Harmadik ​erő (Alex Rider 6.) 50 csillagozás

Anthony Horowitz: Harmadik erő

Alex egy elegáns kórházban lábadozik súlyos sebesülése után. Alig várja, hogy hazamehessen, és elfelejthesse az egész titkosügynökösdit. Ám a terveit ezúttal is keresztülhúzzák. A szomszéd kórteremben fekvő fiút – egy orosz milliárdos gyerekét – megpróbálják elrabolni, Alex pedig gondolkodás nélkül a segítségére siet, aminek következtében hamarosan a Harmadik Erő nevű terroristacsoport fogságában találja magát. S hogy mindehhez mi köze van a világ első űrhotelének, az Arkangyalnak? Alex egy hihetetlenül veszélyes akció során, a CIA közreműködésével kideríti…

Eredeti megjelenés éve: 2006

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tini krimik Animus

Animus, Budapest, 2006
232 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639563900 · Fordította: Pék Zoltán

Alex Rider

Sabinomi>!
Anthony Horowitz: Harmadik erő

Egyik gyerekkori kedvencem ez a sorozat. Sajnos, nem jutottam a végére, így úgy gondoltam, végre befejezem a sorozatot. Ez a könyvsorozat nem a leghíresebb, báris elég kevés személyhez jutott el a moly-s állapotát tekintve. Ez nagy kár, én ezen nőttem fel, egyik kedvenc sorozatom a Harry Potter és Percy Jackson mellett. Vicces, hogy régen szinte csak fiú szemszögből olvastam könyveket. Na, de lássuk, milyennek éreztem felnőtt fejjel a könyvet.

Alexxel már sok mindent megtörtént az előző részek során, a történet 1-2 héttel az előző befejezése után játszódik. Épp kórházban tartózkodik, amikor a szomszéd fiút el szeretnék rabolni, de persze ő eljátsza helyette a szerepet. Megismerkedik egy öko terrorszervezettel, aki a milliárdos Nikolai Drevin ellen szövetkezik. Persze, minden több, mint aminek látszik, és Alexnek újra kémkednie kell.

Féltem a könyvtől, hogy mi van ha csak gyerekként szerettem, felnőttként nem lesz ugyanaz, de nem kellett volna. Ugyanúgy élveztem, mint eddig is.

Alex nagyon szimpatikus fiú. Sőt, én nagyon is szeretnék vele megismerkedni :D. Nagyon ügyes, találékony, bár okosnak nem nevezném. Vagyis inkább nem nevezném okosabbnak mint az átlag, mert nem beszélünk buta fiúról, csak néha lassan fogja fel a dolgokat. Persze, ezek a dolgok nem egyértleműek, én sem fognám fel őket. Ezért nem nevezném okosabbnak, mint a többség. Például, amikor búvárkodik, a búvár előre engedi egy helyiségbe, ahova bezárja. Mi sejtjük, hogy csapda az egész. Ámbár ez két dolog miatt is lehetséges. Mi tudjuk, hogy könyv, a való életben mi sem gondoljuk, hogy valaki be fog zárni. A másik pedig, hogy mi már megtudtunk egysmást, amit Alex még nem tudott. Nagyon szerettem Alexban a humorát. Jókat mosolyogtam rajta. Ám a kedvencem, hogy egyáltalán nem akar kém lenni. Mindenki arról álmodik, hogy kém lesz, de ő belekóstolt, és köszöni, nem kér többet belőle. Mégsem tudja ezt betartani, mindig belesodródik valamilyen ügybe.

Már nem emlékeztem rá, de van különlegessége az írásmódnak is. Helyenként átugrunk más szemszögekbe, így mi olvasók sokkal többet tudunk. Az előbb emlegetett búváros dolgot is innen tudthattuk. Néhol egy picit a kémregények karikatúrájának is fel lehet fogni, mert sok dolog egyáltalán nem valószínű, hogy lehetséges lenne. Vagyis én annak fogtam fel, ez szerintem személyfüggő. Bár én élveztem ezeket a jeleneteket is.

