Spells ​– Varázsigék (Wings 2.) 320 csillagozás

Aprilynne Pike: Spells – Varázsigék

Laurelt beidézik tündérhazájába. Mindkét otthonát halálos veszély fenyegeti, szülei házát és a tündérek országát Avalont is. Így a lánynak minden erejére és tudására -legyen az emberi vagy tündéri- szüksége lesz ahhoz, hogy túlélje a megpróbáltatásokat.
Ki fog neki segíteni?
David, akivel a való világban él szerelemben? Vagy Tamani, az ellenállhatatlan tündérfiú, akihez tagadhatatlanul erős szálak fűzik?

Eredeti megjelenés éve: 2010

318 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632454399 · Fordította: Neset Adrienn

Tamani de Rhoslyn · Laurel Sewell · David Lawson

MissFortune>!

Át lettem vágva..
A fülszöveg és a könyv eleje is azt sejteti, hogy vééégre bejutunk Avalonba, a tündérbirodalomba egy kis időre. Szerettem volna jobban megismerni ezt az országot, nagyon keveset nyújtott belőle az írónő. Viccesen keveset. Amíg Laurel a tündéreknél tartózkodott, semmi mást nem csinált, csak tanult. Persze ezt is meg lehetett volna élvezhetőre írni..
Azután, hogy Laurel halálra tanulta magát a nyári szünetben Avalonban, visszatért az unalmas, szürke életéhez, ahol a trollok jelentik a fenyegetést.. Még egyszer ment egy ünnepségre, és ennyi. Ennél azért én többet vártam.. Tamani sokkal érdekesebb már, mint David, amit pedig Laurel csinál ezzel a két sráccal, az szánalmas.

Nem tudom folytatom-e.

Nikolett0907 P>!
Aprilynne Pike: Spells – Varázsigék

„Minden annyit ér, amekkora értéket te tulajdonítasz neki.”

Most nem tudom, hogy azért, mert lassabb volt a cselekményszál, vagy mert kicsit másképpen vagyok lelkileg, de tetszett ez a része a sorozatnak.
Sajnos az előző kötetnél morgolódtam, hogy nem igazán azt olvastam amit vártam.
De mivel kölcsönadta a barátnőm, gondoltam kiolvasom és mehet is vissza.
Jól tettem, mert nagyon értékeltem Avalon szépségét, színességét.
Egy olyan képzeletvilágban találtam magam, ahol jó volt megpihenni, időzni és bár a lapok peregtek, mégis otthonosan mozogtam és nyugodt voltam.
Számomra pedig ez egy igazi kincset ér.

A karakterek már jobbak, fejlődnek folyamatosan.
Még mindig érzem nem tudok teljes képet alkotni róluk, viszont érdeklődve várom a folytatásokat, mert már van egy remény alapom, hogy egyre jobb lesz.
Örülök, hogy nem adtam fel és hamarosan folytatom.
Egy olvasásnak tökéletesen megfelelt.

Ailey>!
Aprilynne Pike: Spells – Varázsigék

Jaj, azt sem tudom, mit írjak. Bennem van az ellenszenv efelé a könyvsorozat felé – vagyis inkább a világa felé, de ugyanakkor valamilyen szinten tetszett is.
Aprilynne Pike szemmel láthatóan fejlődött a Wings óta (a köszönetnyilvánításban említi is, hogy X meg Y tanítgatta írni), és ezen őszintén meglepődtem. Nem hemzseg logikai bakiktól, vannak leírások. Nem egy Maggie Stiefvater (bár őt nehezen lehet utánozni :D), de egész pofás kis elbeszélő részeket kanyarít, pont annyit, amennyit egy átlagosan jól megírt könyvben is olvashatunk (a Wingshez képest viszont rengetegnek tűnik).
A főszereplő csaj még mindig rettentően irritáló, de komoly értelem csillant benne párszor (esküszöm, majdnem lefordultam az ágyról, mikor olvastam a sorokat :D), viszont még mindig idegesítő és kihasználja az embereket izé, növényeket.
Komolyan mondom, ha nem növényekről lenne szó, hanem rendes tündérekről, akkor még négy csillagot is kaphatna. Állandóan elkapott a röhögés, ahogy elképzeltem a csajt egy rohadt nagy virággal a hátán. Meg úgy egyébként ez az egész intelligens növényesdi… áh, mindegy. *SPOILER meg nem is értem, hogy Laurel néhány lötyivel hogyan menthetné meg Avalont, de hát a növények tudják… SPOILER VÉGE*

