Ébreszd ​fel a benned szunnyadó Óriást! 9 csillagozás

Anthony Robbins: Ébreszd fel a benned szunnyadó Óriást!

Mindannyian ​rendelkezünk azokkal az információkkal, stratégiákkal, filozófiákkal és képességekkel, amelyek a leginkább vágyott változások elérésében segítenek minket! Anthony Robbins, a világ egyik legismertebb sikertrénere, népszerű pszichológus, író, tréner (a Határtalan siker – Bioenergetic Kiadó, 2007 – bestseller szerzője) jelen könyvében évtizedes szakmai tapasztalatából merítve írja le, hogyan fedezzük fel igazi életcélunkat, hogyan hasznosítsuk azokat a belső erőinket, amelyek a sorsunkat alakítják. „Azok a források, amelyek segítségével valóra válthatjuk álmainkat, bennünk vannak, csupán arra a napra várnak, amikor úgy döntünk, hogy felébredünk, és igényt támasztunk velünk született jogainkra. Ezt a könyvet azzal az egyetlen céllal írtam, hogy ébresztő és kihívást jelentő felszólítás legyen azok számára, akik elkötelezik magukat egy jobb minőségű élet iránt, hogy kellően kihasználhassák istenadta képességeiket. Ebben a könyvben ötleteket és stratégiákat mutatok be,… (tovább)

Bioenergetic, Budapest, 2019
560 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632913957 · Fordította: Sallay Katalin
Bioenergetic, Budapest, 2013
552 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639652569 · Fordította: Sallay Katalin
Bioenergetic, Budapest, 2008
552 oldal · ISBN: 9789639652569 · Fordította: Dobrocsi László

GabrielVaraljay>!
Anthony Robbins: Ébreszd fel a benned szunnyadó Óriást!

Benne van az első 5-ben. Azokra a könyvekre gondolok, amelyek a legtöbbet adtak az életben nekem. Tony valamit nagyon tud és le is írja. Rájött a példakép modellezési technikákra, amikkel gyorsabban lehet személyiségfejlődési szakaszokat megtenni. Maximális tisztelet.

Mesii>!
Anthony Robbins: Ébreszd fel a benned szunnyadó Óriást!

A legtöbb ember legtöbb problémájára itt a megoldás a könyvben! Persze könnyebb célok és felelősségvállalás nélkül élni, megfelelési kényszerek és hiedelemrendszerek fájdalmas szorításában, sajnálkozva, mindenkit IS okolva… Vagy felül lehet kerekedni a halogatáson, a nekem úgyse sikerül semmi hozzáálláson, és akár egy segítő szakember bevonásával csodálatos fejlődést lehet elérni már hetek, hónapok alatt! Az ehhez szükséges eszköz pedig itt van a könyv lapjain!
Hallgassunk Tony-ra, mert rendkívül erőteljes és hasznos a mondanivalója! Hatalmas segítség lehet a könyv mindazoknak, akik szeretnének végre egyről a kettőre jutni, és saját sorsuk kovácsává válni. Mondjuk 300 oldalba is bele lehetett volna sűríteni a lényeget, mert jelen terjedelme sokakat eltántoríthat az olvasástól, de ha belevágsz, nem akarod letenni. :)

F_Orsolya>!

Emlékezz rá hogy a célunk nem az élet problémáinak a figyelmen kívűl hagyása hanem az, hogy saját magunkat hozzuk olyan szellemi és érzelmi állapotba, amelyben nem csak megoldást tudunk találni a problémákra, hanem teszünk is azért valamit. Azok az emberek, akik folyamatosan olyan dolgokra figyelnek, amelyeket nincs módjukban irányítani, folyamatosan erőtlen állapotban vannak.

F_Orsolya>!

A legtöbb hiedelmünket múltbeli általánosítások képezik, amelyek a fájdalmas vagy örömteli tapasztalatok interpretációján alapulnak. A kihívás háromszoros: 1) a legtöbben nem tudatosan döntjük el, hogy miben fogunk hinni; 2) hiedelmeink gyakran múltbeli tapasztalatok félreértelmezésén alapulnak; és 3) ha egyszer elfogadtunk egy hiedelmet, elfeledkezünk arról, hogy az pusztán egy interpretáció. Elkezdjük úgy kezelni hiedelmünket, mintha valóság vagy szentírás lenne. Tény, hogy ritkán, vagy soha nem kérdőjelezzük meg régóta meglévő hiedelmeinket. Ha valaha is elgondolkodsz azon, miért tesszük azt, amit teszünk, emlékezned kell arra, hogy az emberi lények nem véletlenszerű teremtmények: minden cselekedetünk hiedelmeink eredménye. Bármit csinálunk, az a tudatos vagy tudattalan hiedelmeinkből származik – az arról szóló hiedelmeinkből, hogy mi vezet örömhöz, és mi tart vissza a fájdalomtól. Ha hosszú távú és tartós változásokat akarsz létrehozni magatartási formáidban, meg kell változtatni azokat a hiedelmeket, amelyek visszatartanak.

F_Orsolya>!

„Nem veszítettem el a kedvemet, mivel minden egyes sikertelen kísérlet egy újabb lépést jelent előre.”
Thomas Edison

F_Orsolya>!

