A ​katedrális kövei 6 csillagozás

Antoine de Saint-Exupéry füveskönyve

"Szeretsz mert szeretsz,
A szeretetnek nincs semmiféle észoka."

„Az, aki mindenekfelett a szerelem várába szerelmes, sosem fogja megismerni a találkozást.”

„A közösség, amelyhez tartozom, nem egy párt, nem is egy szekta, hanem a hazám.”

„Világossá lett előttem, hogy Istent minden kétséget kizáróan távollétéből lehet kiolvasni, amikor elrejtőzik.”

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Füveskönyvek

Lazi, Szeged, 2009
160 oldal · ISBN: 9789632670430 · Fordította: Burján Monika

vezető

Antoine de Saint-Exupéry: A katedrális kövei

Antoine de Saint-Exupéry: A katedrális kövei Antoine de Saint-Exupéry füveskönyve

Visszaköszöntek a Saint Exupéry könyvekben eddig olvasott gondolatok. Örömmel üdvözöltem őket – rég látott, szeretett barátokként. Az újakat pedig kedves, új ismerősként – bár ezek is mintha engem visszhangzottak volna már régen.

deardurr
Antoine de Saint-Exupéry: A katedrális kövei

Exupérynek természetesen öt csillag, de a kiadás -bár hibátlan, igényes- nekem nem tetszett. Talán arra jó, hogy ha az ember keres valami idézetet gyorsan valahová, akkor csak kikeresi és kiírja egy képeslapra, emlékkönyvbe (van még ilyen egyáltalán?!) és aztán visszarakja a polcra. Érdekes volt a fordításokat olvasni, mert eddig csak Rónay tolmácsolásában olvastam. Azt hiszem, ő többet hozzáadott magából, mint más.

Ciccnyog IP

Senki nem akadályozhatja meg, hogy lehunyjam a szemem, ha boldog vagyok. Kicsit olyan ez, mint a csűrök ajtaja vagy ablaka. Ha teli van a csűr, becsukják őket. Bennem vagy, mint csodálatos termés.
Persze okozok majd neked fájdalmat. Persze okozol majd nekem fájdalmat. Persze lesznek majd fájdalmas pillanataink. De ez a lét velejárója. Abban, hogy tavaszt teremtünk magunknak, benne van a tél veszélye is. A jelenlétben pedig a távollét kockázata. […]
Áldott legyen az én tél-veszélyem. Nem kérem azt, hogy kerüljön el a kín. Azt kérem, ne aludjék ki bennem a szerelem. Nem akarok évszakok nélküli esztendőt, sem irányok nélküli bolygót, ahol semmihez nem kerülünk közel, és semmitől nem távolodunk el. Add, hogy tudjak szeretni. Oly fontos legyél nekem, mint a fény.

Ciccnyog IP

Az igazi szeretet ott kezdődik, ahol már nem vársz érte viszonzást.

Chöpp

Lakik bennem valaki, aki ellen küzdök, hogy magamat gyarapítsam.

Önmagunk kiteljesítése, 150.o.

Ciccnyog IP

A gyermekkor az a nagy föld, ahonnan mindenki jön. Honnan jövök? A gyermekkoromból. A gyermekkoromból jövök, ahogyan egy országból jön az ember…

Chöpp

Az, hogy én mit gondolok egy emberről, nem függ attól, hogy ő mit gondol rólam. Ha úgy adódna, hogy erre alapoznám a véleményemet, megvetném magam.

Szeretet, barátság, 7.o.

Kapcsolódó szócikkek: vélemény
Chöpp

A mosolyban egymásra találunk, nyelvek, kasztok, pártok felett.

Szeretet, barátság, 10. oldal

Kapcsolódó szócikkek: mosoly
Chöpp

Nem tudok mit kezdeni egy olyan baráttal, aki nem ismer, és magyarázatokat követel tőlem. Nem áll hatalmamban a szavak gyenge erejére bízni magamat.

Szeretet, barátság, 8.o.

Kapcsolódó szócikkek: barát
Chöpp

Kultúrát ajándékozni azt jelenti, hogy szomjúságot ajándékozol. A többi magától jön.

Kultúra, civilizáció, műveltség, 92. oldal

Kapcsolódó szócikkek: kultúra · szomjúság
Chöpp

Csak a múltat értjük. A jövőt nem értjük, a jövőt felépítjük.

Múlt, jelen, jövő, 37. oldal

Kapcsolódó szócikkek: jövő · múlt
Chöpp

A munkának nem az a leglényegesebb tulajdonsága, hogy az ember bért kap érte, hanem az általa nyújtott lelki gazdagodás.

Adni és kapni, 99. oldal

Kapcsolódó szócikkek: munka