Övön ​aluli ütés 5 csillagozás

Antonín Winter: Övön aluli ütés

Fölkapaszkodtam ​a háromemeletnyi kőlépcsőn, és megmásztam a padlásra vívő fagrádicsot is. Josef manzárdja a padlásajtó mellett nyílt. Bekopogtattam Semmi.
– Pepík! – rikkantottam el magam. Ismét semmi. Miféle móka ez? – nyomtam le a kilincset. Az ajtó nyitva volt. Odabent félhomály. A Petrínre néző ablakon éjszakai sötétség lopakodott be a szobát. Amikor Josef regényét, A repedt tükör-t írta, gyakran vitatkoztunk itt. Tudtam hát, hol a villanykapcsoló. Felkattintottam. Josef az ablak mellett ült, az íróasztalnál. Feje az írógép billentyűin pihent. Bal karja élettelenül csüngött le. Alatta sötét tócsa csillogott. Hülyéskedik, gondoltam. Dühös, hogy késtem, és megjátssza nekem itt a holtat. De Josef nem mozdult. A csöndben egy lehulló csepp toccsant.
– Ne marháskodj, Pepík! – ragadtam meg a haját, és az arcába néztem. Az ilyesmit képtelenség leírni. Egy rád meredő, immár világtalan porcelánszem, egy hangos cuppanással elnyíló száj, amelyből vér csorog ki. Ez minden –… (tovább)

Eredeti cím: Rána pod pás

Eredeti megjelenés éve: 1981

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Célgömb Zrínyi Katonai

Zrínyi Katonai, Budapest, 1988
386 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633263972 · Fordította: Körtvélyessy Klára

Cs_N_Kinga P>!
Antonín Winter: Övön aluli ütés

Jozef Kilián egy detektívregényt már írt, most írja a következőt, mikor is felhívja rendőrismerősét menjen el hozzá. A rendőr mire odaér Jozef már meghalt. Megtalálják a kéziratot darabokban, de nagy segítség a nyomozásban. Semmi sem az aminek látszik. 1947-ben játszódik. Egyszer olvasós a könyv nálam. Már kicsit lassú és unalmas is volt néhol, de nem volt ez rossz, abban az időben biztos izgalmasnak számított. Viszont a vége olyan csavart rejtett, amit szerintem senki sem tud kitalálni, mert bár teljesen logikus volt, hiszen a végén mindent elmesél egy másik nyomozó, de lehetetlen rájönni. Én inkább azokat szeretem, ahol ha figyelek rájöhetek (igaz nagyon kevés sikerrel szoktam és általában akkor se a tettest:D), vagy a nyomozókkal együtt jövünk rá a dolgokra. Na ez nem ilyen könyv volt.

ChEebor>!
Antonín Winter: Övön aluli ütés

Ebben a krimiben egy krimiírót ölnek meg, és egy egész kis csapat ered a gyilkos nyomába… ám semmi sem az, aminek látszik. A főhősöket állandóan akadályozza minden: a körülmények, a saját feletteseik stb. Érdekes még, hogy az egyik kulcsmotívum az áldozat új, még befejezetlen regénye, amelynek tartalma kísértetiesen emlékeztet a valóságra, és ezért egyfajta könyv a könyvben módszerrel ennek rövidített változatát az olvasó is megkapja. A vége pedig teljesen őrült, de valahogy mégis logikus. Furcsa, bizarr, de szerethető művet kaptunk tehát.