Forrás ​fakad 5 csillagozás

Lelkigyakorlatok könyve
Anthony de Mello: Forrás fakad

Mi áll a szerző rendkívüli sikeressége mögött? Egészen egyszerűen az a lelkiekre való kiéhezettség, mely világszerte terjed. Ennek az éhségnek nagyon sajátos jellemzői vannak. Az emberek nem vevők többé megmerevedett formulákra, egy letűnt korszakra emlékeztető jámbor közhelyekre; olyan kitaposott utakra, melyeken nem sikerült lelki ébredésre jutniuk. Gyötrődve kutatnak – néha a helyes irányt keresve – egy szabadabb szemléletmód után. A mai ember először azt akarja tudni, ki is ő valójában, mi tartja rabságban a lelkét, mi áll lelki fejlődése útjában. Újra fel akarja fedezni Istent, túl a törvényeken, szabályokon, megfoghatatlan vallási tanokon, életidegen szavakon…

Korda, Kecskemét, 2011
220 oldal · ISBN: 9639554197 · Fordította: Török Péter

ptagi P
Anthony de Mello: Forrás fakad

Anthony de Mello: Forrás fakad Lelkigyakorlatok könyve

Ennek a könyvnek a kapcsán ismerkedtem meg a keresztyén meditációval, mint műfajjal.
Több meditációt vittem azóta közösségi alkalmakra ebből a kötetből. A visszajelzések alapján nem csak nekem jelentett nagy lelki élményt.

FRISSÍTÉS egy újbóli olvasás után (2015.04.25.):
Pár óra alatt újra átpörgettem az egész kötetet. Igazi kincsestár annak, aki kész és hajlandó a befelé figyelésnek, a meditációnak, az imádságnak erre a különösen is termékeny és értékes formájára.
Protestánsként van benne néhány olyan kifejezés, amivel nehéz mit kezdeni, de ha kellő nyitottsággal és fantáziával állunk hozzá, megtalálható az a mondat, az az irány, az a gondolat, ami behelyettesíthető pl. az oltári szentség imádatá-nak helyére.
Azért azt nem árt tudni, hogy bár a szerző jezsuita volt, de szolgálatából kifolyólag az átlagosnál nyitottabb más világvallások felé. Ez bizonyos szituációkban (nem-keresztyének missziója) előny lehet, míg másokban (szigorúbb keresztyén közösségek) hátrány. Érdemes hát megszűrni ilyen szemüvegen át is, akár ha magunknak, de főleg ha közösségnek az épülésére kívánjuk használni.