Szép ​magyar népmesék 5 csillagozás

Arany László: Szép magyar népmesék Arany László: Szép magyar népmesék

A tizenkilencedik század hatvanas éveiben Arany János siheder fia hétmérföldes csizmát húzott, és Juliska nénjével bejárta a gyönyörűséges Székelyföldet: népmeséket gyűjteni.

Az Arany László népmese-gyűjteményéből huszonkilenc mesét tartalmazó kitűnő válogatás többsége kedvenc antológia darab (A kiskakas gyémánt félkrajcárja, Babszem Jankó, A kis gömböc, Pancimanci, A kis ködmöm, A szomorú királykisasszony, A kóró és a kismadár, Fehérlófia stb.). Arany László megtartotta a mesék eredeti szerkezetét és mondanivalóját, és ízes stílusban, igazi mesemondóként „tolmácsolja” azokat. A kötetben néhány rövid csali mese is felbukkan, a hosszabb lélegzetű történetek mellett. Az igazságot győzelemre vivő mesehősök egészen bizonyos, hogy eljuttatják „üzenetüket” a gyerekeknek.

Móra, Budapest, 2016
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634152811 · Illusztrálta: Reich Károly
Móra, Budapest, 2010
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631188363 · Illusztrálta: Reich Károly

Anó P>!
Arany László: Szép magyar népmesék

Jó volt újraolvasni gyerekkorom kedvenceit! S tettem most mindezt egy kihívàs kedvéért Reich Kàroly illusztràciói mint mindig, most is magukkal ragadtak. Főleg a kalandos-vàndorlós és a tündérmesék jelentettek élményt. De voltak olyan mesék is, amelyekre ég szinte szóról szóra emlékeztem gyerekkoromból Pl A kismalac és a farkasok vagy A kis gömböc.!