Családi ​kör 41 csillagozás

Arany János: Családi kör Arany János: Családi kör

Arany János közismert versét, melyen generációk nőttek fel, leporelló formájú képeskönyvként tarthatja kezében gyermekünk. A témához illő elragadóan szép illusztrációk visszatükrözik a vers lényegét.

Scolar, Budapest, 2021
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635093724 · Illusztrálta: Békés Rozi
Pro Junior, Budapest, 2010
Pro Junior, Budapest
keménytáblás · ISBN: 9789639928831

pannik>!
Arany János: Családi kör

Nagyon szeretjük forgatni, nézegetni, olvasni Arany János Családi körét. A 19 hónapos kisfiamat az illusztráció, azon belül is az állatok és a család tagjai érdeklik leginkább, engem meg az ízes nyelvezet, az egyszerűség, a meghittség, igazából úgy az egész. Hangulatos, olvasmányos, jó szívvel ajánlom hasonló korú kicsiknek és szüleiknek.

Pro Junior, Budapest
8 oldal · keménytáblás · ISBN: 5999033919043
dianna76 P>!
Arany János: Családi kör

Ezt miért nem értékeltem eddig? Ja, mert nem voltam még moly tag, mikor megvettem és olvastam. A verset eleve szeretem. Habár a kicsiknek szóló könyvecske csak egy-egy részt, versszakot ragadott ki a költeményből, mégis tetszett. Az illusztrációkat is öröm volt nézegetni. Az itthoni példány azóta Libri gyűjtőpontra került, mert beszereztem egy másik – Este van, este van címet viselő, Reich Károly rajzaival ékesített – kiadást.

Pro Junior, Budapest, 2010
kinga133>!
Arany János: Családi kör

Szép, igényes és a történet fájdalmasan lelket simogató. A suliban kötelező volt megtanulni az egyes kijelölt versszakokat, most újra átélhettem, aminek nagyon örülök. Néha az ember lelkének erre szüksége van. Köszönöm.

Kisanna>!
Arany János: Családi kör

A kedvenc versem, mindegy, hogy olvasom, vagy szavalatként hallgatom, mindig olyan régimódian békés hangulata van.

Millázs>!
Arany János: Családi kör

Nagyon szép lapozgató, kedvesek a képek és meghitt a vers is.

Levenzia>!
Arany János: Családi kör

Még mindig nagy kedvenc! Jó volt visszaolvasni újra. Várom,hogy Anna nagyobb legyen és rendesen meg is értse.Addig maradnak a képek :)

Aemitta>!
Arany János: Családi kör

Hogy a verstanulást és versolvasást hogy lehet meggyűlöltetni egy tanárnak egy gyerekkel, ez a vers és a hozzá fűzött emlékeim jó példa erre (nem térnék ki rá). De szerencsére nincs veszve semmi, mert a rossz emlékeket jó felülírni, tehát jó körülmények között nyitott szívvel újra olvasni, és rájönni, hogy ez a vers csodálatos!

farkas_niki>!
Arany János: Családi kör

Gyermekként, az iskolában kötelezően olvasva egyáltalán nem tűnt olyan érdekesnek ez a mű. Felnőtt fejjel újraolvasva majdnem sírtam rajta.