A könyv háromnegyedében majdnem tapsikoltam, hogy yeah, elhagytuk a Twilight kopírozást. Pacikukit, jól pofira estem, mert a végén olyan déjà vu érzésem volt, hogy majdnem falnak mentem. Laurelt pofon csapkodtam volna egy nagy, büdös, mogyoróvajas, sózott ponttyal. Állandóan csak kihasználja azt a szerencsétlen zöldségfiút (amúgy Tamani párti vagyok, bírom ezt az avokádót, tényleg xD), észre se veszi, ÉS MÉG A SRÁCOT HIBÁZTATJA! Ha tehettem volna, pomponokkal biztattam volna Tamet és Shart, mikor azt tették, amire már vártam :D
David… jó, belátom, hogy Laurelnek ezt meg azt, úgy és úgy akarja, ami reális és okés, de engem akkor is irritál. Húsgombóc. TEAM VEGETABLES! Ugyanis rettentően untattak – és David miatt irritáltak – az emberi világban játszódó részek. Annak ellenére, hogy az avaloni sztorik nekem nagyon meredekek és erőltettek néhol (Shakespeare? Komolyan?).
Chelsea-t viszont még mindig imádom, olyan kis pörgős fruska, okos is :D Bár a végén nekem vele kapcsolatban megint elég ferde volt valami, de mindegy. Pike még fejlődhet.

Szóval mindent összevetve – ha még negatívnak is tűnik a fenti irományom (mert a negatívumokat mindig könnyebb összeszedni) – látszik a fejlődés szerintem, és még akár jó könyv is lehet, ha tovább tanul Aprilynne Pike, és nem rontja el, nem ír majd zöldségeket (haha, juj, ez borzalmas vicc volt :D).
A vége még érdekes is volt. Komolyan várom a következő részt :D (csak Tamani miatt xD i regret nothing)

Ancalimë P>!
Aprilynne Pike: Spells – Varázsigék

Wow! Engem teljesen meglepett, hogy ez ennyire jó volt!
Egy kihívás miatt kezdtem el olvasni úgy, hogy az első részből már az égvilágon semmire nem emlékeztem. Igaz a kihívást végül buktam, de annak örülök, hogy kézbe vettem ezt a könyvet. Egyébként anno megvenni se nagyon akartam a maradék három részt, mert úgy voltam vele, már biztos kinőttem az ilyen sztorikból és végül csak egy nagyon jó akció során szántam rá magam, hogy ne legyen olyan magányos az az első kötet a polcon. Hogy én milyen buta voltam! Bár már hamarabb sort kerítettem volna rá. Ha a többi rész is ilyen jó lesz, ez az eddig számomra jelentéktelennek tűnő sorozat a kedvenceim közt fog landolni.
Annyira gyönyörű és izgalmas volt a tündérek világa. Olvastam már néhány tündéres könyvet, de a tündérek ábrázolása szempontjából eddig ez volt a legszebb. A kasztok is nagyon érdekesek voltak. Nem is tudnék kedvencet választani mert mind a négynek megvan a maga szépsége, különlegessége.
Elég hamar belerázódtam úgy is, hogy szinte teljesen olyan volt, mintha ezt a kötetet olvastam volna először. Egyszer-kétszer mintha valami derengett volna, de főleg olvasás közben tettem össze néhány infóból, milyen fontos dolgok történtek az első kötetben.
Persze voltak bugyuta, cseppet komolytalan részei, amikor a két világ érintkezett egymással, de ezt már tapasztaltam néhányszor YA urban fantasyk olvasása közben (azt hiszem Cassandra Clare az egyetlen, akinél ezt sosem éreztem, eddig csak ő tudta velem 100%-osan „elhitetni”, hogy a valós világ tényleg összetartozik azzal a természetfeletti világgal). De a tündérek világa és néhány karakter kárpótolt ezért. Úgy néz ki, új all time favourite karakterre leltem Tamani személyében. Nagyon bírtam Jamisont is, a bölcs, öreg, természetfeletti (szép) lények a gyengéim. Shar a könyv utolsó fejezetében minden tiszteletemet elnyerte. Remélem, a folytatásban többet kapok belőle.
Laurellel már voltak gondjaim. Eléggé szimpi csaj egészen addig, míg szóba nem jön a szerelmi élete. Szerintem a fülszöveg után már nem számít spoilernek az, ha leírom, hogy a történetben egy szerelmi háromszög bontakozik ki (valószínűleg ez már az első részben is érződött). Ha elfogult véleményt akarok erre írni, akkor természetesen spoiler Viszont a másik srác is tök jófej és ő sem érdemli meg a szívatást. Számomra Laurel nagyon utálatossá vált, ahogy mindkét fiú előtt kérette magát. Egyáltalán nem volt tisztességes amit művelt, pláne ahogy spoiler. Az ilyen főhősnők azt érdemelnék, ha végül mindkét fiú dobná őket, aztán keseredjenek meg magukban. Plusz mennyivel érdekesebb lenne egy spoiler.
Maga a cselekmény egyébként nem volt annyira fordulatos, izgalmakkal teli, viszont az utolsó fejezet ilyen szempontból is nagyon szuper volt. Alig várom, hogy kiderüljön, mit akar spoiler csinálni (jaj de jó lenne, ha saját fejezeteket kapna a folytatásban) valamint, hogy ki a hunyó ebben a sztoriban. Ja és még több spoiler pillanatot akarok, olyan jó volt a közös jelenetüket olvasni.

