Városalapítók 20 csillagozás

A hívójel / A háború / Városalapítók
Anthony Sheenard: Városalapítók

Nemzedékeket szállító űrhajó szeli a kozmoszt, hogy elérje kijelölt célját. Minden rendben megy, mígnem segélykérő jeleket észlelnek egy felderíthetelen bolygóról. A világűrnek ezen a tájékán viszont még sosem járt ember, a bolygónak neve sincs, hideg és kietlen, légkör nélküli. Az űrhajó leszáll a bajba jutottak megmentésére, ám legnagyobb meglepetésükre támadás zúdul rájuk…
Kik a támadók? Miféle lények azok, akik figyelmeztetés nélkül támadnak a segítségükre sietőknek? És vajon mit akarnak?
A harc egyre hevesebb lesz, ám ők ott maradnak, hogy kiderítsék kik hívták őket és miért. Aztán belekeverednek egy reménytelen háborúba amelyből talán nem szadabulhatnak soha többé…
HÁROM SCIENCE FICTION REGÉNY EGY KÖTETBEN!
Anthony Sheenard trilógiája vérbeli sci-fi; egy elgondolkodtató, elmélkedésre késztető történet, telve izgalommal, feszültséggel, sajátos humorral és sok meglepő fordulattal.

Eredeti megjelenés éve: 1997

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Cherubion Science Fiction Cherubion

Cherubion, Debrecen, 1997
398 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637841865 · Illusztrálta: Szendrei Tibor

Noro >!

Anthony Sheenard: Városalapítók A hívójel / A háború / Városalapítók

Erős kezdés, remek befejezés, a kettő között több száz fölösleges oldallal. Sajnálom, de ennyi maradt meg belőle.

(és igen, ez egy regény három felvonásban)

pwz I>!

Anthony Sheenard: Városalapítók A hívójel / A háború / Városalapítók

Nem csalatkoztam Sheenard/Szélesiben! :) Jó választás volt a novellái után a trilógia. Érdekes téma: egy világ, a Föld szülötteinek a „találkozója” egy bolygón, de a különlegessége a dolognak az, hogy a találkozó résztvevői különböző időpontban hagyták el a Földet, több évtized van közöttük. Eltérő fejlettség, eltérő viselkedéskultúra. Ereszd össze őket, aztán már megy is a regény-folyam. :D

Khadris>!

Anthony Sheenard: Városalapítók A hívójel / A háború / Városalapítók

Ez jó volt. A Föld ellen fellázadt kolónia története nem túl eredeti, de tetszett, hogy a háború nem a naprendszerben zajlik, hogy remekül kezeli a különböző időből érkezett emberek és a technikai különbségek okozta ellentéteket. Az időutazás itt nem egy titokzatos, bonyolító elem, hanem nagyrészt abból adódik, hogy akik később indultak, de gyorsabbak, utolérik a korábban indulókat. Különösen tetszett, hogy a harcok szkafanderben a bolygón és a hajóroncsokban meg felszínközelben repkedő űrsiklók között zajlottak. A végével kicsit elégedetlen vagyok, az Utána olyan elnagyolt, összecsapott lett, maradtak tisztázásra szoruló részek, hiányzott a válasz a miértekre, és nem derült ki egyértelműen az elfogottak szerepe sem. Bár nyilvánvaló, hogy a dolgoknak eleve így kellett történnie, még az is lehet, hogy végig a Katedrális kezében voltak az események :)

jezsek P>!

A kor elsőbbséget biztosít a tapasztalat elnevezésű védőbástya fedezékéből hadakozóknak.

A hívójel, Kezdetek, 2. fejezet