Ébredj ​tudatára! 32 csillagozás

Anthony De Mello: Ébredj tudatára!

Élvezd ezt a könyvet! Hagyd, hogy a szavak gyorsan és észrevétlenül besurranjanak a lelkedbe, és figyelj, mint Tony tanácsolná, a szíveddel! Hallgasd az ő történeteit, és meghallod majd a sajátodat.

Gondverő, 1999
270 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638550333 · Fordította: Máté János

András_a_László>!
Anthony De Mello: Ébredj tudatára!

Rám az egyik legnagyobb hatással lévő könyv.
Hihetetlenül meredek, és fájdalmasan gondolatébresztő könyv, melyet ha valakinek van ereje végig olvasni, utána már nem fog többé ugyanúgy nézni sem a vilkágra, sem magára sem az emberi kapcsolataira. Az élményt ahhoz hasonlítanám, mintha lenyeltem volna a piros pirulát a Mátrixból.
Őszintén, egyáltalán nem tartom vallásos irodalomnak. Sokkal inkább pszichológiai és metafizikai, és egyáltalán nem köthető egyik valláshoz sem (és még csak nem is ezoterikus!). Tényleg csak az emberi tudatról, és annak természetéről van szó. Azt mondanám, hogy a Platonista filozófia keleti verziójának a nyugati tolmácsolása.

Mindenkinek ajánlom aki úgy érzi, hogy az életével „valami nincs rendben”, vagy úgy érzi mintha „köd” lepné be az agyát. A könyv hideg zuhanyt jelent bármilyen kényelmesen a saját kis burkába menekülő elme számára.

ildiko_adam06>!
Anthony De Mello: Ébredj tudatára!

Nagyon sok értékes gondolatot kaptam ettől a könyvtől. Egy kollégámtól kaptam, akit ez a könyv elolvasása után már barátomnak is tekintek. Nagyon sok erőt ad a gyászban, de azon túl is. Megtanultam a nagyon fontos különbséget magány és egyedüllét között. És az igazi szabadság definícióját. Megvan a lecke az életre: hogyan tudok ebben a szellemiségben élni. Köszönet érte!

MrDatalogin>!
Anthony De Mello: Ébredj tudatára!

Nagyon furcsa volt egy jezsuita szerzetes tollából ezeket a gondolatokat olvasni, a buddhizmus is visszaköszönt. Éppen tömött vonaton utazva fejeztem be, így még hatásosabb élmény volt. Olvastam már Anthony de Mellotól A szív ébredését, de az teljesen más hangulatot hagyott bennem. Volt egy része, amit az ismeretlentől való félelemről írt, azzal nem értettem egyet. Szerinte az ember nem fél az ismeretlentől, én meg azt gondolom, hogy attól nagyon lehet félni, de ha valamit/valakit megismerünk, akkor már nem lesz olyan félelmetes.

Update: Ratzinger bíboros elmarasztaló kritikát fogalmazott meg róla… nekem pont a nyitott gondolkodása miatt szimpatikus.

shunyata>!
Anthony De Mello: Ébredj tudatára!

Hogyan ne legyünk „jó” emberek? Így. Tényleg segít.

ritusss>!

El tudod képzelni, mekkora megkönnyebbülés, amikor soha többet senkire nem akarsz jó benyomást tenni?

ritusss>!

A kellemes élmények élvezetessé teszik az életet. A fájdalmas élmények vezetnek fejlődéshez, éréshez. A kellemes élmények élvezetessé teszik az életet, de önmagukban nem vezetnek fejlődéshez. Amelyek éréshez vezetnek, azok a fájdalmas élmények. A szenvedés olyan területre mutat benned, amelyen még nem vagy érett, ahol még fejlődnöd kell, átalakulnod és változnod. Ha tudnád, hogy használd ezt a szenvedést, nagyot fejlődnél.

ritusss>!

Nemet mondani másoknak: ez része a felébredésnek, ez gyönyörű. A felébredés része, hogy úgy éled az életedet, ahogy helyesnek találod. Értsd meg: ez nem önzés. Önzés az, mikor másoktól azt követeled, hogy úgy éljenek, ahogy te helyesnek látod. Az önzés. Nem önzés, ha úgy éled a saját életed, ahogy helyesnek látod.

Kkatja>!

