben. Persze ismét vár rá egy megoldandó rejtély a testvérének köszönhetően. Xavér számomra sokat javított ezen a történeten, az ő fejezeteit jobban szerettem, mint a húga elbeszéléseit. Remélem, a következő részben is nagyobb szerepet kap.

A szülők egész nyárra külföldre utaznak, így a testvérpár a rettegett nagymama őrsége alatt tölti a nyarat. Xavér zenekart alapított, hogy megmutassa az ex-barátnőjének, milyen ügyes és menő fiú. Franciska ugyanis a felkapott Vegán Álmok frontembere miatt hagyta el Xavért. A népszerű zenekar egyre gyanúsabb Xavér és Gyöngyvér számára, mert az énekes minden lányt kísértetiesen megbabonáz.

Összességében kicsit jobban tetszett ez a könyv, mint az előző. Xavér és a zenés téma új lendületet adott ennek a sorozatnak, így hamar elolvastam. Szórakoztató volt a történet, de a fantasy részét sokszor kevésnek éreztem. Ha egy könnyed ifjúsági olvasmányt kerestek, akkor jó választás lehet.

booksta_girl01>!
Ardati Lili: Gyöngyvér és a Vérlázítók

Hozta az első rész színvonalát, a külön Xavér-szál természetesen azonnal belopta magát a szívembe! Gördülékeny, vicces, izgalmas volt a történet, új és régi kedvencek bukkantak fel spoiler, kellően szórakoztató olvasmány. Persze, itt is voltak logikai bakik spoiler, de na… szemet lehet hunyni felettük.

LittleStar P>!
Ardati Lili: Gyöngyvér és a Vérlázítók

Továbbra sem tetszett a sorozat. Sőt, ugyanazt kaptam csak pepitában, pedig az alap elgondolás megint nem volt ám rossz! Lehetne ezekből sokkal de sokkal mozzanatosabb, élvezhetőbb regényeket is kihozni, (az alapszálra gondolok), mint amik kisülnek belőle. Úgy is meg lehetne valósítani, hoyg továbbra is a saját korosztályának szóljon, csak kicsit mozgalmasabb/tartalmasabb kéne, hogy legyen. Ettől függetlenül nem volt rossz, félre ne értsen senki, de engem nem nyert meg magának, nagy is vagyok én már ehhez, meg valahogy most ne mvolt hangulatom a túl sok leírásnak, mellédumálásnak. :) 3*

Bővebben: http://dorcosolvas.blog.com/2015/02/16/ardati-lili-gyon…

klila>!

nagyon jóóóóóóó! én Márkot még mindig jobban szeretem, mint Danit

Lívia12>!
Ardati Lili: Gyöngyvér és a Vérlázítók

Ez a rész is ugyanolyan izgalmas és fordulatos, mint az első rész, nagyon tetszett :)

Camelia>!
Ardati Lili: Gyöngyvér és a Vérlázítók

Ahogy az előző rész ez sem nyerte el annyira a tetszésemet, de ettől függetlenül még valakinek nagyon is tetszhet, nem vagyunk egyformák. Nekem túl sok volt a felesleges rizsázás, és szerintem ezt az alaptörténet nagyon is jó, csak lehetne benne egy kicsit több izgalom.

Ardati Lili: Gyöngyvér és a Vérlázítók

Először is keveset a borítóról. Nekem az előző tetszett, ahogy a rajzstílus is, amit ugyebár mindkettő könyvben a szereplők ábrázolásánál is láthattunk (amiket én nagyon szerettem). Ennél bevallom, kicsit viszolyogtam eredetileg, de a könyv befejezése után már kezdem érteni, ráadásul észrevettem egy apróságot is, ami csak a könyv elolvasásával nyer bármi értelmet is, ami plusz pont a borító tervezőjének.
Hát akkor a történetről. Gyöngyvér az elején lévő kiakasztásával engem is kiakasztott. Mert most komolyan, ennyire azért lehetne tisztelni a barátunk vágyait és támogatni, de én inkább alkalmazkodó vagyok ilyen téren, amit ugyebár ő nem akar megtenni. Amikor összekombinálja a bátyját és a legjobb a barátnőjét, azon jót mosolyogtam. Xavér két fejezetét pedig külön kiemelném, nagyon kellemes volt a nézőpont váltás, és ennek hála a vámpírfiút nagyon megszerettem. A visszatérő szereplőnk rettentő édes volt, ahogy óriási gombává változott, ő is belopta magát a szívembe. A probléma megoldása nekem kicsit zavaros volt, de annak olyannak is kellett lennie.
Térjünk át a szereplőkre. Gyöngyvér néha kiakasztott, de utólag mindig megbocsátottam neki, a lobbanékonysága szerethetővé tette, de az még inkább, hogy rájött arra, hogy valamit rosszul csinál és megpróbál rajta változtatni. Dzsini igazi legjobb barát volt, akinek a kalandjai szórakoztatók voltak. Xavérról már írtam, hogy az egyik kedvenc szereplőmmé avanzsált, a Drágfy szülők pedig igazán emberiek voltak, akik nem tűnnek elérhetetlennek. A nagyi pedig egyszerűen zseniális volt. Az online bridzselésével, a hozzáállásával, a rántottájával és a felügyeletével. A gombánkra én nem igazán emlékeztem az előző kötetből, itt viszont maradandó nyomot hagyott bennem.
Tehát, mint gondolom látszik az eddigi leírásomból, nagyon tetszett a könyv, bár sajnos rettentő kis ismeretségnek örvend a moly alapján, aminél szerintem többet érdemelne.
Lezáróul pedig annyit, hogy én gombának (de nevezhetjük sasnak is) szurkolok, remélem, jól alakulnak a dolgai. én voltam az első értékelő *-*

