Juliska ​elbujdosása 23 csillagozás

Arany János: Juliska elbujdosása

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1850

Kiadói ajánlás: 3 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Móra, Budapest, 1982
10 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631126137 · Illusztrálta: Mészáros Márta

Morn
Arany János: Juliska elbujdosása

Nem is ismertem ezt Arany Jánostól. És mennyire jó! Szép versike, minden van benne ami a gyermekkort felidézi, még ha nem is élt az ember lyánya tanyán.
Emlékszem, én is eldöntöttem egyszer, pizsamában, mezítláb, hónom alá csapva a plüsskutyámat, hogy én csakazértis világgá megyek. Még első panelunkban laktunk (családi háznál el voltam foglalva azzal, hogyan másszak be a kutyaól mögé), ahol nem volt ablak a folyosókon. Kint álltam az ajtónk előtt a harmadikon, a lépcső tetején, kialudt a villany, teljes sötét. Ugyan velem volt Susi kutya, de azért féltem annyira, hogy bekopogjak és bevalljam hogy hát inkább maradnék. Azóta se mentem világgá.

Paulina_Sándorné
Arany János: Juliska elbujdosása

Nem ismertem ezt a verset, de mosolyogtam olvasás közben. Saját emlékem is előjött a világgá megyek fordulatról, no meg a gyermekem is elindult egyszer. Jó anyaként megkérdeztem, hogy mit csomagoljak. :-)

imma AP
Arany János: Juliska elbujdosása

tegye fel a kezét, akinek egyszer sem jutott eszébe gyermekkorában, hogy világgá megy! annyira át tudtam érezni, mintha éppen rólam szólt volna ez a nyúlfarknyi történet. meg aztán minden van benne, ami egy kislánynak kell: baba, cica, anya, apa, szívecskés szoknya, és persze copfok.

deaxx P
Arany János: Juliska elbujdosása

Aranyos volt! Jó kis csattanó a vége. Az a baj, hogy el se kezdődik és már vége is… :)

Perly P
Arany János: Juliska elbujdosása

Nem rémlik, hogy valaha is találkoztam volna Aranynak eme versével, de most már ismerem. Azt kell mondanom, hogy nem tetszik! A rajzok ellenben szépek is, színesek is. Csillagozni azonban nem fogom!

Bi_bi_bi
Arany János: Juliska elbujdosása

Ez nagyon nagy :) egyik kedvenc gyermekkori :) én ia féltem volna a kutyától.:) és olyan szép a grafikája :)

Niki4

Annyira aranyos! Csak az a szomorú, hogy Arany Juliska fiatalon halt meg. :(

Sünike
Arany János: Juliska elbujdosása

Tündéri, bűbájos gyerekkönyv , ami sokat olvastam a kislányomnak.

AgiVega IP
Arany János: Juliska elbujdosása

Ezt egyszerűen imádtam gyerekként. Egyes részeit kívülről fújtam.