A ​Kobraisten bosszúja 10 csillagozás

Anthony Grey: A Kobraisten bosszúja Anthony Grey: A Kobraisten bosszúja

A szerző eddigi köteteiből már jól ismert kung-fu mester magánnyomozók ezúttal a titokzatos burmai dzsungelben lévő Kobra-szanatóriumba utaznak, hogy felderítsenek egy gyilkossági ügyet. A dolog azonban korántsem egyszerű, mivel a gyanúsított nem más, mint a környéken vallásos áhítattal övezett Kobraisten, aki a legenda szerint bármikor képes emberből kígyóvá, illetve kígyóból emberré változni. Hőseink tehát egyáltalán nincsenek könnyű helyzetben, annál is inkább, mivel szép lassan mindenkiről kiderül, hogy van valami titkolnivalója. Ráadásul már a megérkezésük éjszakáján újabb gyilkosság történik, ezt követően pedig egymást érik az érthetetlen, titokzatos események… És a Kobraisten bőrébe bújt tettes újra meg újra lecsap. A helyzet reménytelennek tűnik, ám a két amerikai nem adja fel. Felveszik a harcot a könyörtelen ellenféllel.

Pallas Antikvárium, Gyöngyös, 2003
Totem, Budapest, 1997

Anthony "Tony" Grey · Mike Darms

Anthony Grey: A Kobraisten bosszúja

Még egy nagyszerű krimi Anthony Grey tollából! Rendkívül mozgalmas, izgalmas, fordulatos és kiváló poénokkal megfűszerezett olvasmány! Imádom Tony humorát és szó se róla, Cora is az a szereplő, aki hiányzott volna, ha nem lenne. Talán ez az egyik legjobb szereplőkkel teletűzdelt regénye Grey-nek, de azért szoros a verseny. Bátran ajánlom krimirajongóknak, akik szeretik a csavaros, furfangos, de nem vérengzős regényeket. (Mivel semmi véres jelenet nincs benne, fiatalabb krimirajongóknak is nyugodt lélekkel a kezébe adnám.) Van benne azonban kis misztikum, titokzatosság, tehát a kellemes borzongás garantált. És persze Tonyék poénjai miatt a sok nevetés szintúgy. Részemről öt csillagos regény!

Anthony Grey: A Kobraisten bosszúja

Újabb jó kis könnyed akciókrimi Anthony Greytől, amely 2. olvasásra is szórakoztat. Ebben a kötetben olyannyira pörögtek az események, hogy az utolsó 240 oldalt 1 nap alatt olvastam el. Ez valamelyest kárpótolt azért, hogy a humor itt nem annyira volt erős, mint a szerző többi könyvében. Meg örültem annak is, hogy Mike is jócskán részt vett a nyomozásban. A karakterekről meg az ügyről semmire nem emlékeztem, úgyhogy újból meglepődhettem a végén, bár már tudom, hogy úgyis mindig mindenki sáros. :) spoiler A megoldást mondjuk teljesen nem lehetett kitalálni – ez a szerző legtöbb könyvénél így van –, viszont mindenre logikus választ kapunk a végén.
5+ év múlva ugyanitt a következő újraolvasásnál.

Lanti18>!
Anthony Grey: A Kobraisten bosszúja

Nagyszerű végkifejlet, végig izgalmas és lebilincselő mű. Az olvasó egy pillanatig sem unatkozik, Sherlock-ként próbálja kitalálni, hogy vajon mi lesz a következő lépés…

TabbyKissa>!

Esküszöm, ha kasszafúró lennék, nyomban szerződtetném magát, mert ilyen hallással nincs az a széfzár, amit ne tudnánk kinyitni puszta füleléssel.

TabbyKissa>!

Leendő lódarázspástétom-exportőrök nehéz csomagokkal az éjszakában! Ráadásul útban az Ördög-sziklához… Ezt közelebbről is meg kell nézni!

Zyta88>!

– Jöjjön csak, Grey! – invitált túljátszott szívélyességgel. – Úgy látom megint vár ránk egy érdekes beszélgetés.
– Alig várom – nyájaskodtam. – Nem is tudom mi lesz velem, ha hazautazom. Talán levelezhetnénk.

TabbyKissa>!

-Ide figyeljen Grey, ne bosszantson! – csattant fel Namshar. – Amikor elmesélte a történteket, bebizonyította, hogy itt lakó nem lehetett a gyilkos. Most meg azt mondja, hogy külső ember sem lehetett. Ha egyszer se nem kívülálló, se nem ittlakó, akkor ki?

TabbyKissa>!

Arra számítasz, hogy megpillantasz valakit, aki éppen kígyóvá töpörödik össze?

TabbyKissa>!

-…Semmi szükség rá, hogy idegenek nekiálljanak amerikai módszerekkel nyomozni. Pisztolypuffogtatás meg autós üldözés…
-Se pisztolyunk, se autónk.

Zyta88>!

Mike csábos pillantást vetett a tükörképére, aztán elégedetten bólintott.
– Ellenállhatatlan vagyok – vigyorgott.
– Legfeljebb egy kiéhezett aligátor számára – nyugtattam meg, majd sietve elhajoltam a felém hajított fésű elől, és kiléptem a folyosóra.

Kapcsolódó szócikkek: Anthony "Tony" Grey · Mike Darms
TabbyKissa>!

Hölgyeim és uraim! Örömmel jelentem önöknek, hogy járgányunk még mindig egyben van, és perceken belül leszállunk ennek az isten háta mögötti Tohangnak a repülőterén. Ha az ottaniak is úgy akarják!… Halljátok, nektek szólok! A fene essen belétek, világítsatok már, mert még öt perc, és kifogy az üzemanyagom.

TabbyKissa>!

És ha most megbocsátanak, ennék pár falatot. Különben a büdös életben nem tudom meg, milyen szendvicset csinál Francesca néni Torinóban.