A ​selyemház titka (Sherlock Holmes 1.) 94 csillagozás

Új Sherlock Holmes regény
Anthony Horowitz: A selyemház titka

„Az események, amelyeket leírni készülök, túl szörnyűségesek, túl döbbenetesek voltak ahhoz, hogy nyomtatásban megjelenhessenek. Még ma is azok. Ha elkészültem, már amennyiben lesz erőm bevégezni a munkát, becsomagoltatom a kéziratot, és azt az utasítást adom mellé, hogy a csomagot száz évig tilos kinyitni. El sem képzelhető, milyen lesz akkor a világ, meddig jut el addigra az emberiség, de a jövőbeni olvasók talán edzettebb lélekkel viselik majd el a romlottság elborzasztó képeit, mint az én közönségem tenné. Az utókornak hagyom hát örökül Sherlock Holmes utolsó portréját és a valóság egy olyan arcát, ami mindeddig rejtve volt.”
Dr. Watson

Eredeti mű: Anthony Horowitz: The House of Silk

Eredeti megjelenés éve: 2011

Animus, Budapest, 2012
296 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633240762 · Fordította: Tóth Tamás Boldizsár

Sherlock Holmes · Mrs. Hudson · Mycroft Holmes

Timcsibaba77

Anthony Horowitz: A selyemház titka Új Sherlock Holmes regény

Ritkán szalad bele az ember pláne manapság olyan írásokba, könyvekbe, ami annyira brilliáns, mint ez a mű volt. Anthony Horowitz mesterien vette fel a rég elfeledett, elszakadt Sherlock Holmes fonalát. Eredeti Sherlock Holmes történeteket már olvastam, így mindig összehasonlítási alappal érdeklődve nyitok az újabb próbálkozások felé. És ez most tetszett, mert tényleg jó lett. Igazán magával ragadott a történet, szinte alig bírtam letenni, mert mind tartalmilag, mind hangulatában elvarázsolt, egy igazi hamisítatlan, mégis hamis Sherlock storyt varázsolt elém. Szövevényes, logikus, izgalmas történet volt. Igazán érdemes az öt csillagra.

Szamღca

Anthony Horowitz: A selyemház titka Új Sherlock Holmes regény

Nagyon tetszett. Izgalmas volt, csavaros, ötletes. Az meg külön pozitívum, hogy nagyon visszaadja a Sherlock Holmes könyvek hangulatát – nekem még izgalmasabbnak is tűnt néhány eredeti SH történetnél.

tunczo

Anthony Horowitz: A selyemház titka Új Sherlock Holmes regény

Nem olvastam (még) az eredeti Sherlock Holmes történeteket, így nincs viszonyítási alapom, de ez nagyon tetszett. Szórakoztató, vicces, bravúros, elgondolkodtató. Jó kis klasszikus krimi, ugyanakkor maga a bűncselekmény a skandináv krimik hátborzongató világát idézi. Nagyon megnyerő Anthony Horowitz stílusa, bátran ajánlom mindenkinek!

szadrienn P

Anthony Horowitz: A selyemház titka Új Sherlock Holmes regény

Nagy hiba volt ilyen sokáig nélkülöznöm Sherlock Holmest.
Már pár fejezet után éreztem a viszontlátás örömét: igen, igen, ez tényleg ő, Anthony Horowitz megcsinálta, vissza tudta adni az eredeti karaktereket és hangulatot.
London, gomolygó köd, gázlámpák, sötét titkok – nem akarom, hogy Watson doktor történetei valaha is véget érjenek!

Saille P

Anthony Horowitz: A selyemház titka Új Sherlock Holmes regény

Határozottan tetszett ahogy az író belehelyezkedett a viktoriánus Anglia atmoszférájába és Sherlock Holmes-ék világába. Szinte Conan Doyle is írhatta volna a regényt, nem éreztem benne bukkanót vagy anakronizmust (mint pl. a a Poirot- folytatásokban ).
A nyomozás szövevényes, tipikusan nem lehet kitalálni, az egymással össze nem függő szálaknak végül is mi köze egymáshoz. Ettől érdekfeszítő és lebilincselő minden Sherlock Holmes regény. Bár volt benne egy-két gyomorforgató rész spoiler, a legjobban a Carstairs -házaspár szerepe lepett meg a történtekben….
Az viszont tetszett, hogy bár mai író, a Selyemházban történteket viktoriánus szeméremmel kezelte és nem kéjelgett benne spoiler, mint manapság teszik ezekben a témákban.
Mindenesetre ajánlom minden Sherlock Holmes -rajongónak nem fog ebben a regényben csalódni, egy klasszkus krimit kap, ahogy mi szeretjük. :)

Röfipingvin MP

Anthony Horowitz: A selyemház titka Új Sherlock Holmes regény

Azt hiszem nagyon stílusos egy Sherlock Holmes-os regényt Londonban befejezni. Az meg méginkább emeli a nívót, hogy a könyvesboltban kezemben volt a könyv folytatása (Moriarty).
Az már kevésbé kellemes, hogy nem érzem azt a sürgető vágyat, hogy most rögtön olvassam.