Akarsz boldog lenni? A szakadatlan boldogság ok nélküli. Az igazi boldogság ok nélküli. Nem tehetsz engem boldoggá. Nem vagy a boldogságom. Azt kérded a tudatára ébredettől : „Miért vagy boldog?” és a tudatára ébredt ember azt válaszolja : „Miért ne?”
    A boldogság a mi természetes állapotunk. A boldogság a kisgyerekek természetes állapota, ez a királyság az övék, amíg meg nem fertőzi és be nem szennyezi őket a társadalom és a kultúra butasága. Semmit sem kell tenned azért, hogy megszerezd a boldogságot, mivel a boldogság nem megszerezhető. Tudja-e valaki, hogy miért nem? Mert az már a miénk. Hogyan lehetne megszerezni azt, ami máris a miénk? Hát akkor miért nem gyakoroljátok? Mert meg kell válnotok valamitől. Túl kell adni az illúziókon. Annak érdekében, hogy boldogok legyetek, nem kell semmit sem beszereznetek; meg kell válnotok valamitől. Az élet könnyű, az élet csodaszép. Csak az illúziótok iránt kemény, az ambíciótok iránt, a mohóságotok iránt, a sóvárgásaitok iránt.Tudod, honnan valók ezek a dolgok? Onnan, hogy azonosultál mindenféle címkével.

Kkatja>!

Tudod, mi az egyik jele annak, hogy felébredtél? Az hogy megkérded önmagad: „Én őrültem meg, vagy ezek mindnyájan őrültek?” Valóban ez. Minthogy őrültek vagyunk. Az egész világ őrült. Bizonyíthatóan holdkóros! Egyetlen oka van annak, hogy nem zárnak intézetbe : túl sokan vagyunk. Így tehát őrültek vagyunk, olyan mértékig, hogy – azt kell hinnem – ha mindenki egyetért valamiben, akkor biztos lehetsz abban, hogy az tévedés. Minden új ideát, minden nagyszerű eszmét a kezdet kezdetén egy embernyi kisebbség képviselt. Az az ember, akit Jézus Krisztusnak vagy Buddhának hívtak – egy embernyi kisebbség. Abból amit ők mondtak, mindenki valami mást mondott tovább. Azt hiszem, Bertrand Russel volt, aki azt mondta : „Minden nagyszerű eszme úgy kezdődik, mint egy istenkáromlás.” Ez így helyes és pontos.

ritusss>!

Fiatal korunkban boldogtalanságra programoztak bennünket. Arra tanítottak, hogy a boldogság érdekében pénzre, sikerre, egy gyönyörű vagy jóképű partnerre van szükséged az életben, jó állásra, barátokra – válaszd amelyiket akarod. Ha nem szerzed meg ezeket a dolgokat, nem leszel boldog, ezt mondták nekünk. Nos, ez az, amit kötődésnek nevezek. A kötődés olyan hiedelem, amely szerint valami nélkül nem leszel boldog. Ha egyszer ez meggyőződéseddé válik – ha bekerül a tudatallatidba, ha léted mélyen gyökerezik az effajta gondolkodásban – akkor véged van. „Hogyan lehetnék boldog, ha nem lennék jó egészségben?” kérdezed. De mondok neked valamit. Találkoztam rákban haldokló emberekkel, akik boldogok voltak. Hogyan lehettek boldogok, ha tudták, hogy meg fognak halni? Nos, azok voltak. „Hogyan lehetnék boldog, ha nem lenne pénzem?” Az egyik ember egy millió dollárt tart a bankban és nem érzi magát biztonságban, a másik embernek egy vasa sincs, de cseppet sem érzi fenyegetve magát. Másképp programozták ennyi az egész. Azt kell megértened, hogy programozott vagy, téves hiedelemben élsz.
Mit tesznek az emberek egész életükben? Örökösen harcolnak, küzdenek, küzdenek, küzdenek. Ezt nevezik túlélésnek. Amikor az átlag amerikai azt mondja, hogy megkeresi a mindennapi megélhetésre valót, akkor valójában nem a mindennapit keresi, sokkal többje van, mint amennyit az élethez bírnia kell. Az élethez nincs szükség erre a temérdek gépkocsira, nem kell televizió, nincs szükség szépítőszerekre. De próbáld meggyőzni erről az átlag amerikait. Agymosást kaptak, programozottak. Dolgoznak és vágyódnak, hogy megszerezhessék a kívánt tárgyat, amely boldoggá teszi őket. S, ha már megszerezték, azért sóvárognak, hogy megtarthassák.

ritusss>!

Nem a kinti hideg az, ami számít, hanem a hőmérő. Nem a valóság az, ami számít, hanem az, amit arról önmagadnak mondasz.

Raizo >!

Ebben nyújtotta Tony de Mello tudása legjavát, hirdetve az „awareness” üzenetét, látva a fényt, mely mi vagyunk saját magunk és mások számára, felismerve, hogy jobbak vagyunk, mint gondoljuk.

Chi>!

Hadd mondjak neked valamit: ha bármikor hagyod, hogy annak kapcsán legyen jó érzésed, hogy az emberek azt mondják, hogy klassz vagy, kiteszed magad annak, hogy rossz érzésed legyen, amikor azt mondják, nem vagy az.

Chi>!

Szabadulj meg a bukástól való félelmedtől, a sikert célzó belső feszültségtől, s önmagad leszel.