Ne feledd: A siker valójában a jó ítélőképesség eredménye. Jó ítélőképességet a tapasztalatokból nyerhetünk, a legtöbb tapasztalatot pedig a rossz döntésekből lehet megszerezni! Ezek a látszólag rossz, vagy fájó tapasztalatok, időnként nagyon fontosak. Amikor az emberek sikeresek hajlamosak a szórakozásra: ha kudarcot vallanak, akkor elgondolkodnak, és elkezdenek újabb különbségeket keresni, amelyek életminőségüket javítani fogják. El kell köteleznünk magunkat amellett, hogy önostorozás helyett inkább tanuljunk a hibáinkból, mintsem arra kárhoztassuk magunkat, hogy ugyanazt a hibát a jövőben ismét elkövessük.
Ha hajlandó vagy tanulni a tapasztalatokból, akkor még azok a pillanatok is nagyszerűvé válhatnak, amelyeket nagyon nehéznek gondolsz, mivel értékes információkkal – kulcsfontosságú különbségi ismérvekkel – szolgálhatnak, amelyeket felhasználhatsz arra, hogy a jövőben jobb döntéseket hozzál.
Tény, hogy bármely különlegesen sikeres ember, akivel találkozol, elmondhatja neked – ha valóban őszinte hozzád –, hogy azért sikeresebb nálad, mert több rossz döntést hozott az életében, mint te. Szemináriumaimon gyakran kérdezik tőlem az emberek: „Mit gondol, mennyi időre van szükségem ahhoz, hogy valóban elsajátítsam ezt a bizonyos képességet?”. Azonnali válaszom erre a következő: „Mit szeretne, mennyi ideig tartson?” Ha naponta tízszer gyakorolsz (és ezzel arányos a tanulási tapasztalatod is), míg mások havonta csupán egyszer tesznek valamit az új képességük érdekében, akkor te naponta tíz hónapnak megfelelő tapasztalatra teszel szert, és hamarosan mesterfokon kezeled majd az adott képességet. A sors iróniája, hogy ekkor mások valószínűleg „tehetségesnek és szerencsésnek” fognak majd téged tartani.

F_Orsolya>!

A nézőpont határozza meg, hogy vajon jónak vagy rossznak észleled-e a valóságodat, hogy boldognak vagy szomorúnak érzed-e magad. Fantasztikus metafora a fókuszálás erejére az autóverseny […] Egy versenyautóban nem engedheted meg magadnak, hogy gondolataid akár csak a pillanat tört részére elkalandozzanak. Figyelmedet nem korlátozhatod csak arra hogy hol vagy, előre kell látnod azt is, mi történik majd a legközelebbi jövőben.
Ez volt az első lecke, amit a versenyautó vezetési oktatáson tanultam. Az instruktorok beültek egy ún. „megcsúszó autóba”: egy olyan autóba, amelybe számítógépet építettek, hidraulikus emelőkkel, amelyek bármelyik kereket felemelhetik a talajról abban a pillanatban, amikor az instruktortól jel érkezik. A legelső alapelv, amelyre a vezetéshez megtanítottak:

Arra figyelj, hová akarsz eljutni, és ne arra, hogy mitől félsz.

Ha elveszíted az uralmad a kocsi fölött, és megcsúszol, természetes reakció, hogy a falra meredsz. De ha továbbra is arra szegeződik a tekinteted, akkor pontosan ott is fogsz kikötni. A vezetők tudják, hogy oda mész, ahová nézel; a fókuszod irányába fogsz haladni. Ha ellenállsz a félelmednek, nem veszíted el a bizalmadat, és arra nézel, amerre menni akarsz, akkor a cselekvéseid is abba az irányba fognak vinni, és ha egyáltalán lehetséges kikeveredni a helyzetből, akkor ki is fogsz – amire pedig egyáltalán nincs semmi esélyed, ha arra figyelsz, amitől félsz. Az emberek mindig azt mondják: „De mi van, ha mégis összetöröm az autót?” A válasz erre: javítod az esélyeidet, ha arra koncentrálsz, amit akarsz. Ha a megoldásra koncentrálsz, az mindig a javadat szolgálja. Ha túl nagy lendület visz a fal felé, akkor az, ha a problémára fókuszálsz még a csattanás előtt, egyáltalán nem lehet a segítségedre.
Amikor az instruktorok először magyarázták ezt el nekem, bólogattam, és ezt gondoltam: „Természetesen! Én ezt mind tudom. Végül is magam is tanítom ezt az anyagot”. Amikor első alakalommal süvítettem kint, a versenypályán, hirtelen, tudtomon kívül megnyomták a gombot. Elvesztettem uralmamat a kocsi fölött, és csúszni kezdtem. Mit gondolsz, hová tévedt azonnal a szemem? Eltaláltad! Egyenesen a falra! A végső másodpercekben meg voltam rémülve, mivel tudtam, hogy nekimegyek. Instruktorom megragadta a fejemet, és balra rántotta, ezzel kényszerítve rá, hogy arra nézzek, amerre mennem kell. Az biztos, hogy miközben arra néztem, el sem tudtam kerülni, hogy a kormányt is ne forgassam el annak megfelelően.