Moriarty ​/ Tengerparti kávézó / Akik az életemre törnek / Titkok melódiája 1 csillagozás

Anthony Horowitz – Lucy Diamond – Michael Koryta – Jeffrey Stepakoff: Moriarty / Tengerparti kávézó / Akik az életemre törnek / Titkok melódiája

Moriarty
Anthony ​Horowitz
Athelney Jones, a Scotland Yard felügyelője és Frederick Chase, a New York-i Pinkerton Nyomozóirodától együtt próbálja elfogni a londoni alvilág legelvetemültebb bűnözőjét, Clarence Deveroux-t. Ismét talpon a vad…

Tengerparti kávézó
Lucy Diamond
Miután Evie Flynn örököl egy tengerparti kávézót Cornwall közelében, nem tudja, hogy mit kezdjen vele. Élete fordulóponthoz érkezik, és menekülni próbál, de hamarosan beleszeret a helybe és egy titokzatos idegenbe.

Akik az életemre törnek
Michael Koryta
Jace Wilson, a tizennégy éves kamasz gyilkosság szemtanúja, és a gyilkosok a nyomában vannak. Ethan Serbin vállalja, hogy a fiút elrejti a montanai hegyekben. A különleges tanúvédelmi program azonban nem sokáig működik, és elszabadul a pokol.

Titkok melódiája
Jeffrey Stepakoff
Egy fiatal német nőnek nagyon nehéz döntést kell meghoznia. Egy amerikai pilótát rejteget a háború végén. Egy német… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Reader's Digest válogatott könyvek

Reader's Digest, Budapest, 2015
574 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632893129 · Fordította: Révbíró Tamás, Résch Éva, Kovács Attila, Pelle Csilla

Chris>!

Horowitz Moriarty című regényét olvastam csak a kötetből, és abból a szempontból különösen örülök, hogy ebben a formában megjelent a történet magyarul, hogy a sorozat első része (A Selyemház titka) sajnálatos módon nem aratott nagy sikert a hazai piacon. Véleményem szerint Horowitz legjobban sikerült regénye pedig, amely tökéletesen illeszkedik Doyle szellemiségéhez, ugyanakkor tudott nagyon mai és egyedi lenni, és bár az itteni értékelések is kimagaslók, mégsem lett belőle nagy siker. A folytatást (ami igazából teljesen különálló történet, teljesen érthető az előzmény ismerete nélkül is, hiszen más időben, más szereplőkkel játszódik) így egy erősen átszerkesztett, némileg meghúzott formában, de legalább olvashattuk.
Ugyanakkor bármennyire is szerettem A Selyemház titkát, és vártam a folytatást, ez most nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Jóval lassabb folyású volt a cselekmény, kevésbé éreztem összetettnek, és a végén van egy nagy csavar (megvallom, engem szépen megvezetett a szerző, valami hasonlóra gondoltam, csak más formában), ez sajnos édeskevés ahhoz, hogy kedvenc legyen. Ahogyan a cím is jelzi, a mostani történet Holmes ellenfeléről, Moriarty professzorról szól, a cselekmény pedig azután a bizonyos vízesésnél lejátszódott jelenet után veszi fel a fonalat. Szóval, nincs ebben se Holmes, se Watson, de kapunk egy csomó új szereplőt, meg jó pár utalást az eredei Doyle-féle történetekre. Ezek közül keveset olvastam eddig, így számomra ezek az easter eggek sem voltak annyira ütősek, de aki keni-vágja azokat a krimiket, biztosan örült nekik.