Wink, ​Poppy, Midnight 97 csillagozás

A hős, a hazug és a hitvány
April Genevieve Tucholke: Wink, Poppy, Midnight

Minden történetbe kell egy hős.
És kell bele egy hitvány gonosztevő.
És hogy még mi? Megfejtésre várok titkok…

Wink egy vörös hajú, szeplős lány a szomszédból: senki sem ismeri egészen, a lénye csupa talány és rejtély. A szőke, ezüstszürke szemű Poppy a leggyönyörűbb és egyszersmind a legaljasabb és legkegyetlenebb lány a középiskolában: egy igazi manipulatív méhkirálynő. És itt van a harmadik, Midnight, egy édes, de bizonytalan fiú, aki nem tud választani kettejük közül. Wink. Poppy. Midnight. Két lány. Egy fiú. És egy rémisztő, veszélyes erdő, ahol egyre több borzalmas esemény követi egymást. Mi történt valójában? Van, aki tudja. És van, aki hazudik.

Eredeti mű: April Genevieve Tucholke: Wink Poppy Midnight (angol)

Eredeti megjelenés éve: 2016

254 oldal · ISBN: 9789634032939 · Fordította: Iván Viktória
254 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634032830 · Fordította: Iván Viktória

April Genevieve Tucholke: Wink, Poppy, Midnight A hős, a hazug és a hitvány

Bővebb értékelés a blogomon: http://konyvmaniablog.blogspot.hu/2016/12/april-genevie…

"Tulajdonképpen fogalmam sincs, hogy mi volt ez a könyv. Szeretni akartam, imádom a borítóját, de szerintem a sztori egy eléggé elvont, hatalmas katyvasz. Se eleje, se vége, csak történtek itt dolgok össze-vissza, ilyen mese-olyan mese, jóslás és tündérmesében élő emberkék.

A történet gyorsan haladós, és könnyen olvasható, ezzel nem volt probléma. A hangulata és a stílusa is nagyon egyedi, összetett, egyáltalán nem vontatott. Érteni kell, ami nekem most nem ment."

Niitaa P

April Genevieve Tucholke: Wink, Poppy, Midnight A hős, a hazug és a hitvány

„Az emberek néha egyszerűen eltűnnek, Midnight. Rájönnek, hogy nem a jó úton járnak, vagy valaki más életét élik, ezért fogják magukat, és az éjszaka közepén eltűnnek.”

Ez egy nagyon érdekes könyv. Egyszerűen nem találok rá jobb jelzőt. Se nem jó, se nem rossz. Se nem Hős, se nem Hitvány.

A történet három fiatalról szól. Három nagyon különböző kamaszról. Tűz, föld és víz. Alapvetően semmi közös nincs bennük. Vegyük elsőnek Wink-et. Egy vörös hajú lány, rengeteg szeplővel, még több testvérrel, egy fura anyával és nagyon egyedi gondolkozásmóddal. Amennyire a mesékben él… az már rémisztő. Természetesen az embernek hinnie kell a csodában, de tudni kell a realitás talaján is maradni. Wink fanatikus, jó szekta tag lenne.

A teljes értékelést itt érhetitek el: http://niitaabell.blogspot.hu/2016/12/april-genevieve-t…

pattsims97

April Genevieve Tucholke: Wink, Poppy, Midnight A hős, a hazug és a hitvány

Annyira szomorú vagyok, hogy vége lett ennek a könyvnek!

Egy tipikusan olyan könyv, ami nekem való. Kellőképpen fura, bizarr, tele van elsőre értelmetlen dolgokkal, van benne hatalmas fordulat, és a végére valami csodaszép dolog kerekedik ki belőle.

Nem a semmiért olyan változatosak az értékelései ennek a könyvnek amilyenek. Nagyon eredeti stílusban íródott, és tényleg vagy megfog az elején, és tetszik, vagy hidegen hagy, és egész idő alatt csak nézel, hogy ez meg micsoda. Szerencsére én imádom a fura és nem megszokott dolgokat, úgy hogy hamar megfogott! Imádtam a karaktereket, imádom, amikor egy könyvben megjelenik a misztikum, a jóslás, stb. Még annyira olvastam volna!

Kikiriki

April Genevieve Tucholke: Wink, Poppy, Midnight A hős, a hazug és a hitvány

Hűha. Nem tudom, mit érzek ez a könyv után. Szerintem a legfurcsább mű volt, amit a kezemben tarthattam eddigi rövidke életem során..
Annyira értemetlen volt az egész, hogy az már jó! Olyan sok mély dolgot tartalmazott, de nekem nem sikerült megértenem. Túl sok volt, de mégis kevés, mert értelmetlen.
Különleges olvasmány volt, szerettem még akkor is, ha az egész egy nagy zűrzavaros katyvasz volt. :D

meseanyu MP

April Genevieve Tucholke: Wink, Poppy, Midnight A hős, a hazug és a hitvány

Letehetetlenül izgalmas, misztikus thriller, de persze csak úgy kellemesen borzongatóan, hogy még ki merjek menni vécére, és mellé iszonyatosan hangulatos.

April Genevieve Tucholke: Wink, Poppy, Midnight A hős, a hazug és a hitvány

Az írónő elég ügyesen tudta állandóan bonyolítani a cselekményeket. Amikor valami megoldódni látszódott, jött valami új gond. És így tovább. A végjáték pedig… Hát, én ott haltam meg az utolsó 50 oldalon. Annyira felpörögtek a dolgok, főleg, hogy már kiderülni látszott, hogy na, „ki is az” a gonosztevő hitvány. A végeredmény pedig egyszerre volt fenomenális és borzasztó is. Semmi sem úgy történt, ahogy én akartam, szóval rendesen kiakadtam, amikor egyszer csak így vége szakadt a sztori és nem volt mit tovább olvasni.

