Malý ​princ (szlovák) 5 csillagozás

Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ (szlovák) Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ (szlovák) Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ (szlovák) Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ (szlovák) Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ (szlovák) Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ (szlovák) Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ (szlovák) Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ (szlovák) Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ (szlovák) Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ (szlovák)

…Toto je pre mňa tá najkrajšia a najsmutnejšia krajina na svete. Je to tá istá krajina ako na predchádzajúcej strane, ale nakreslil som ju ešte raz, aby som vám ju dobre ukázal. Tu sa Malý princ zjavil na Zemi, potom zmizol. Zahľaďte sa pozorne na túto krajinu, aby ste si boli istí, že ju spoznáte, keď budete jedného dňa cestovať v Afrike po púšti. A keď tadiaľ náhodou budete prechádzať, naliehavo vás prosím, neponáhľajte sa, čakajte chvíľu tesne pod hviezdou! Ak potom príde k vám dieťa, ak sa bude smiať, ak bude mať zlaté vlasy, ak nebude odpovedať, keď sa ho budete pýtať, ľahko uhádnete, kto to je. Buďte potom ku mne láskaví! Nenechávajte ma takého zarmúteneho: rýchlo mi napíšte, že sa vrátil…
Antoine de Saint-Exupéry

Eredeti megjelenés éve: 1943

Slovart, Bratislava, 2020
94 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788055641423 · Illusztrálta: Antoine de Saint-Exupéry
Mladé Letá, Bratislava, 2019
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788010034666 · Fordította: Elena Šmatláková · Illusztrálta: Antoine de Saint-Exupéry
Mladé Letá, Pozsony, 2014
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788010024230 · Fordította: Elena Šmatláková · Illusztrálta: Antoine de Saint-Exupéry

tintapaca>!
Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ (szlovák)

Nemrég elolvastam magyarul, de egy kihívás miatt most szlovákul is sort kerítettem rá.
Ez a könyv azért szép, mert minden korosztálynak mást ad. Mindenki az aktuális életkorának, élethelyzetének tanulságait látja, hallja ki belőle. Bemutatja, mennyire más gyemek szemmel tekinteni a világra, és mennyire elvesztjük ezt ahogy felnövünk. Fontos dolgokat tanít nekünk elfogadásról, szeretetről és veszteségről.
Nem tudom, hogy az miatt hogy nem az anyanyelvemen olvastam, vagy a jelenlegi hangulatom miatt, de most inkább a veszteség, a halál, a búcsúzás érzése maradt meg benne a könyv után. Azon gondolkoztam, hogy ahogy a kishercegtől búcsúzik, az a „való” életben lehet egy halálos beteg gyermek elengedése is. Az egész történet ilyen szemmel nézve elég megrázó.

koan12>!
Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ (szlovák)

Éppen azon töröm a fejem, hogy milyen nyelven kellene értékelni ezt a könyvet. De az, hogy nem az anyanyelvemen olvastam, nem jelent semmit, nem zárja ki azt, hogy magyarul értékeljem. Ahányszor olvasom, mindig valami másra figyelek, mindig valami mást jelentenek a gondolatok. Mindig valahogyan a saját életünkre szabhatóak. Biztos vagyok benne, hogy hamarosan újraolvasom magyarul is.

paradise>!
Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ (szlovák)

Nagyon kedvelem Antoine de Saint-Exupéry A kis herceg című könyvét. Bár, már néhányszor elolvastam, most először idegen nyelven. Bevallom, a magyar nyelvnél nincs szebb…Először a főiskolán került a kezembe a könyv (ugyan azelőtt is tudtam létezéséről), kötelező olvasmányként.:) Mindannyiszor ugyanazt éltem át, egy végtelenül kedves kisfiúval találkoztam, aki mély gondolatokkal és fájdalommal rácsodálkozik a nagyvilágra…