Romlás 64 csillagozás

Anthony Reynolds: Romlás

SODRÓ ​LENDÜLETŰ REGÉNY MINDEN IDŐK EGYIK LEGNÉPSZERŰBB VIDEÓJÁTÉKA, A LEAGUE OF LEGENDS ÉS AZ ELSÖPRŐ SIKERŰ NETFLIX-SOROZAT, AZ ARCANE UNIVERZUMÁBAN!

Camavor kegyetlen birodalom véres örökséggel. Lovagjai nyomában pusztítás és halál jár.

Kalista, a tehetséges harcosnő azonban változtatni akar ezen. Amikor fiatal és önhitt nagybátyját, Viegót megkoronázzák, a lány megesküszik, hogy tanácsadóként és tábornokként csillapítja az uralkodó romboló hajlamait. Ám tervei semmivé foszlanak, amikor egy orgyilkos mérgezett tőre megsebzi Viego feleségét, és gyógyíthatatlan betegségbe taszítja.

Ahogy a királyné állapota romlik, úgy süllyed Viego egyre mélyebbre a gyász és az őrület mocsarába, ami azzal fenyeget, hogy egész Camavort magával rántja. Kalista kétségbeejtő kockázatot vállal a királyság megmentése érdekében: a rég elveszett Áldott-szigetek keresésére indul, ahol a mendemondák szerint gyógyírt találni a szörnyű kórságra.

Csakhogy az… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2022

Fumax, Budapest, 2023
406 oldal · ISBN: 9789634703013 · Fordította: Habony Gábor
Fumax, Budapest, 2022
406 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634702665 · Fordította: Habony Gábor · Illusztrálta: Greg Ghielmetti, Kudos Productions

Morpheus>!
Anthony Reynolds: Romlás

Nem volt ez rossz, de a szereplők valahogy a semmiben lógtak, illetve csak azért voltak, hogy legyenek, kivéve talán a főszereplőt. Meg amúgy mi akart ez lenni? Az ember végül mindent szétcsesz? Mert ha jól megnézzük, tulajdonképpen nem sok mindenről szólt.

Anthony Reynolds: Romlás

Évek óta vártam már, hogy kijöjjön egy regény a lol világában, és végre eljött ez a nap is.
Azt kell, hogy mondjam Anthony Reynolds minden tekintetben pazar történetet hozott össze. Megérte rá várni.
A Romlás számos karakter eredet történetet elmeséli és még többet indít önálló útjukra. Remélem több regény is készülni fog, mert nagyon élveztem ilyen formában is elmerülni ebben a világban.

Akik nem játszanak a League of legends-el azok se féljenek a kezükbe venni ezt a regényt. Biztosan nem fognak csalódni. Kalandos, izgalmas és fantasztikus.
(Olvasás közben vagy a regény végén érdemes a youtubon rákeresni a szereplőkre (Kalista, Viego, Hecarim, Ryze stb), illetve magára a Romlásra is – bár a videók a jövőben játszódnak, a visszautalások miatt egy teljesebb képet kaphat bárki a könyv történetéről.)

donzella P>!
Anthony Reynolds: Romlás

A játékot nem ismerem, ennek a könyvnek pedig tipikusan az előzményregény hangulata van, amelyet akkor készítenek vagy adnak ki, amikor a sorozat már befutott. Önmagában is megállja a helyét, de mégis feltételezi, hogy nem vakon tapogatózunk az oldalak között.
Bár a játék ismerete nélkül is olvasható, de odarakja a szereplőket, ez itt Kalista, és most jönnie kellene egy „aha” érzésnek, na tudjátok, ő Kalista… aki…
Ez leginkább abban mutatkozik meg, hogy nem nagyon van érzelmi interakció a karakterek között. Mindenkinek van egyfajta benyomása a másikról – vagy már egy meglévő érzelmi gombóca, de az nem mozdul el – azt mondanám nem tanulnak, sem az eseményekből, sem egymástól. Kivéve a forrponton, akkor ugyan a szereplők meglepődnek, de az olvasó nem.

Ettől függetlenül egy könnyen olvasható történetről van szó, de érdemes egy világ nyitányaként tekinteni rá, ahol az elkövetkezendő események lesznek az igazán mérvadók.

HorváthRichárd>!
Anthony Reynolds: Romlás

Sokkal több órát töltöttem a League Of Legends világában, mint azt be merném vallani. Természetes, hogy piszkosul elfogult módon 5 csillag, hiszen amikor először láttam papíron megelevenedni kedvenc hősöm spoiler nevét, pontosan úgy vigyorogtam, mint amikor a kezdetekben rabul ejtett a játék varázsa. És mikor még a vérnyomásom sem szökött minden alkalommal az egekbe, valahányszor elindítottam a játékot

Most hogy megvagyok a szerelmes részével, leírom a racionálisabb véleményem is, mert sajnos nem hagy nyugodni: ez a könyv nem több 4 csillagnál, ha laikusként olvassa az ember. Igen, vannak benne fordulatok, igen, a világ is gazdag (bár olyan sokat azért nem tudunk meg belőle), és még a történettel nem is lenne baj, de a karakterek nem igazán… élnek. Ritkán ismerjük meg az érzelmi világukat, és mind olyan… egyszerűnek tűnnek.