Utáltam, de mégis szerettem. Szerettem, de mégis utáltam.

Ajánlom ezt a könyvet azoknak, akik szeretik a rejtélyeket, a lájtosabb thrillereket valamint a nem szokványos karaktereket és azoknak nem mindennapi cselekedeteit.

Ebben a könyvben senki sem Hitvány, és senki sem Hős. Mindenkiben van mindkettőből, az pedig, hogy végül melyik énünk kerekedik felül, csakis rajtunk múlik.

Bővebben: http://onemorepagee.blogspot.hu/2016/10/april-genevieve…

Szami81

April Genevieve Tucholke: Wink, Poppy, Midnight A hős, a hazug és a hitvány

Rejtélyes, kusza, borongós mese három kamaszról. Egészen a végéig tetszett, egyedi volt, de bevallom, olyan szép lassan fel volt építve, hogy sokkal nagyobb durranásra számítottam a végén.

tmezo P

April Genevieve Tucholke: Wink, Poppy, Midnight A hős, a hazug és a hitvány

A hangulata tuti, bevisz az erdőbe, csak sajnos ott is maradsz… Nem látom a teljes összefüggést, és gyanítom, hogy nem teljesen értem mit olvastam.
Az egész történet zajlik egyféleképpen, valamit kihámozok belőle, és a vége teljesen felborítja az elméletem.
Rengeteg a mesés hasonlat, amire épül a cselekmény, csak bírja követni az ember.
A szereplők érdekesek, de őket sem sikerült megfejteni. Ki mit akar, miért teszi, amit tesz?
Különös élmény volt.

ggizi P

April Genevieve Tucholke: Wink, Poppy, Midnight A hős, a hazug és a hitvány

A könyv sejtelmes hangulata fogott meg inkább, mert a karakterek kicsit furák voltak – Poppytól konkrétan a hideg rázott, annyira egy szörnyeteg személyiség volt. A végét nem is értettem vele kapcsolatban – de nem ez volt az egyetlen, ami homályban maradt számomra. Olvasmányos volt, egy halvány feszültségi szint is jelen volt, hogy mivé is fajulhatnak az események és kíváncsi is voltam, kivel mi fog történni. Talán Wink volt a legérdekesebb hármuk közül ezzel a mesés, kicsit megfoghatatlan karakterével, bár az ő céljai sem voltak teljesen tiszták számomra… Meg úgy az egésszel nemigazán tudok mit kezdeni. És mondjuk ezt a könyvet azért még nem nevezném thrillernek (még tiniverzióban sem), de a nem-thrillernél tényleg egy hajszálnyival több volt…
Viszont a borító gyönyörű!

wzsuzsanna P

April Genevieve Tucholke: Wink, Poppy, Midnight A hős, a hazug és a hitvány

Hát, abszolút megértem, miért ennyire megosztó ez a könyv, én mégis azoknak a táborát erősítem most, akiknek tetszett. Nagyon furcsa, borongós, sötét hangulata van, az egész olyan álomszerű, és a konkrét cselekmény mellett sokkal jobban lekötöttek a különféle érzések, benyomások, felvillanó képek. A szereplők kapcsán felmerülhet kritikaként, hogy túl sablonosak vagy erőltetettek, engem azonban ez nem zavart, hús-vér karakterek helyett sokkal inkább éreztem őket archetípusoknak, akik jelképeznek valami ősit és megfoghatatlant (persze lehet, hogy az írónak nem ez volt a szándéka és csak én képzelem bele, de hát mit számít ez, ha egyszer emelete az olvasás fényét:)). A csattanó számomra nem volt igazán meglepő, de ez nem vont le az értékéből, mert ugyanúgy hatással volt rám. Szóval összességében tényleg tök rendben volt, nem egy tucat-történet, egy csillag levonás pedig azért, mert ha egy kicsit jobban ki lett volna dolgozva, egészen remeknek tartanám.

vikcs P

Én jó akarok lenni az emberekhez, tényleg, de olyan hülyék.

Kapcsolódó szócikkek: Poppy
nemszilvi P

Ha a sötétségbe nézel,
a sötétség is visszanéz beléd.

Niitaa P

Minden történetben van egy hős.

abstractelf P

Kapcsolódó szócikkek: Midnight Hunt · Wink Bell
abstractelf P

A legfurcsább történetek mindig igazak.

Łexa

A szerelem olyan volt, mint egy puha, fehér felhő a viharos fekete égen.

vikcs P

Minden történetben van egy gonosz.
A gonosz ugyanolyan fontos, mint a hős, talán még fontosabb.

Łexa

Poppy csókja olyan könnyű és lágy volt, mint a pillangó szárnya. De Winké… mély volt. Mély, mint egy sötét, homályos erdő. Vért, szerelmet, halált, szörnyeket hordozott magában.

Kapcsolódó szócikkek: csók · Midnight Hunt · Poppy · Wink Bell
vikcs P

(…) éppen a csendes emberek azok, akikkel vigyázni kell.

Kapcsolódó szócikkek: Poppy
vikcs P

Néha az egyetlen módja, hogy legyőzd a gonoszt, ha te is gonosz vagy.

Kapcsolódó szócikkek: Midnight Hunt · Wink Bell

Midnight Hunt · Poppy · Bridget Bell · Leaf Bell · Wink Bell