kratas P>!
Aprilynne Pike: Spells – Varázsigék

A tündérek világa, a trollok, Avalon, mind-mind megérné az 5 csillagot, de az egészet elrontja a vergődés a kis tavasztündér meg az emberfiú között. De a fantasy rész jobban elvarázsolt, mint amennyire ez az utóbbi bosszantott.

fl0ranna>!
Aprilynne Pike: Spells – Varázsigék

Bár a sorozat ember világi részét is nagyon szeretem…Tamaniba szerelmes vagyok. S mivel a Varázsigék által jobban megismerjük a tündérek éltét; hozzá is közelebb kerülhetünk. Itt szerettem bele végérvényesen az egész világba, Avalon elméleti és gyakorlati felépítése is elvarázsolt (még ha egyet is kell értsek Laurel felháborodásával egyes részleteket illetően). Minden részletnek jelentősége van és minden egyes új és régi szereplő csodálatosan van megalkotva véleményem szerint. Érzelmileg is minden egyes olvasásánál nagy hatással volt rám a második rész (no meg az összes többi is), mivel szerintem igenis ügyesen játszik a jelenetekkel és kifejezésekkel Pike. Az összes rész borítóját igazán szeretem, de ez a legnagyobb kedvencem. <3

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Wings 2

Ez a rész nem volt annyira izgalmas, mint az 1, de azért ez is nagyon tetszett.
Viszont csodálatos és színpompás volt Avalon, a tündérbirodalom leírása, élvezettel olvastam minden sorát.
Úgy tűnik a főszereplő leánynak ez a rész főleg a tündértanok, elixírek elsajátítása volt a fő feladata és nagy fejlődésen ment keresztül ezen a téren. Továbbra is háromszög a szerelmi szál és bevallom megértem hogy nehéz a választás, mindkét fiú belopta magát az én szívembe is. Ugyanolyan kedvesek és aranyosak voltak, mint az 1. részben én sem tudnék választani közülük. Miért is nem lehet két szerelme egyszerre az embernek, ha mindkettő egyformán érdemes a szeretetre.
Viszonylag nyugvópontra érkezett a rész a végére, de azért kezdem is a következő olvasását.

Scarlet_Rose2505 P>!
Aprilynne Pike: Spells – Varázsigék

Végre bejuthattam Avalonba! Már nagyon vártam, hogy jobban megismerhessem ezt a tündérvilágot és egy picsit sajnálom, hogy csak néhány fejezet szólt erről. Emellett viszont ebben a részben is volt bőven kaland és romantika. Klea feltűnése kissé furcsa, várom, hogy ez a szál hova fog kilyukadni. Annak viszont örülök, hogy spoiler. A szerelmi háromszög is érdekesen alakul, kíváncsi vagyok, mit tervez Tamani, mert nem hiszem, hogy ilyen könnyen lenyeli Laurel döntését.

