Az ​Excalibur keresése I. – A Fekete Sárkány Testvériség (Mysterious Universe: York Ketchikan 5.) 19 csillagozás

Anthony Sheenard: Az Excalibur keresése I. – A Fekete Sárkány Testvériség Anthony Sheenard: Az Excalibur keresése I. – A Fekete Sárkány Testvériség

Tizenkétmillió ​kínait telepített át a Földről egy ismeretlen hatalom a Novus Ordo Seclorum hanyatlásának idején a Nagy Medve hét csillagja közül az egyikhez, hogy ott őrizzék a titokzatos „égi kaput”. A Tízezer Szikla Menedékének új lakói visszatérnek őseik hitéhez: Konfucius erkölcseihez, a taoizmus misztikumához és a buddhizmus kínai tanításaihoz. A harmadik ezredfordulóhoz közeledve a Tízezer Szikla különleges aszteroidavilágának két súlyos csapást kell elszenvednie a sárkánycsónakok fesztiválja után: véletlenül épp erre téved a kalóznak állt York Ketchikan. Ez még a kisebb baj lene, mert előbb-utóbb tovább repülne fotonfregattjával, ha… s itt kezdődnek a komoly gondok: ha nem esne szerelembe.
Ám York szerelmes lesz egy gyönyörű nőbe, és kettejük sorsába beleszól egy legendás, ősi kard is, amelyet taoista mágusok, kincsvadászok és mutánsok egyaránt keresnek…
Anthony Sheenard nagy ívű, kultúrákon és évezredeken átívelő regénye a kalandregényt és a misztikumot… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2000

Tuan, Budapest, 2017
Cherubion, Budapest, 2000
392 oldal · ISBN: 963911099X

WerWolf
Anthony Sheenard: Az Excalibur keresése I. – A Fekete Sárkány Testvériség

Amikor nekikezdtem a regény olvasásának, még nem tudtam, hogy mire számíthatok. Annyi előzetes ismeretem volt, hogy egy sci-fi kalandregényről van szó, ahol a zsáner keveredik a misztikummal, és fantasy elemeket is tartalmaz. Igaz, hogy az utóbbi időben kezdtem a fantasy felé kacsingatni, de elképzelésem sem volt arról, hogy milyen az, amikor ezt sci-fivel kombinálják. A szkepticizmusom még most sem múlt el, hogy befejeztem az első kötetet. Valahogy úgy viszonyulok a mágiához, szellemekhez és alakváltókhoz, ahogy York is teszi: látja a jelenségeket, de nem tudja elfogadni mágiaként, és érzi, hogy bármelyik pillanatban lehullhat a lepel az illúzióról, és felsejlik a mögötte meghúzódó technika.
Az Excalibur keresése egy igazi kalandtörténet, mely a jövőbe repíti az olvasóját, miközben a múltról sem feledkezik meg. Egy sci-fi lovagregény, ahol a főhős szinte sérthetetlen, és bármilyen nagy kalamajkába is kerül, bízhatunk benne, hogy előbb-utóbb kivágja magát. Mégsem érezzük azt, hogy York sebezhetetlen lenne, vagy nem e világi. Humora, gondolkodása hétköznapivá teszi és éppen ezért szerethető. Jó, egy kicsit rasszista, és az eunuchok kárára is kicsit többet viccelődött, de épp ez a lényeg benne, nem szent és nem tökéletes.

Bővebben: http://www.letya.hu/2017/12/anthony-sheenard-az-excalib…

Korvusz
Anthony Sheenard: Az Excalibur keresése I. – A Fekete Sárkány Testvériség

Ez a könyv egyik legmeghatározóbb élményem volt. Valahol ezzel kezdődött számomra a menthetetlen mollyá-válás. Úgy 12 éves lehettem és addigra elolvastam mindent a lakásunkban, ami egy kicsit is érdekesnek tűnt számomra. A kötelezőkön kívül a féltucatnyi Kozmosz fantasztikus könyvtől kezdve a Bambin és Mary Poppins-on át, a komolyabb történelmi regényeken keresztül egészen olyan ponyvákig, amikkel egyúttal igen hamar fel is világosítottam magam..

Aztán már nem volt mit olvasni.. és eljött a pont amikor bementem a könyvesboltba, és VETTEM magamnak egy könyvet! Ez volt hát nekem az Első.

Nem Kaptam, nem otthon Találtam, hanem én a saját kevéske zsebpénzemből hosszas, nagyon hosszas dilemmázás után végül ez fizettem ki a pénztárnál. Nem emlékszem, hogy keveredtem oda a sci-fi részleghez, ha egyáltalán akkoriban volt olyan. De rengeteget tépelődtem hogy megéri e.. hisz elég fura volt a történet. De szerencsére jól választottam. :P

Aztán persze odáig voltam mikor rájöttem, hogy ennek van egy fojtatása, és még jobban meglepődtem mikor ráeszméltem, hogy az írójuk magyar. :D

Ha egy könyvön belül akarsz kiválóan szórakozni egy űrbéli kalandor viselt dolgain, és ha szeretnél gyorstalpalót a hagyományos kínai mentalitásból. Akkor nagyon ajánlom ezt a művet!

Khadris
Anthony Sheenard: Az Excalibur keresése I. – A Fekete Sárkány Testvériség

Nagy meló lehetett történelmileg és „kultúrailag” hitelesen megírni ezt a könyvet, engem laikusként meggyőzött. És végre egy nő aki nem omlik automatikusan a főhős karjaiba, vagy sodorja a piti önös érdekei miatt életveszélybe! A levonás a szokásos miatt jár: tele van utalgatásokkal a könyv, és ez eléggé idegesítővé teszi, főleg annak, aki kicsit már ismeri York elő(- és utó-)életét.

BenJoe
Anthony Sheenard: Az Excalibur keresése I. – A Fekete Sárkány Testvériség

Fantasztikus alkotás, én itt szerettem meg igazán York karakterét. Ráadásul igazán érdekes módon mutatja be a kínai hiedelmeket, és szokásokat. Rendkívül mély háttértudás lakozik a könyv mögött. Zseniális. 5/5

Mysterious Universe: York Ketchikan sorozat · Összehasonlítás