A ​tizenhármas tipp 6 csillagozás

Antonín Winter: A tizenhármas tipp

„… Mindkét minta és a füzetben talált bejegyzések is egyazon kéztől származtak: apró, könyvelői pontossággal megrajzolt számok. Azt tudtuk, hogy nem Malásek és nem is Stiegler írása. Funke írta talán? Ha igen, ő adta el? Stieglernek biztosan, de vajon Maláseknek is? Hiszen Malásek kergette a halálba a szerelmét. Nem valószínű, hogy fölkínálta neki a módszert, másrészt Malásek sem lett volna hajlandó megvenni.
– Funke nála találta meg a számításokat. Lehet, hogy éppen ő ölte meg emiatt – töprengett Blahos.
– Lehet. De először: kell lennie egy harmadik személynek, aki Maláseknek és Stieglernek eladta a Monte-Carlo-módszert. Másodszor: amennyiben Funke a füzet miatt gyilkolt, hinnie kellett a Monte-Carlo-módszerben. Akkor miért nem vitte magával a füzetet? Hiszen ez volt a legnagyobb értéke.
– Elvesztette a fejét. Menekül.”

Eredeti cím: Sázka na třináctku

Eredeti megjelenés éve: 1975

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Albatrosz könyvek Magvető

Magvető, Budapest, 1981
352 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632715268 · Fordította: Gregorovicz Anikó
Nase vojsko, Paraha, 1981
352 oldal · ISBN: 9632715268 · Fordította: Gregorovicz Anikó

Szelén>!

A dolgok megtörténnek, ha akarja az ember, ha nem.

Szelén>!

Magatartásomban nincs egy csöppnyi hősködés sem, sőt ellenkezőleg. Rendszerint fölbosszant a saját reakcióm, mármint az, hogy szolgálatkészen fölurgom, és igyekszem eleget tenni valakinek. Ekkor dühös leszek magamra, és mit se törődve a következményekkel, olyanná válok, mint egy makacs bolond.

5. oldal, 1. fejezet - Első nap

Szelén>!

Sitenskynél már harmadszorra adtam elő a történetet. Lassan a könyökömön jön ki. Először Lubosnak, majd Trckának meséltem el, az meg nem tudott kitalálni okosabbat, mint hogy azonnal hívja a parancsnokot.