Apollodóros ​vádbeszéde Neaira ellen 4 csillagozás

Egy athéni örömlány kalandos élete
Apollodóros vádbeszéde Neaira ellen

„Az ókor történetéből kevés nőalakot ismerünk meg, és ők is királynők, uralkodók feleségei, szeretői. A Neaira elleni beszéd egészen más világba vezet be minket: egy athéni prostituált dolgos hétköznapjait tárja az olvasó elé. Megismerjük Neaira életét kislány korától kezdve, kapcsolatait a kor híres és hírhedt férfialakjaival, és a szélhámosságokat, amelyek, úgy tűnik, a vesztét okozták. A Neaira elleni beszéd első ízben jelenik meg magyar nyelven, az olvasó eligazodását segítő jegyzetekkel, és a kort, a körülményeket bemutató kísérő tanulmányokkal. Élvezetes olvasmány – nem kiskorúak számára.” (Németh György)

Lectum, Szeged, 2006
120 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639640085 · Fordította: Németh György, Sipos Flórián, Kató Péter

reek>!
Apollodóros vádbeszéde Neaira ellen

Apollodóros vádbeszéde Neaira ellen Egy athéni örömlány kalandos élete

Érdekes kis olvasmány. Nagyon sok mindent meg lehet tudni belőle a görög társadalomból. A vádbeszédek sokat mondóak, és véleményem szerint az olvasónak is elég nehéz dolga van azt illetően, hogy el tudja dönteni: Neaira ártatlan-e vagy sem? Habár kiváncsi lettem volna a történet végkifejletére, és Gaiman után szabadon teszem fel a kérdést: „és mit történt azután?” Valószínű, hogy ezt már nem fogjuk megtudni, de azért még bízok az újabb kutatások eredményében.