A ​vad sziget 16 csillagozás

Antonia Fraser: A vad sziget

Jemima Shore, a csinos angol tévésztár, idilli magányban, egy romantikus skót szigeten akarja eltölteni szabadságát. Ám mire megérkezik, a sziget – Eilean Faís – paradicsomi békéjét zord események dúlják fel. Leendő házigazdája nem várja a vasútállomáson – ugyanis hirtelen meghalt, méghozzá nem is egészen tisztázott körülmények között. És Jemima a Paradicsom helyett egy hamisítatlan skót felföldi vérbosszú kellős közepén találja magát… Antonia Fraser történész, író, közéleti személyiség – pihenésül azonban bűnügyi regényeket ír, hasonlóan mesteri színvonalon, mint „komoly” műveit, amelyek közül a Stuart Máriáról szóló nagyszabású történelmi esszét, a Mária, a skótok királynőjé-t, a magyar közönség is ismeri. A skót felföld tájának, népének, szokásainak – és az angol televíziós berkek zaklatott életének beható ismerete, a fordulatos meseszövés, a romantikus skót táj és az életteljes figurák lenyűgöző olvasmánnyá teszik a Macbeth hazájában játszódó izgalmas, mai skót tragédiát.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Fekete Könyvek

Európa, Budapest, 1986
200 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630737698 · Fordította: Lorschy Katalin

Márta_Péterffy
Antonia Fraser: A vad sziget

Valaha nagyon régen már olvastam, nem tetszett annyira, valószínűleg pörgősebb krimit vártam. Most szépen, nyugodtan olvasván igen érdekesnek találtam a skót hátteret, környezetet, figurákat.
Szerencsére a befejezésre nem emlékeztem, de maga a krimi-szál önmagában nem is különösebben érdekes, azonban a skót történelem könnyed megjelenítése élvezhetővé teszi a könyvet.
Antonia Fraser történelmi regényeket ír, azokból is kell majd olvasnom!

Alexanderr
Antonia Fraser: A vad sziget

Hát, Kriminek nem nagyon krimi. Inkább krimi elemeket tartalmazó történet. A főhős tényleg nem nyomoz. És gyors a lezárás. Pedig ígéretesnek indult.

A_Christi
Antonia Fraser: A vad sziget

Ez a könyv sem volt az esetem:/ Túl sok romantika volt benne, és túl kevés akció:/

Márta_Péterffy

..Jemima, bár nem hitt a szellemekben, kész volt elfogadni,hogy régmúlt idők erőszakos tettei
a kegyetlenség és rombolás légkörét hagyják maguk után.

negoti

Beauregard ezredes az egyik legjobb külsejű férfi, akivel életében találkozott. Lehet, hogy a skót szoknya teszi… Az ezredes azonban valamennyi jelenlévő (ugyancsak skót szoknyás) fiát, még a vonzó, fekete hajú Ben képét is elhomályosította, aki pedig messze a legcsinosabb volt valamennyi fiú között. Lehet, hogy a felföldi uraknak, akárcsak a skót whiskynek, jót tesz az érett kor?