Juliska ​elbujdosása 26 csillagozás

Arany János: Juliska elbujdosása

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1850

Kiadói ajánlás: 3 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Iustitia>!
Arany János: Juliska elbujdosása

Talán minden gyermek életében eljön az a pont (egyszer vagy többször), hogy elhatározza, ő márpedig szakít szüleivel és világgá megy. Az ötlet mindig könnyebb, mint a kivitelezés, a nem várt aprócska nehézségek aztán rendszerint visszataszítják a még éretlen, félő gyermeket a családi fészekbe. Egy ilyen melegséggel teli töredék Arany János Juliskájáról ez a vers.

Morn>!
Arany János: Juliska elbujdosása

Nem is ismertem ezt Arany Jánostól. És mennyire jó! Szép versike, minden van benne ami a gyermekkort felidézi, még ha nem is élt az ember lyánya tanyán.
Emlékszem, én is eldöntöttem egyszer, pizsamában, mezítláb, hónom alá csapva a plüsskutyámat, hogy én csakazértis világgá megyek. Még első panelunkban laktunk (családi háznál el voltam foglalva azzal, hogyan másszak be a kutyaól mögé), ahol nem volt ablak a folyosókon. Kint álltam az ajtónk előtt a harmadikon, a lépcső tetején, kialudt a villany, teljes sötét. Ugyan velem volt Susi kutya, de azért féltem annyira, hogy bekopogjak és bevalljam hogy hát inkább maradnék. Azóta se mentem világgá.

dianna76 P>!
Arany János: Juliska elbujdosása

Szeretem ezeket a neves verseket feldolgozó lapozókat. Értéket közvetítenek, s ez annyira jó. Arany János ezen verse pedig közel került a szívemhez már akkor, mikor először olvastam. Így, képeskönyv formában pedig különösen kedves!

imma P>!
Arany János: Juliska elbujdosása

tegye fel a kezét, akinek egyszer sem jutott eszébe gyermekkorában, hogy világgá megy! annyira át tudtam érezni, mintha éppen rólam szólt volna ez a nyúlfarknyi történet. meg aztán minden van benne, ami egy kislánynak kell: baba, cica, anya, apa, szívecskés szoknya, és persze copfok.

Paulina_Sándorné P>!
Arany János: Juliska elbujdosása

Nem ismertem ezt a verset, de mosolyogtam olvasás közben. Saját emlékem is előjött a világgá megyek fordulatról, no meg a gyermekem is elindult egyszer. Jó anyaként megkérdeztem, hogy mit csomagoljak. :-)

deaxx P>!
Arany János: Juliska elbujdosása

Aranyos volt! Jó kis csattanó a vége. Az a baj, hogy el se kezdődik és már vége is… :)

Isabel_Rose I>!
Arany János: Juliska elbujdosása

Ez egy nagyon aranyos történet volt! Ismeretlen vers volt számomra, de, biztos nem most olvastam utoljára.
@Nikolett0907 ez is tőled jött <3

Niki4>!

Annyira aranyos! Csak az a szomorú, hogy Arany Juliska fiatalon halt meg. :(

AgiVega IP>!
Arany János: Juliska elbujdosása

Ezt egyszerűen imádtam gyerekként. Egyes részeit kívülről fújtam.