Pilátus ​felesége 17 csillagozás

Regény a római birodalom korából
Antoinette May: Pilátus felesége

A Pilátus felesége a kutatás és a képzelet gyümölcsöző házassága, melyben Antoinette May teljesen új fényben tárja elénk Claudiát, a Biblia egyik legtitokzatosabb alakját. A politikai intrikák, a tüzes családi rivalizálások és szövetségek, a bérgyilkosságok és a társadalmi forrongások meséje történelmi hitelességgel ragadja meg a Római Birodalom szellemét. A regény provokatív módon csavar egyet a valaha elmondott legnagyobb történeten.

Szó, 2007
356 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789638692269 · Fordította: Kövesdi Miklós Gábor

mate55 P>!

Antoinette May: Pilátus felesége Regény a római birodalom korából

Mint tudjuk, a mese vegytiszta történet, egyprofilos, „fekete-fehér” szereplőkkel és helyzetekkel. Antoinette May megvizsgálta Krisztus születésének és halálát körülvevő összes mítoszt, és kiválasztotta azokat, amelyek a leginkább a meséléséhez funkcionálnak. Véleménye a kereszténységről „rám zúdult”. Úgy gondolom, May a regény egészében Jézus életének egy vadul ortodox változatát mutatta be. Mel Gibson legalább tisztázta a zsidókkal kapcsolatos attitűdjeit a hírhedt „Passió”-ban. Jelesül, hogy Krisztus szenvedésében látszólag antiszemita állításokat „csak” szó szerint emelte ki a bibliai szövegekből. Ehhez képest, May a története nagy részében hasonló szövegeket helyez el a könyvébe, úgy, hogy még a konklúziójának ilyen megkülönböztető védelmét is elveszítette. Természetesen ezek a változtatások a regényíró jogában vannak. De amikor Jézus tárgyalására kerül sor, hirtelen vallásossá válik, vérrel áztatta az evangélium előtti verset, amely a keresztény antiszemitizmus alapja 2000 év óta. Élvezem a klasszikus romantikus regényeket, mint a következetes olvasó, éppen ezért „Pilátus felesége” annyira megdöbbentő csalódást okozott. A történelem puszta miszticizmusnak és a romantika hátterének tűnt. Ez a könyv a „semmiből”, egy történelmi fikcióból „Harlequin” romantikára változott! Véleményem szerint sok a történelmi pontatlanság, amely nem illeszkedik a szentírásokhoz, bár ez fikció, de erőteljesen hiányzik belőle az „anyag” és a tények. Újra és újra felmentheti Pilátust, Isten fiának megölése alól? Lehet-e „játszani a történelemmel ilyen mértékben, különösen akkor, ha a vallási érzelmek vannak bevonva, legyen keresztény, zsidó vagy pogány? Ha reálisabb történetet keresel Jézus keresztre feszítéséről és feltámadásáról, tegyél magadnak egy szívességet, ne ezt olvasd el, mert ez egy gőzölgő halom. Ez egy olyan cselekmény, aminek olvasása után Dan Brown térdre esne, és azt kiáltaná a világba: „Halleluja!” A mesének vége.

Mariann_ P>!

Antoinette May: Pilátus felesége Regény a római birodalom korából

Nagyon távoli világba vitt el, de ott éltem pár napig.
Ezért volt jó ez a könyv, maximálisan teljesítette feladatát, kikapcsolt, vitt magával.

anni_olvas>!

Antoinette May: Pilátus felesége Regény a római birodalom korából

Hát ez nagyon jó volt! Végre egy élvezhető ókorban játszódó (könnyedebb) regény. Azt hiszem, évek óta keresgélek már… Nagyon jó volt!
Pilátus feleségéről jóformán semmit se tudtam, így újdonság is akadt benne bőven.

Antoinette May: Pilátus felesége Regény a római birodalom korából

Nagyon-nagyon jó könyv. Izgalmas, érdekes történelmi regény. Külön jó pont, hogy nem kap gellert az ember agya a sok névtől (mint Robert Graves Én, Claudiusában).

Viki77>!

Antoinette May: Pilátus felesége Regény a római birodalom korából

Ez a magával ragadó, sodró lendületű történet már az elején beszippantott. Tetszett, hogy az írónő tökéletesen megtalálta az összhangot a történelmi és a romantikus szál között: egyiket sem vitte túlzásba a másik rovására. Kedvenc lett!

Amadea>!

Én vagyok a kezdet és a vég.
Én vagyok az imádott és megvetett.
Én vagyok a szajha és a szent.

Amadea>!

Mielőtt Jézus folytathatta volna, Mária termett mellettünk, megfogta az inge ujját, és azt mondta:
– Elfogyott a bor!
Jézus vállat vont.
– És mi közöm van nekem ehhez?

byBB>!

„Először is hadd mondjam el, nem voltam jelen, amikor megfeszíttetett.”

Amadea>!

Az öltözőasztalon egyre szaporodó szépítőszeres tégelyek előtt ültem, és meglepve felkiáltottam, amint az első szőrszálat kihúzták a szemöldökömből. Utána viszont némán tűrtem. Új rabszolga foglalkozott velem művészien gyors, gyakorlott mozdulatokkal. Beporozta az arcomat fehér ólomporral, antimonnal besötétítte ívesre kiszedett szemöldökömet, kipirosította arcomat, és mindezt kevés fekete szempillafestékkel tette teljessé.
Rachel segítségével összefogta a hajamat, és lazán hátrakötötte, drágaköves fésűkkel rögzítette, és a különálló loknikat egyetlen sűrű fonatba rendezte. Ebbe ügyesen apró gyöngyöket font, aztán a fejem tetején csigafonatba tekerték, és aranyporral szórták be. Hóban hűtött bort kortyolgatva néztem az idegent, aki a tükör kifényesített fémfelszínéről rám nézett. Fél óra alatt mesterkélten tündöklő teremtménnyé változtam, egy világi nővé, legalábbis külsőleg.