A ​szökevény 3 csillagozás

Anton Pavlovics Csehov: A szökevény

A klasszikus orosz író gyermekeknek szóló elbeszéléseiből választottunk ki négyet a Már tudok olvasni sorozat új kötetébe. Csehov híres kutyatörténetei közül való A Foltosfejű című, amely az erdész bumfordi, ostobácska kiskutyájának farkaskalandjáról szól. A régi orosz gyermeksorssal ismertet meg a többi elbeszélés. Megszeretjük és szívünkbe zárjuk Vanykát, az árva, magányos kisinast, aggódunk a beteg Paska sorsán, aki életében először kerül kórházba. A Gyerekek című történetben egy izgalmas lottójátékról olvashatunk. Az elbeszéléseket Rab Zsuzsa fordította, és Zsoldos Vera bájos rajzai illusztrálják.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Már tudok olvasni!

Móra, Budapest, 1977
64 oldal · ISBN: 9631108198 · Fordította: Rab Zsuzsa

kuruczbia
Anton Pavlovics Csehov: A szökevény

Nem értem, miért gyerekeknek szól a könyv (6 éven felüli korosztály van ráirva), ha ezt akkoriban olvastam volna, szerintem lelkibeteg lettem volna. Halottak, ismeretlen szavak, gyerekbántalmazás… nem adnám a gyerekem kezébe. :( A rajzok viszont nagyon aranyosak! :)

Emmi_Lotta IMP
Anton Pavlovics Csehov: A szökevény

A könyv ismertetője gyermekeknek szóló Csehov-elbeszéléseket ígér. Kizárólag attól, hogy egy történetben állatok vagy gyerekek szerepelnek, még nem lesz gyermekeknek szóló a kötet. Különösen megdöbbentő, hogy a kiadó 6 éven felülieknek szánta ezt a kiadványát. A négy elbeszélésből kettő igen nyomasztó. Egyikük, a Vanyka című pedig még szívszorongatóan brutális is: egy kisfiút kínoznak benne kegyetlenül testileg-lelkileg a felnőttek.

Móra, Budapest, 1977
64 oldal · ISBN: 9631108198 · Fordította: Rab Zsuzsa
Gáborr_Nagy
Anton Pavlovics Csehov: A szökevény

Nagyon el van szúrva a célkorosztály, ezek felnőtteknek való írások, de abból sem a legjobbak. Nyomorgó, beteg, ütött-vert gyerekek és állatok (egy kutya konkrétan kétszer lett felakasztva, de túlélte), halottak, és még csak nem is szépek vagy elgondolkodtatóak a történetek. Plussz fél pont Zsoldos Vera rajzaiért, mindenki ó-t mond a képein, imádnivalók!