Amivel amúgy nincs is semmi probléma, ha a LoL világában bármely játékkal játszott már az egyszeri olvasó. Az általunk játszott karaktereknek épp elég egyfajta keret, ami alapján a hősök felismerhetők és megkedvelhetők, én a játék és a könyv fogyasztójaként azt mondom, ennél nagyobb lélekábrázolás talán nem is kell (és ez Robin Hobb után furcsán hangzik a számból). De nem is lehet elmenni a tény mellett, hogy ez a könyv olvasásra is olyan élményt ad, mintha egy sorozatot néznék, ami inkább használ cselekvéseket a karakterek ábrázolására, mint belső monológokat.

Aztán döntse el mindenki magának, hogy ez most jó, vagy sem.

Ennek ellenére a játékba beleölt több mint kétezer óra nagyon sok idő után régi barátként üdvözöltem a karaktereket, még úgyis, hogy hosszú évekkel ezelőtt nem léptem az Idézők Szurdokába. Imádtam, és ha folytatják a LoL könyvek írását és fordítását, kérdés nélkül fogom megvenni mindet.

Kinek ajánlom? Mindenkinek. Ha nem tudsz semmit a játékról, akkor azért, mert ilyen gazdagon kidolgozott világot talán még a world of warcraft sem tud nyújtani. Ha pedig játszottál vele, akkor szerintem eleve kötelező. Fiatalabb, fantasyval még csak épp ismerkedős olvasóknak a legtökéletesebb választás lehet. Egyszeri olvasásnak mindenképpen belefér, de az a nosztalgia, ami ezzel a könyvvel felszabadult bennem, hosszú napokig emlékeztetni fog mindarra a szép emlékre, amit a játék szerzett off

Vác_nembéli_István_fia_istván>!
Anthony Reynolds: Romlás

nem ismerem a játékot, soha nem is néztem utána, hogy miről is szol.
Ezért minden probléma nélkül tudtam bele vetni magam az olvasásba.
Az az igazság, hogy baromi kis hangulatos fantasy lett, sötét, kegyetlen, kis harc cselszövés, és ahogy kell a várható árulás sem marad ki.
Szívesen olvasnék még hasonlót.

gica15>!
Anthony Reynolds: Romlás

Nekem kifejezetten tetszett. Bár elvakult Lol player vagyok, béna is szóval nem tudtak mellé lőni.
A könyv nekünk készült, adott Kalista, Thresh, Heca, Viego ő azért nem olyan régi kari, szóval van egy csomó creepy karakterünk nézzük meg hogy lette azok. Szándèkosan nem írtam ide Ryzet, Sorakat ők nem igazi Árny-szigetekiek.
Szóval én nagyon bírom ezt a világot és örülök hogy újabb háttér sztorival gazdagodtam.
Emellett kifejezetten nem szeretek játszani Kalistával, de rendesen megkedveltem a könyvben, szóval lehet újra próbálom :D.

Shikaichi P>!
Anthony Reynolds: Romlás

Korábban nagyon sokat játszottam a League of Legends nevű játékkal, és ugyan az egészből idővel kiábrádultam és abbahagytam maga a karakterek története még érdekes maradt számomra. Örültem, hogy sorozat és most már könyv is készült belőle.
Viszont egy kicsit többet vártam az egésztől. A borító azt igéri, hogy sodró lendületű regény, de a közepén eléggé leült a cselekmény és elég részletgazdagok a leírások, amik szerintem pont az ellenkezőjét érik el. Annyira nem volt ez gond, szerintem illik ez a LoL világához, csak a fülszöveg kissé félrevitt.
Annak viszont örültem, hogy Kalista volt az egyik központi alak a történetben, mivel sokat megtudtunk a múltjáról és hogyan került ebbe az állapotba nekem pedig az egyik kedvenc hősöm volt a játékban – az más dolog, hogy mennyire tudtam jól játszani vele. Kalista sokban emlékeztetett Sylvanasra, aki kénytelen további életét egy szörnyű és megváltozott testben élni, a lelke nem pihenhet, bosszúra vágyik. De aki arra vár, hogy ez egy happy endinges boldog történet lesz az csalódni fog. Inkább eredettörténet, ami megmagyaráz dolgokat az egyébként a játékból ismert hősökkel kapcsolatban. Talán e miatt inkább olyanoknak ajánlanám, akik játszottak a játékkal és ismerik a történetét.
Összességében voltak hibái, de a történet hiányzó puzzle darabkái miatt érdemes volt elolvasni. Remélem a jövőben lesznek még ilyen könyvek és az Arcane is folytatódni fog.

Felhő_olvasónaplója>!
Anthony Reynolds: Romlás

Kell hozzá a League of Legends-lore ismerete (amit én egyébként mindenkinek ajánlok, mert Runaterra az egyik legizgalmasabb, jelenleg is folyamatosan épülő és bővülő fantasy-világ), és akkor jó hátteret ad az anno eléggé össze-vissza megírt Ruination eventnek. De ismeretlenül nem biztos, hogy akkora élmény.

