A ​gimnazista lány 6 csillagozás

Anton Ingolic: A gimnazista lány Anton Ingolic: A gimnazista lány

Ingolicnak, a híres szlovén írónak témája, alakjai ízig-vérig maiak, és az író ritka őszinteséggel szól benne olyan problémákról, amelyeket a valóságos élet vetett felszínre. Sőt olyanokról is, amelyek nemegyszer rejtve maradnak, de azért mégis létezők, és így beszélni kell róluk. Hogyan juthat olyan helyzetbe a csendes, kedves, legszívesebben könyveivel és lemezeivel szórakozó gimnazista lány, hogy teherbe esik és válságos hónapokat átélve titkolnia kell állapotát?
És miután egy idegen országban megszüli gyermekét, miért kell szinte bűnösként hazatérnie? Mit jelent számára ez a korai testi-lelki megpróbáltatás? Ingolic megrendítő hitelességgel követi nyomon hőse konfliktusait, miközben humánus szocalista választ ad ezekre a súlyos kérdésekre.

Móra, Budapest, 1968
370 oldal · Fordította: Bodrits István

Szigno P>!
Anton Ingolic: A gimnazista lány

Szabómagdás, mégis kicsit más… nagyon halkan suttogom… még egy kicsit jobb is. Nagy kár, hogy ez az író egyetlen könyve.

Nagyfehérasszony>!
Anton Ingolic: A gimnazista lány

Sokat nyiladozott a bicska a zsebemben annak ellenére,hogy nem a megfelelő életkorban olvastam. 24 évesen nem olyan megrázó könyvélmény, mint 10 éve lett volna, de így is „élveztem”. Van benne pár kiválóan megírt jelenet, amiért akkor is megéri végigolvasni, ha az alapszál nem hat meg.

zyzmut>!

Az ember szeretetre vágyik, szeretni akar. Adnia kell, ha kapni akar.

Kapcsolódó szócikkek: szeretet