Freya_chan>!
Ardati Lili: Gyöngyvér és a Vérlázítók

Nagyon tetszett ez a rész is Gyöngyvér még mindig haláli, Xavért is nagyon bírtam és lévén, hogy Márk párti vagyok tetszettek a közös pillanatok, nagyon cuki volt. A történet is érdekes volt én csak ajánlani tudom!

Tamee>!

– Akkor csak higgy magadban. Vámpír vagy, tudod… Velünk van az erő! – mosolygott.
– Anya, azok a jedik, nem a vámpírok!
– Jó… de ha hiszel magadban, sikerülni fog!
– Anya, ez meg valami önsegítő könyvből van!
– Xavér, az isten szerelmére, szedd össze magad és fejezd be, amit elkezdtél!
– Na, ez így már anyás.

Tamee>!

– Bocs- mondta, és beugrott a szobámba. – Azt hiszem, együtt kell töltenünk az éjszakát! – Elvigyorodott.

tealevel99>!

– Miért van velünk ez a bácsi minden órán? – kérdezte a négyéves forma szőke driádfiú az anyjától óra után.
    Szerencsére, mielőtt elterjedt volna, hogy valami perverz vagyok, aki gyerekekhez jár gitárórára, vagy egy értelmi fogyatékos, aki egy négyéves szintjén van tizenhét éves létére, Tivadar apukája egy mondattal lenyugtatta az aggódó anyukákat, és megmagyarázta a helyzetet.
    – Xavér okos fiú, de a gitár tudása egy négyéves szintjén van.
    Kösz…

4. fejezet Xavér sztorija 106. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Drágfy Xavér · Tivadar
tealevel99>!

– Tényleg ennyire szeretnéd ezt?
    – Igen.
    – Akkor csak higgy magadban. Vámpír vagy, tudod… Velünk az erő! – mosolygott.
    – Anya, azok a jedik, nem a vámpírok!
    – Jó… de ha hiszel magadban, sikerülni fog!
    – Anya, ez meg valami önsegítő könyvből van!
    – Xavér, az isten szerelmére, szedd össze magad, és fejezd be, amit elkezdtél!
    – Na, így már anyás.

4. fejezet Xavér sztorija 106.–107. oldal

tealevel99>!

– Oké, elegánsak leszek. Fekete-fehér. Xavér, vegyél fel valami fehéret is, ne csak feketét, úgy nézel, ki mint egy vámpír… Upsz, bocsika!

5. fejezet Vérlázítók 159. oldal

Tamee>!

– Miért van ez a bácsi velünk minden órán? – kérdezte egy négyéves forma szőke driádfiú az anyjától óra után.
Még mielőtt elterjedt volna hogy valami perverz vagyok, aki gyerekekhez jár gitárórára […], Tivadar apukája egy mondattal lenyugtatta az anyukákat és megmagyarázta a helyzetet.
– Xavér okos fiú, de a gitártudása egy négyéves szintjén van.

Kapcsolódó szócikkek: Drágfy Xavér · Tivadar
tealevel99>!

– A fájdalom rossz – felelte a „gomba”, miközben visszaváltozott Márkká. – A kis fájdalom is.

7. fejezet A Bermudában 212. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Fisztor Márk
tealevel99>!

[…]Szerintem a delfinek csinálják jól. Kitalálnak valamit, arrafelé mennek. Ha ellenséggel találkoznak, akkor megpróbálják kikerülni, és ha ezt nem lehet, akkor harcolnak. Ha akadályba ütköznek, azt is megpróbálják kikerülni, és ha ezt nem lehet, akkor ledöntik.

8. fejezet Sasok és denevérek 244. oldal

– Bálint? Te vagy az?
    – Persze. Ki más?
    – Hát… – Láttam, Bálint a késemet, vagyis a töltőtollat nézi. Gyorsan leeresztettem, és a hátam mögé dugtam a kezem. – Bocsi. Azt hittem… A Vegán Álmokból valaki… Tudod!
    – És leakartad szúrni egy tollal?
    – Igen… Jó, ez most így kimondva azért elég nagy hülyeség.
    – Az.

242. oldal, 9. fejezet - A nagy átverés

Kapcsolódó szócikkek: töltőtoll
tealevel99>!

[…]És hát, Márk is szeretett volna újra önmaga lenni; kicsit tényleg hülyén nézett ki, amikor Hajniként kezet nyújtott Laurának, és bemutatkozott, hogy ő Fisztor Márk.

9. fejezet A nagy átverés 257. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Fisztor Márk