FreeAngel

Anthony Horowitz: A selyemház titka Új Sherlock Holmes regény

8 év. Ennyi idő alatt készült el Horowitz a könyvvel.
4 nap. Ennyi idő alatt olvastam el.
100 év. Ennyi időre „titkosíttatta”, hogy a bűnt, amelyre fény derül benne, az utókor embere már könnyebb szívvel legyen képes feldolgozni.
Nos, a 8 év megérte, ahogy a 4 nap is nekem. De 100 év ide vagy oda, ez a fajta bűn az, amit én se most, se később nem fogok tudni megemészteni. Aki ismer, tudja, miről beszélek. Aki nem, az olvassa el a könyvet. Mert tényleg jó. Egyszer.

modus_operandi

Anthony Horowitz: A selyemház titka Új Sherlock Holmes regény

Sherlock Holmes garantáltan sosem megy ki a divatból, köszönhetően dicső krónikásának Dr. Watsonnak, aki nem volt rest megörökíteni a híres-neves magánkopó kalandjait.
Ez ugyan nem „eredeti” Holmes-történet, de ez semmit nem von le az értékéből. Sőt! Csak azt mondhatom, mint amit bárki más előttem: fantasztikus és egyéb szuperlatívuszok!
A végén.. amikor már lehull a vörös lepel és meglepődtem, hogy miért is nem ugyanarra a következtetésre jutottam, mint Holmes.. egy watsoni gondolat jutott eszembe:
„AHOGY ELMAGYARÁZZA, NEM IS OLYAN BONYOLULT.” És mégis.

Anthony Horowitz: A selyemház titka Új Sherlock Holmes regény

Pazar szövegvilágú, végig izgalomban tartó, szép ívű történet. Külön érdeme a világ, amiben játszódik. Rengeteg ódon épületet mutat be, korabeli bútorzattal. Vonzó számomra ez a világ, és ez a korszak is. Minden mondatát élveztem, pedig a krimit filmben szeretem. Ez a könyv viszont legyőzte viszolygásom, lekötött, elvarázsolt, rettegésben, feszültségben tartott. (Megkockáztatnék hozzá egy LMBT címkét. De ez persze megosztó vélemény.)

Mariann_Czenema P

Anthony Horowitz: A selyemház titka Új Sherlock Holmes regény

Szintén fanfiction íróként azt kell hogy mondjam: le a kalappal, Horowitz előtt!
Aki olvasott már több SH történetet, netalán látta a filmeket, nézi a sorozatot, valószínűleg szeretni fogja ezt a könyvet is, mert kivételes gonddal, olvasmányos stílusban elkészült továbbírás lett.
(Nem tiltakoznék, ha sorozatba kezdene bele az írója :D)

AniTiger MP

Mutass egy csepp vizet Holmesnak, és ő kikövetkezteti belőle az Atlanti-óceán létezését. Mutass egy csepp vizet nekem, és én keresni kezdem a csapot.

Hush_Campo

Holmes látta rajtam, hogy boldog és elégedett vagyok, s volt oly nagylelkű, hogy ezt ne vegye zokon.

Kapcsolódó szócikkek: Sherlock Holmes
dr_Eminens

– Kedves Sherlockom! – harsogta Mycroft, miközben bedöcögött. – Hogy vagy? Úgy veszem észre, fogytál. De örömmel látom, hogy egyébként a régi vagy.
– Te pedig átvészeltél egy influenzát.
– Nem volt súlyos. Tetszett a tetoválásokról írt tanulmányod. Feltűnt, hogy éjszakánként dolgoztál rajta. Talán álmatlanság gyötört?
– Kellemetlenül meleg nyarunk volt. Nem is mondtad, hogy vásároltál egy papagájt.
– Nem vásároltam, Sherlock. Kölcsönöztem. Örülök, hogy látom, Watson doktor. Bár lassan egy hete nem látta a feleségét, nem kétlem, hogy a hölgy jól van. Nemrég jöttetek meg Glouchestershire-ből.
– Te meg Franciaországból.
– Mrs. Hudson elutazott?
– A múlt héten tért vissza. Új szakácsnőd van.
– Felmondott az előző.
– A papagáj miatt.
– Mindig is érzékeny idegei voltak.

123.-124. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Mrs. Hudson · Mycroft Holmes · Sherlock Holmes
AniTiger MP

Vannak határok, amelyeken túl civilizált ember fantáziája nem merészkedik.

miriel P

Mycroft nagyon szerette a hasát, s azt ennek megfelelően hatalmasra növesztette. Most is magam előtt látom, ahogy ott ül a karosszékbe préselődve, egyik kezében brandys pohárral, a másikban szivarral. A vele való találkozás minden egyes alkalommal zavarba ejtett, mert furcsa volt Sherlock szürke szemét és metsző tekintetét egy ilyen mozgó húshegyen viszont látni.

Kapcsolódó szócikkek: Mycroft Holmes
Bogas P

De hogy visszatérjünk a történetünkhöz, Lestrade volt az, aki a rendőrség részéről másnap reggel megjelent Mrs. Oldmore Magánszállodájában. És igen, mint mindig, most is sápadt volt, mélyen ülő szeme villogott, s összességében úgy festett, mint egy patkány, akit akarata ellenére kiöltöztettek, és vacsorázni küldtek a Savoyba.

Lestrade harcba száll

Chivas

De a legmeggyőzőbb bizonyíték az, hogy a nyomok rossz irányba haladnak, elkerülve mindent, ami fontos – ki más lehetne ez, ha nem a mi felügyelőnk?

3. fejezet, A Ridgeway Hallban

Georginanéven P

A gonoszság miazmás mocsarába merészkedett, és a baj, annak is a legrosszabb fajtáját, nagyon is hamar elért minket,

Georginanéven P

A Holloway börtön egy régi temető helyén épült, s megörökölte a halál, az enyészet hangulatát, átokkal bénítva a bentlakókat és riasztva a kívülről közeledőt.

Kapcsolódó szócikkek: börtön
Ardena

Az ártatlan gyermekkor áldása az első kincs, amit a szegénység elrabol ifjú áldozataitól.