Szegedi ​képeslapok – A képeslapok Szegedje 2 csillagozás

Apró Ferenc: Szegedi képeslapok – A képeslapok Szegedje

„… gondolatbeli, messze utazásra hívjuk Önöket, kedves Szeged-szeretők. A ködökbe fakult, rég eltűnt Szegedre utazunk, arra a Szegedre, melynek hangulatát jószerével már csak a napvilágra hozott képeslapok őrzik.” – írja előszavában a szerző, Apró Ferenc helytörténész.

A közel 150 régi képeslapot tartalmazó kötet a hozzájuk tartozó érdekes és hiteles információk által válik igazi helytörténeti ritkasággá.

Grimm, Szeged, 2002

kicsibak P>!

El-elgondolkodtam, vajon miért olyan hamvasak, hangulatot sugárzók a 90-100 éves képeslapok? Miért van az, hogy az első pillanatban meg lehet különböztetni a század első évtizedében, és mondjuk az 1960-as években készült lapot? Miért dobogtatja meg a szívünket a régi lap, és miért érezzük távolságtartón hidegnek a ma képeslapját? A divatjamúlt ruhák, a kalapos, sétapálcás urak, netán a békebeli hangulat tenné? A telitalálat-választ végül Hemmert János festőművész adta meg: Minél jobbak a fényképezőgépek, annál ridegebbek a képeslapok… A japán fotómasina-csoda nem tudja azt a hangulatot nyújtani, melyet az ósdi dobozos gép képe és a költői színezés adott…

5. oldal - Elöljáró sorok (Grimm, Szeged, 1999)

Boros Péter: Az Eger-Putnok vasútvonal
Gyurgyák János – Környei Anikó – Saly Noémi (szerk.): Élet a régi Magyarországon
Csepreghy András – Csepreghy Henrik: Képeslapon üzen a múlt
Elek Miklós: Üdvözlet Balatonfüredről / Greetings from Balatonfüred / Gruss aus Balatonfüred
Berkiné Tálos Barbara: Békebeli séták a pesti belvárosban
Kovács András – Kovács Andrásné: Üdvözlet Zalaegerszegről régi képeslapokon