Igor ​és társai 5 csillagozás

Anton Szemjonovics Makarenko: Igor és társai Anton Szemjonovics Makarenko: Igor és társai Anton Szemjonovics Makarenko: Igor és társai

A ​nagy szovjet író-pedagógust nem kell bemutatnunk az olvasóközönségnek. Alig van Magyarországon ember, aki ne olvasta volna pedagógiai hőskölteményét, „Az új ember kovácsá”-t, mely egész felemelő nagyságban tárja elénk e rendkívüli ember életművét.
Az „Igor és társai” sok tekintetben új Makarenkót revelál. Míg „Az új ember kovácsá”-ban a pedagógus veti fel és világítja meg a nevelés problémáit, addig ebben a nemkevésbé jelentős művében a növendékek, a „kommunárdok” seregét szólaltatja meg és teljes őszinteséggel tárja elénk a telepesek és pedagógusok közös, megfeszített küzdelmét, az új ember kialakításáért. A regény hangja könnyed, csaknem csevegő. A szavak, mint játékosan táncoló porszemek csillognak az író finom humorának aranyos napsütésében. Hősei vásott, könnyelmű, de komiszságukban is szeretetreméltó csibészek, akiket a könyörtelen élet lökött a hontalanság országútjára. Hogyan lesz belőlük mégis derék, felelősségteljes, szocialista öntudattal átitatott ember, ezt… (tovább)

Kárpáti / Móra, Budapest - Uzsgorod, 1977
496 oldal · ISBN: 9631107779 · Fordította: Lányi Sarolta · Illusztrálta: Szecskó Tamás
Móra, Budapest, 1960
532 oldal · Fordította: Lányi Sarolta
Új Magyar, Budapest, 1949
450 oldal · keménytáblás · Fordította: Lányi Sarolta

Eta IP>!
Anton Szemjonovics Makarenko: Igor és társai

Kissé didaktikusabb (és elfogultabb az egyedül üdvözítő szocialista rendszer irányába), mint a Pedagógiai hősköltemény, de még így is élvezetes volt. Fiatalon legalább ötször olvastam.

milleniumfalcon>!
Anton Szemjonovics Makarenko: Igor és társai

Gyerekkorom egyik kedvenc regénye. Valóban elfogult az akkori szellem irányába,mint ahogy előttem megjegyezték,de akkoriban másképp nem is lehetett volna,pláne ott ahol játszódik. Ettől függetlenül nagyon jó könyv,ajánlom a mai fiataloknak is. Összetartás,barátság,versengés,munka. A szereplők hamar belopják magukat a szivünkbe. Ki-ki a maga jó illetve rossz tulajdonságával. De igazi rosszak valójában nincsenek is.