Renáta_G>!
Anthony Reynolds: Romlás

Nem is nagyon tudok mit írni ezentúl a sztoriról, mert kb. minden spoiler lenne. Maradjunk annyiban, hogy ez a könyv kiba***tt jó! Van ebben a kötetben minden, ami egy ütős fantasyhoz kell: pusztuló birodalom, izgalmak, pörgés, korrupció, intrika, feszültségek, szörnyek, mágia. Ez mind pedig illik a tökéletesen és parádésan felépített világba, nem beszélve az érdekes, színes, fejlődő karakterekről, akiket nem kímélt a szerző, mert kapunk mi még itt vérfagyasztó erkölcsi dilemmát is. Unatkozni nem fogunk és akár azonnal olvasnék még-még-még több történetet ebben a világban Anthony Reynolds tollából. A csávó egy zseni!

Bővebben: https://www.kulturpara.hu/2022/12/egy-utos-fantasy-lol-…

rekuci0120>!
Anthony Reynolds: Romlás

Nagyon tetszett! Jó volt ilyen formában is találkozni a LoL-os karakterekkel. (Azóta Kalistával imádok botra menni :D csoda ez az asszonyt) Azt nem tudom, hogy olyanoknak, akik nem játszanak a játékkal, mond e valamit a sztori… főleg a vége, hisz onnan kezdődik a Ruined King sztori, amit a játékokból ismerhetünk meg és az az igazi izgalom. A könyv inkább ilyen előzmény, felvezető szerű. Ajánlom mindenkinek az animációs videókat kiegészítésként.

Fumax KU>!

Inkább legyen olyan királyom, aki képes kimutatni az érzelmeit, mint olyan, aki egy könnycseppet sem ejt a gyermeke elvesztése miatt.

Fumax KU>!

– Végy mély levegőt! – szólt oda halkan a férfinak. – Az ott csak egy nagy, fényesre csiszolt fémdarab, és csak egy ember ül rajta.
– Csak egy ember, mi? – mormolta Ledros. – Csak egy ember, aki kivégeztethet, mert mondjuk nem hajolok elég mélyre, vagy… vagy, nem is tudom, mert rossz villát használok vacsoránál.
Kalista erőltetett közönnyel nézett rá, próbált nem elmosolyodni.
– Akkor ne használj rossz villát!

Rune>!

…a bátorság nem egyenlő a félelem hiányával. A bátorság azt jelenti, hogy megteszed, amit kell, még ha félsz is.

Rune>!

A hatalommal bíró bolond veszélyes, márpedig a világunk dúskál a bolondokban és a hatalomban.

Davetheduck>!

Kalista beleszagolt az odatartott flaskába, és a szeme már a párától könnybe lábadt.
– Az ősök nevére! Ez meg mi a fene?
Vennix felnevetett.
– A helyi különlegesség – mondta. – Még a nőknek is szőrt növeszt a mellkasára, hogy úgy mondjam.
– Miért akarnék… – kezdte Kalista, de meglátta a vastayai arckifejezését, és elhallgatott. – Mindegy.

Davetheduck>!

[Szakad az eső az őserdőben.]

– Itt egy óra alatt több esik, mint Camavorban egy év alatt! – mondta Kalista, felnézve egy föléjük tornyosuló sziklára.
– Tessék? – üvöltötte a kapitány.
– Mindegy! – kiabálta Kalista.
– Mi van?
– Mondom, mindegy!
– Mi nincs meg? – üvöltotte Vennix dühösen.
– Nem! Azt mondtam… – kezdte Kalista, azután észrevette a ravasz csillogást a kapitány szemében.

[Kalista]
– Halál minden árulóra! – kiáltotta.

Davetheduck>!

– Nem látok koldusokat – mondta. [Kalista] – És általában véve szegényeket sem. Talán valahol máshol vannak a városban, és ezeken a kerületeken kívül tartják őket?
– Azért nem látja őket, mert nincsenek – válaszolta Tyrus. – Nagy vagyonnal rendelkezünk, és ez azt jelenti, hogy senkinek sem kell nélkülözésben élnie. Ha van elég, akkor miért ne segítenénk azoknak, akik bajba kerülnek?
– Csakugyan jogos felvetés.

Anns>!

Mióta ilyen romlott az egykor nemes, kalandozó kultúránk? Mikor lettek a kalandozásaink pusztán kényelmes és átlátszó kifogások a fosztogatásra? A gyilkolásra, a termékeny földek elorzására és arra, hogy meglopjuk a szomszédainkat? Mennyi idő kell még, hogy ezzel kezdjük el igazolni azoknak a nemzeteknek és városállamoknak a leigázását, amik Camavornak?

Anns>!

És aki túl sokat időzött a sötétségben, azt elkezdte megtréfálni a saját elméje. Megfosztva a látás érzékétől az elme saját képeket alkotott mindabból, amit az emlékezet és a lélek mélyéről össze tudott szedni.