Zsazsóó>!
Aprilynne Pike: Spells – Varázsigék

Egy kis cuki fantasyre vágytam, hát… 100%-osan megkaptam:D. Néha ilyen is kell, de őszintén ez már nem az én súlycsoportom. Mindenképpen befejezem a sorozatot, mert érdekel hogy mi lesz a sztori vége. A maga zsánerében megállja a helyét, bár nem emelkedik ki. Ez a rész nem igazán volt mozgalmas. Laurel egy kicsit jobban megismerkedett „szülőföldjével”, az ottani kultúrával, személyekkel. Azért remélem még több dologba is enged majd betekintést az írónő. Érdekes volt a felépített társadalmi rendszer tündéreknél, bár még erről is lenne mit megtudni. Nem sikerült megkedvelnem a szereplőket, leginkább Laurel idegesített, jó volt olvasni mikor a végén spoiler Halványlila gőzöm sincs arról, hogy miért is kell kb. a sztori felének arról szólnia, hogy a csaj azon rágódik, hogy a két pasi közül kit is válasszon…-.-

DarknessAngel>!
Aprilynne Pike: Spells – Varázsigék

Még mindig nagyon tetszik a sorozat, de most már Laurel döntésképtelensége kezdett egy kicsit idegesíteni. Tamanit nagyon sajnálom, mert igaz ami igaz, Laurel tényleg eléggé kihasználta, és semmibe vette David érzéseit is.
Ami Daviet illeti, nagyon imádom a srácot, és örülök, hogy Laurel is végre választott, habár még kivárom a végét.
A történet továbbra is érdekes volt, habár Avalonban egy kicsit furcsán mennek a dolgok. A magocskákon még mindig röhögök, de ebben a részben Shakespeare a mélypont….ezt ne, kérlek :D Nem tudtam, hogy most akkor sírjak, vagy nevessek.
Én mindenesetre továbbra is imádom a könyvet, és érdekel, hogy mi lesz tovább, mert a befejezés nekem elég ködös volt.

Ailey>!

Minden annyit ér, amekkora értéket te tulajdonítasz neki.

Csillagvirágszál>!

– Mit olvasol?- kérdezte Laurel, és a szamárfüles, puhafedelű példány címét silabizálta
Apja bosszúsan válaszolt: – A Csillagport.
– Megint?
Az apja vállat vont. A fantasy regények – főleg, amelyekben tündérek is szerepeltek – előkelő helyet foglaltak el az olvasmánylistáján, és Neil Gaiman könyve volt a kedvencek között is az első.

Kapcsolódó szócikkek: Neil Gaiman
Reelka>!

– Én nem nyilváníthatom ki a szándékaimat. Nem „rabolhatlak" el tőle. Várnom kell, és reménykednem, hogy egy szép napon majd te megkérsz.
– És ha sohasem kérlek meg? – kérdezte Laurel suttogásnál alig hangosabban.
– Akkor örökké várni fogok rád.

Hét

Kapcsolódó szócikkek: Laurel Sewell · Tamani de Rhoslyn
Fay>!

– Kopogjunk? – kérdezte David. – Fogalmam sincs, hogy túszejtéskor mit diktál az etikett.

DarknessAngel>!

-Tanultál? – kérdezte. – Szegény könyv nagyon megszenvedte.
– Igen, tanultam, de aztán felálltam, hogy leszúrhassalak a henteskéssel.
– Ja, az nagyon vicces volt. Meg kellene ismételnünk egyszer.

Kapcsolódó szócikkek: David Lawson · Laurel Sewell

Érdekes érzés, amikor valaki úgy hiányzik, hogy közben ott áll előttünk.

Fay>!

– És mi van akkor, ha idővel rájössz, hogy az álmaid nem érnek annyit, hogy lemondj miattuk a szerelemről?
[…] – Akkor az álom volt rossz.

Fay>!

A dühöt könnyebb elviselni, mint a bánatot, a gyötrelmet.

Fay>!

Milyen abszurd, hogy a hazugságok hálójában néha megcsillan az igazság!

Csillagvirágszál>!

– Nem voltam felelőtlen -tiltakozott.- Az a cucc tényleg jó fejfájásra. Direkt váalsztottam!
– Tényleg? – kérdezte az anyja szárazon. – Nem gondolnám, hogy olyan fejfájása volt a néninek.
– Milyen?
Yohimbét akartál neki adni. Tudod, hogy reklámozzák a yohimbét? Férfi potencianövelő szerként!

Wings sorozat · Összehasonlítás