A ​Machu Picchu fénye (Az inkák 3.) 7 csillagozás

Antoine B. Daniel: A Machu Picchu fénye

Pizarro kapitány vezetésével Spanyolországból jöttek az idegenek, az óceánon át, hogy meghódítsák azt a mesebeli birodalmat, a vágyott Eldorádót, ahol a templomokat és a palotákat arany borítja. A megrökönyödött inkák képtelenek szembeszállni a maroknyi hódítóval. De egy konkvisztádor, Gabriel, és egy különös képességekkel rendelkező inka hercegnő, Anamaja egymásba szeretnek, és ez megváltoztathatja az inkák sorsát. Anamaja fel akarja szabadítani a népét, Gabriel pedig kész elhagyni az övéit a lányért. Háromévi megszállás után az inkák váratlanul támadást indítanak, pedig a spanyolok azt hiszik, hogy már megszerezték a hatalmat, leigázták az inka népet, övék az ország. Az apokaliptikus összecsapásban nem csak egy nép sorsa dől el, hiszen Anamaja az egyik táborban van, Gabriel pedig a másikban… Vajon melyik oldalra áll a szerelem?

Európa, Budapest, 2005
354 oldal · ISBN: 9630778688 · Fordította: Vaszócsik Crista

jehuka P>!
Antoine B. Daniel: A Machu Picchu fénye

Úgy érzem a végére kifulladt a trilógia. Íróink valahogy nem tudták megtölteni izgalmas tartalommal azt a néhány évet, amit ez a harmadik kötet felölel. Nehezen tudta lekötni a figyelmemet a céltalanul sodródó cselekmény, igazából már csak azt vártam, hogy vége legyen. A szereplők is jellegüket vesztették (különösen Anamaja és Manco, akik az első kötetben még határozott, erős, bátor karakterek voltak), már nem tudtam izgulni a sorsukért. Határozottan nem tetszett az a misztikus vonal sem, ami egyre inkább eluralkodott a történeten. Csalódást okozott :(