Nasha ​Blaze és a titkos világ (Az illuzionista 1.) 13 csillagozás

Antonio Casanova: Nasha Blaze és a titkos világ

Nasha, a kócos tinédzserfiú látszólag hétköznapi, nyugodt életet él. Legalábbis addig, míg egy szép napon a tetőn ébred fel, s fogalma sincs, hogy keveredett oda fel a magasba, s miért szorongat egy tűzcsóvát. És még vagy ezer kérdés zsong a fejében.

Nasha sok mindent nem tud még magáról, többek között azt sem, hogy különös Adományt birtokol. Azt sem képzelte volna, hogy a kertjük mélyén húzódik Seholseföld, a láthatatlan határsáv a valóság és a mágia világa között.

Még nem sejti, hogy ő az egyetlen, aki képes átjárni ezen a határon, s otthonosan mozogni
mindkét világban. De aztán színre lép Doban, a Rajzoló, az Üstökösök mestere és Nasha sok mindenre választ kap…

Eredeti cím: Nasha Blaze e il mondo segreto

Eredeti megjelenés éve: 2009

Kiadói ajánlás: 10 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Olvasni jó! Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2012
236 oldal · ISBN: 9789632453866 · Fordította: Garamvölgyi Katalin · Illusztrálta: Samuele Maggi

Antonio Casanova: Nasha Blaze és a titkos világ

Érdekes a története, bár elég hosszú a felvezetés. Tele van titkokkal és még több kérdéssel, amikre még nem kapunk választ. Igazávól nem sok minden történt benne. Remélem a második részben már valamivel többet megtudunk erről az egészről. Indításnak nagyon jó.

Gar_Ati>!
Antonio Casanova: Nasha Blaze és a titkos világ

Nasha a fiatal srác kalandjai, amiben megismeri a képességét és azt a mágikus titkos világot amiben átjutva, Dobantól válaszokat kaphat. Egyszerű történet kevés eseménnyel, folytatásban egyelőre nem gondolkodok.

NewL P>!
Antonio Casanova: Nasha Blaze és a titkos világ

Aranyos kis történet, bár nem sok minden történt még benne. Kiváncsi vagyok, hogyan folytatódnak Nasha kalandjai.

BodoEva>!
Antonio Casanova: Nasha Blaze és a titkos világ

Nekem tetszett, örülök, hogy megvettem, Nem szájbarágós, kell hozzá a saját képzelőerőnk is. Én jobban szeretem a kissé misztikus könyveket (mint amilyen ez is), mint a túl naturalistákat. Nem kapunk itt rögtön mindenre magyarázatot, inkább sejteti az eseményeket, a szereplőket és az őket körülvevő világot. Hasonlít az álomhoz.

Panda1416>!

Éppen ez idő alatt történt, hogy a Freemont Streeti ház ajtaja félig kinyílt, így Sette, a Blaze család kutyája elfoglalhatta a kertet, hogy hazahívja gazdáit.

Panda1416>!

Egy illuzionista? Úgy érted, egy olyan fickó, aki elegánsan és régimódian öltözködik, és galambokat húz elő a cilinderéből, meg kártyákat a zakójából?

Az illuzionista sorozat · Összehasonlítás