Szociológia 34 csillagozás

Anthony Giddens: Szociológia Anthony Giddens: Szociológia Anthony Giddens: Szociológia

A ​kötet elsődleges célja, hogy bevezetést nyújtson a szociológia általános fogalmaiba, illetve a szociológusokat ma leginkább foglalkoztató kutatási problémakörökbe. Mindenekelőtt arra törekszik, hogy részletes társadalmi leírásba illessze, illetve frappáns példákkal illusztrálja azokat. Ezáltal átfogó társadalomképet nyújt, amely alapján közvetlenebbül értelmezhetők a főbb elméleti, metodológiai és módszertai irányzatok, megközelítési módok.

A szerző az egyes fejezetek végén további irodalmakat (a külföldi kiadványokat kiegészítettük megfelelő hazai könyvekkel és tanulmánygyűjteményekkel) ajánl a témában elmélyedni kívánók számára. A kötet párhuzamosan használható az oktatásban Andorka Rudolf Bevezetés a szociológiába című tankönyvével, mert míg az utóbbi egy magyar szociológus szempontjából a magyarországi társadalmi jelenségekre összpontosítva, addig Giddens műve egy külföldi szociológus szempontjából, a világjelenségekre összpontosítva tárgyalja a bevezető… (tovább)

Eredeti cím: Sociology

Osiris, Budapest, 2008
Osiris, Budapest, 2003
772 oldal · keménytáblás · ISBN: 9633894727 · Fordította: Acsádi Judit, Babarczy Eszter, Nagy Miklós, Nagy Zsolt, Tóth László
Osiris, Budapest, 2002

csillagka P

Jövő szombaton meglátjuk.
Amiben szerepel Harry Potter az mindig könnyebben csúszik.
Nagyon sok helyen hangosan vitáztam vele, pereltem a könyvvel, TE is tehetsz róla!! ezért tartunk itt :(
Globalizációt tagadhatatlanul túltoltuk emberek.

Nikii_Kiss
Anthony Giddens: Szociológia

A legnagyobb problémám a kötelező és/vagy ajánlott irodalommal az esetek nagy részében az, hogy bár tartalmazzák a szükséges információkat, az élvezeti értékük a könyveknek…hát mondjuk úgy, hogy nincs. Nos, Anthony Giddens műve szerencsémre kivétel. Ha nem vizsgáztam volna belőle, akkor is szívesen olvastam volna, szóval mindenképpen ajánlom azoknak, akiket érdekel a téma.

Ui.: nem hiszem el, hogy az Osiris kiadónak nem telik lektorra, borzasztóan sok elgépelést tartalmaz.

szeptember99
Anthony Giddens: Szociológia

Nekem nagyon tetszett a könyv, minden fontos fogalomról, témakörről szó esik. Nagyon jó tankönyve a szociológia tantárgynak.

Zoska
Anthony Giddens: Szociológia

Ez a könyv tehet róla, hogy szociológia szakon kötöttem ki. Az Andorka mellett ez a kettes számú biblia, a fontosabb részeknél már magától nyílik a könyvem.

majdmelinda
Anthony Giddens: Szociológia

Nekem tankönyv létére is nagyon tetszett, nagyon jók a példák, nagyon szemléletesek, és sokkal élvezhetőbb maga a téma is, mint mondjuk az Andorka könyvben. Ha ebben a témában kell szakkönyvet választani egyértelműen ez a kedvenc! :)

Bukovics_Martin
Anthony Giddens: Szociológia

Nekem nagyon tetszett, átfogó, élvezetes stílusban van megírva, a keretes kiegészítő anyagok külön jók, nem beszélve a képekről. Ilyen egy jó tankönyv, na.

Németh_Veronika
Anthony Giddens: Szociológia

Nem nyilatkozhatok érdemben a könyv értékéről, ugyanis szociológia előadóm (tanár szót nem használnám rá) vizsgára bemagoltatta velünk a fogalomjegyzéket. Ez nem vicc, habár utólag elég már mókásnak tűnik.
Még szép hogy rühelltük a könyvet! De ez tisztán emócionális volt, semmi konkrét :-)