Nagyon szeretem Alex Rider regényeket, mindenképpen az egyik must-have olvasmány. Főleg, akit érdekelnek az akció regények. Én imádtam.

Chris>!
Anthony Horowitz: Harmadik erő

A kötet leginkább az előző részben történtek miatt tűnik igazán izgalmasnak, és meglepően jól is indul, Horowitz sikeresen hozta vissza kedvenc hősünket az eredetileg lezárásnak tűnő befejezés után. Viszont maga a kémkedés, az ügy nem igazán volt izgalmas, ezen a téren kezd elfáradni a sorozat, mondhatni, hogy emiatt talán kicsit felesleges is volt folytatni. De így, hogy a teljes szérián túl vagyok, mégis azt mondom, hogy megérte, mert a későbbi kötetek sokkal jobbak lettek.

Kissur>!
Anthony Horowitz: Harmadik erő

Úgy indult, és nagyjából a könyv harmadáig, vagy talán a feléig azt hittem, hogy ez lesz a legjobb rész a sorozatból. Aztán szép lassan, onnantól kezdve, hogy megérkeztek a szigetre elkezdett önismétlő lenni a könyv, ráadásul semmi MI6 nem volt benne, és a teljes összképhez nem adott semmit. Ez egy filler rész volt.
A Tamaras „szerelmi szál” nagyon kínos volt, mert a nő a húszas évei végén járt, míg Alex elvileg csak 14 éves. Ne már!
Ellenben, hogy valami jót is írjak, valami elképesztően szemléletes leírások voltak. A szigeten játszódó jelenetek, és atmoszférát tökéletesen át tudta adni, csak azzal, hogy jó szavakat használt.
És ilyen ocsmány főgonoszt még garantáltan nem olvastál. Remélem, hogy a sorozatban is eljutunk eddig, és láthatom „élőben” is Kaspart.

loci93 IP>!
Anthony Horowitz: Harmadik erő

Alex sikeresen visszatér a halálból, amit eredetileg véglegesnek akart az író, ám némi unszolásra, és orvosi tanács után sikerült feltámasztani szeretett kémünket. Azonban ott a kérdés: megérte-e? Sajnos nem. Ez a rész hiába akart az előzőekre rálicitálni, nem sikerült neki. Pedig még az Földet is kellett hagynia Alexnek. Igazából három nagyobb hibája van a könyvnek.
1. Nincs új főgonoszunk. spoiler
2. A XXI. században elfelejtik az internetet. spoiler
3. Nincs vége a történetnek. spoiler
Igazán kár, mert egy jól megírt történethez toldott felemás folytatást kaptunk, ami a köszönetnyilvánításból láthatóan mégis sok utánajárással és kutatással járt.

Azoknak tudnám ajánlani ezt a könyvet, akik kíváncsiak, hogy lehet túlélni egy gyilkosságot. De akik szeretnek kísérletezni, azoktól inkább távol tartanám a könyvet, mert lehet, hogy nem a legjobb tanácsokat adja a lábadozás eltöltésére.

E könyv elolvasása nekem 383 percet vett igénybe.

vmarci21>!
Anthony Horowitz: Harmadik erő

Nem ez lesz a sorozat legjobb része:
A sorozatot összefogó kerettöténetbe semmit nem tesz be (tehát semmit nem tudunk meg Alex múltjáról), és az egész történet kiszámítható az előző részek ismeretében. Na jó, nem az egész, az űrben történtek bemutatása tényleg jó volt.

Rosie16>!

Ha a briteknek van halálos fegyverük, hát az Alex Rider.

Kapcsolódó szócikkek: Alex Rider
Hopelight>!

Néha a legparányibb dolog dönt élet és halál között.

Alex Rider sorozat · Összehasonlítás