A ​sárkánypap álmai (Dreamworld 2.) 15 csillagozás

Anthony Sheenard: A sárkánypap álmai

Az ​Álomvilág rendje fenekestől felfordult: a Birodalomban lázadás szerveződik az új császár elnyomó hatalma ellen. A harc élére egy Los Angeles-i bandavezér, Carlos áll, aki áthozza a valóságból a modern háborúk stratégiai tapasztalatait, és megpróbálja a technikai tudását is alkalmazni a különböző robbanó-szerek készítésénél. A háború nem lovagi módszerekkel fog folyni ott, ahol eddig a kard adta a becsületet, és legfeljebb nyílpuskával öltek távolról.

A spanyol grafikus, Főnix ugyanekkor nem bírja feldolgozni azt, ami vele történt, és megpróbál nem álmodni. Alkohollal és drogokkal tartja kábulatban magát. Magyar barátja, Steve siet a segítségére: Budapestről egy hirtelen ötlettől vezéreltetve Barcelonába repül. A két férfi előbb lazítani próbál, de bajba keverednek. Hamar kiderül, hogy az Álomvilág kihat erre a világra, és állami ügynökségek nyomoznak a háttérben. Aztán amikor Steve és Főnix visszatérnek az álmaikba, rádöbbennek, hogy ottani barátaik is komoly bajban… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2010

Tuan, Budapest, 2011

borga
Anthony Sheenard: A sárkánypap álmai

Sajátos ízt ad az álomvilág és a kvázi „szokásos” nappalok egyidejűsége, váltogatása. Elég alaposan megkeverte a szereplőgárdát is, mindenféle nációt, narkolepsziást, festőt, írót, dealert, passzív és aktív katonát, ügynököt, csitri iskoláslányt, meg még a sokféle fajtájú és státuszú álomvilágbeli lényt hozott egybe. A cselekmény is bonyolódik mindkét világban kellőképpen.
Dinamikus is, szóval jó.
De valahogy mégis jobban tetszettek egy fokkal a novellái, függetlenül attól, hogy ez is (miután okosan a dolgok közepén hagyta abba) azok közé a könyvsorozatok közé kerül, amire igencsak gyorsan le fogok csapni, ha új rész jön ki (még ha a @Shanara készletéből is). :)

Three
Anthony Sheenard: A sárkánypap álmai

Nagyon tetszett, alig várom a 3. részt. Azok a részek tetszenek a legjobban , amikor Főnix és Steve együtt vannak.

2017 április 30: Hát ennek már sosem lesz folytatása?!

Sonnenschein
Anthony Sheenard: A sárkánypap álmai

A Főnix ébredése kötet után, ebben a könyvben indul csak be igazán a cselekmény. Ismét párhuzamos világokban járunk, immáron nemzetközi terepen, s lehet, hogy egy csatától abban a másik világban csak egy jó időben történő ébredés menti meg a szereplő(ke)t.
Aki rászánta magát az első kötetre, annak nincs szüksége blogbejegyzésekre, véleményekre ahhoz, hogy eldöntse akarja-e a második kötetet. A válasz csak egy lehet: IGEN.

Bővebben és szubjektíven itt: http://byblosbookz.wordpress.com/2011/07/17/a-sarkanypa…

Lauranna
Anthony Sheenard: A sárkánypap álmai

szuper könyv, nade egyrész ez a befejezés….. annak a tudatában h nincs is várható megjelenési ideje a következő kötetnek….
de reménykedjünk h jön a következő kötet minnél hamarabb én biztos hogy el fogom olvasni :)

Delia_04
Anthony Sheenard: A sárkánypap álmai

Már az első kötetet is azért kezdtem el olvasni, mert a fülszöveg alapján érdekesnek véltem, szerencsére nem is kellett benne csalódni. Viszont nem értettem, hogy miért kapta a Sötét angyal trilógia nevet, mikor csak éppen, hogy említik a sötét angyalt.Viszont ebben a kötetben már lehet sejtheti az olvasó, hogy mi is a helyzet.
Remélem, hamarosan olvashatom a befejező részt is, kíváncsi vagyok rá, sikerül-e Karment legyőzni, de ami még ennél is érdekesebb: a hogyan.
Megj.: Szívem szerint Rékát már az első kötetben kidobtam volna egy harmadik emeleti ablakból, remélhetőleg többet nem kell hallgatni a nyekergését. :D

borga

– Miért, kérdem én, miért van az, hogy minél apróbb a fehérszemély, annál nagyobb a hangja? – fújtatott a lovag.
– Talán, hogy rá ne lépjenek?

mary_chan

– Semmit sem tudok rólad. Van valamilyen harci kiképzésed?
– Persze – dörrent fel Chloé idegesen. – Addig beszélek az ellenfelemhez, míg az agyérgörcsöt nem kap.

Shanara

– Mióta dohányzol? – kérdezte aztán.
– Egy órája.
– Azt hittem, egészségesen élsz.
– Az ügynököm szerint megnyugtat.
– Ideges vagy?
– Most már igen.

15-16. oldal (Tuan Kiadó, 2010.)

Shanara

Carlos egy Desert Eagle-t tartott a kezében.