A ​vad sziget (Jemima Shore 2.) 26 csillagozás

Antonia Fraser: A vad sziget

Jemima Shore, a csinos angol tévésztár, idilli magányban, egy romantikus skót szigeten akarja eltölteni szabadságát. Ám mire megérkezik, a sziget – Eilean Faís – paradicsomi békéjét zord események dúlják fel. Leendő házigazdája nem várja a vasútállomáson – ugyanis hirtelen meghalt, méghozzá nem is egészen tisztázott körülmények között. És Jemima a Paradicsom helyett egy hamisítatlan skót felföldi vérbosszú kellős közepén találja magát… Antonia Fraser történész, író, közéleti személyiség – pihenésül azonban bűnügyi regényeket ír, hasonlóan mesteri színvonalon, mint „komoly” műveit, amelyek közül a Stuart Máriáról szóló nagyszabású történelmi esszét, a Mária, a skótok királynőjé-t, a magyar közönség is ismeri. A skót felföld tájának, népének, szokásainak – és az angol televíziós berkek zaklatott életének beható ismerete, a fordulatos meseszövés, a romantikus skót táj és az életteljes figurák lenyűgöző olvasmánnyá teszik a Macbeth hazájában játszódó izgalmas, mai skót tragédiát.

Eredeti cím: The Wild Island

Eredeti megjelenés éve: 1978

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Fekete Könyvek Európa

Európa, Budapest, 1986
200 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630737698 · Fordította: Lorschy Katalin

Márta_Péterffy P>!
Antonia Fraser: A vad sziget

Valaha nagyon régen már olvastam, nem tetszett annyira, valószínűleg pörgősebb krimit vártam. Most szépen, nyugodtan olvasván igen érdekesnek találtam a skót hátteret, környezetet, figurákat.
Szerencsére a befejezésre nem emlékeztem, de maga a krimi-szál önmagában nem is különösebben érdekes, azonban a skót történelem könnyed megjelenítése élvezhetővé teszi a könyvet.
Antonia Fraser történelmi regényeket ír, azokból is kell majd olvasnom!

Alexanderr>!
Antonia Fraser: A vad sziget

Hát, Kriminek nem nagyon krimi. Inkább krimi elemeket tartalmazó történet. A főhős tényleg nem nyomoz. És gyors a lezárás. Pedig ígéretesnek indult.

Sine_nomine>!
Antonia Fraser: A vad sziget

Hát ez eléggé színtelen-szagtalan olvasmány volt…

Krumplicsku>!
Antonia Fraser: A vad sziget

Mai szemmel nem nagyon állja meg a helyét, nem csak kicsit uncsi és lapos, de valahogy a nyelvezete is furcsa (kérdés, hogy ez a magyar fordítástól van-e vagy eredetiben olvasva is ennyire avitt lett volna?)
Kimondottan azért olvastam el, mert Tudor mániásként már régen kedvenceim lettek Fraser történelmi munkái (először a VIII. Henrik hat felesége, Mária, a skótok királynője, de a Napkirályos és a Marie Antoinettes könyvét is nagyon-nagyon szerettem) Ezek olvasása közben felrémlett bennem a gyerekkori kép: lelki szemeimmel láttam ezeknek a régi krimiknek a gerincét a szüleim könyvespolcán, és végig azon járt az agyam, hogy tényleg ő írta-e a krimiket is, meg hogy majd egyszer megkeresem őket, hogy azok is olyan jók-e, mint ezek a történelmi regényei.
Na, ez most jött el.
Paradox módon ezek -nem csak nyelvileg- mindenképpen frissebbnek tűntek, mint ez, az elvileg hozzám és a mai korhoz közelebb álló történet.

Márta_Péterffy P>!

..Jemima, bár nem hitt a szellemekben, kész volt elfogadni,hogy régmúlt idők erőszakos tettei
a kegyetlenség és rombolás légkörét hagyják maguk után.

negoti P>!

Beauregard ezredes az egyik legjobb külsejű férfi, akivel életében találkozott. Lehet, hogy a skót szoknya teszi… Az ezredes azonban valamennyi jelenlévő (ugyancsak skót szoknyás) fiát, még a vonzó, fekete hajú Ben képét is elhomályosította, aki pedig messze a legcsinosabb volt valamennyi fiú között. Lehet, hogy a felföldi uraknak, akárcsak a skót whiskynek, jót tesz az érett kor?

Jemima Shore sorozat · Összehasonlítás