A ​szerencse zsoldosai 12 csillagozás

Anthony Sheenard: A szerencse zsoldosai

– Elnézést, uram – mondta a halott udvariasan –, de nem bírok ellenállni a sült illatának. Tudom, hogy nem illene zavarnom, amikor eszik, de talán juttathatna néhány falatot egy szegény megboldogultnak. Többet úgy sem élvezhetem az ízét, mert hamarosan rothadásnak indulok, és a beavatottak szerint ez igen kellemetlen szájízt kölcsönöz az embernek.

Patkóöklű Marmyk szétdarabolt néhány rárontó hullát, és az egyik iszákban érdekes dolgot talál. Elmegy Saigonhoz, a bölcshöz, és azt a tanácsot kapja, nehogy megszerezze annak a valaminek a többi darabját. Marmyk mégis elindul, de gyilkos kísérője akad: egy képzelet-mágus ered a nyomába, és el akarja pusztítani. A veszélyből egyetlen kiút adódik: Marmyk beáll a nagyherceg seregébe, ám mint kiderül, a katonaélet, még az ő kemény lelkét és öklét is kikezdi…

Eredeti megjelenés éve: 1997

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Osiris Könyvek

Cherubion, Budapest, 1997
186 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637841997

Traclon>!
Anthony Sheenard: A szerencse zsoldosai

Könnyed, kalandos, szórakoztató fantasy történet, erőteljes „Rejtő-behatással”, tele jól adagolt és eltalált humorral. Ez volt anno az első találkozásom az íróval, aztán ezt a könyvét is dedikáltattam, amikor találkoztunk.

Carun P>!
Anthony Sheenard: A szerencse zsoldosai

Az első Sheenard fantasy könyvem volt, s mivel addig csak York Ketchikan történeteit ismertem behatóbban, meglepődve tapasztaltam, hogy az írótól nem áll távol a fantasy paródia sem. Sikerült megnevettetnie már rögtön az első pár oldalon. Ötletes, fordulatos, remek karakterekre felépített történet. Remélem nem hanyagolja el ezt a vonalat, mert úgy érzem a humor igazán jól áll neki :)