Filcből, ​fából 3 csillagozás

Antoni Rozália – Nádas László: Filcből, fából

Ki nem törte már a fejét azon, mit is ajándékozzon születésnapra, karácsonyra, vagy hogyan varázsolja egyénivé kis kuckóját – s ilyenkor általában kiderül: semmi ötletem!
Ez a könyv tele van ötletekkel. Szabunk, varrunk, fűrészelünk és szögezünk, s az eredmény: filcfalvédő az ágyunk mögé, kedves figurák a karácsonyfára, könyvbölcső az íróasztalunk sarkára vagy kisvonat, amit már megcsinálni is kész élvezet, hát még játszani vele!

A neves iparművész-játéktervező házaspár részletes leírásokkal, rajzokkal, szabásmintákkal, a tárgyakról készült színes és fekete-fehér fotókkal még azt a gyereket is megajándékozza az alkotás örömével, aki azt hiszi magáról: kétbalkezes.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Hobbi Móra

Móra, Budapest, 1987

Trixi_Adzoa>!
Antoni Rozália – Nádas László: Filcből, fából

Épp leltározom, katalogizálom a könyveket molyra, és ezt találtam, és annyi szép emlék árasztott el. :-) Imádtam ezt a könyvet, nem is tudom, hogy milliószor rágtam át magam rajta. Csoda, hogy nem tiszta ragasztó az egész. Egy s mást megvalósítottam belőle általános iskolás koromban.

Ottivilága>!
Antoni Rozália – Nádas László: Filcből, fából

Az egyik legjobban használható könyv a témában (én a varrás részét használtam). Ne tévesszen meg senki a retro külső. Jól használható leírások, szabásminták és valóban szép darabok vannak benne. Sokkal drágábban beszerzett varrós könyveket közel nem használtam ennyiszer.

MissWenut P>!

Fa nélkül sivatag lenne a Föld.

71. oldal (Móra, 1987)

Kapcsolódó szócikkek: fa