Abszurd ​egypercesek 45 csillagozás

Anthony De Mello: Abszurd egypercesek Anthony De Mello: Abszurd egypercesek

A következő történetek mindegyikét csak egy percbe kerül elolvasni. Bizony, ez nem könnyű olvasmány. Nem azért íródott, hogy tanítson, hanem hogy felébresszen. A lapok közt elrejtve – nem a nyomtatott szavakban, nem is a történetekben, hanem a könyv szellemében, hangulatában és a légkörében – ott van az a Bölcsesség, amelyet nem lehet emberi…

Eredeti cím: One Minute Nonsense

Korda, Kecskemét, 2008
200 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639554122 · Fordította: Török Péter

nettikeee P>!
Anthony De Mello: Abszurd egypercesek

Ezek kb ilyen mikromini félpercesek voltak. Nagyon sok okos dolog hangzik el ezekben a mini történetekben.
Szó van életről, halálról, szerelemről, Istenről stb. Mindenkinek azt ad a könyv, amit ő lát magában igazából.
És tényleg nem szabad habzsolni a történeteket, mert az sok lesz hirtelen. Túl sok. :)

„Mennyi ideig tart a jelen? Egy percig, vagy egy másodpercig? – Sokkal kevesebb és sokkal több ideig.- mondta a Mester. – Kevesebb, mert abban a pillanatban, hogy ráfigyelsz, már el is tűnt. Több, mert ha calaha is belecsöppensz, akkor belebotlasz az Időtlenbe, és meg fogod tudni, hogy mi az Örökkévalóság. ”

Megannyi eszme és tanítás keveredik benne, és tényleg hasznos bölcseletekkel gazdagít.

Jeffi P>!
Anthony De Mello: Abszurd egypercesek

Azt tudtam, csak az íróról, hogy valamely vallás képviselője, tanítója, de hogy melyiké azt nem tudtam, és nem is igazán érdekelt. Amúgy most, amikor a blog bejegyzést írom utánanéztem és Jezsuita tanító volt. Mivel vallásilag sehova sem vagyok besorolható, így úgy gondoltam, nem lesz ezzel a könyvvel sem semmi baj. Remélhetőleg nem csap át szent szöveggé és nem kell letennem.
Nos, nem csapott át. Én sok hasonló könyvet olvastam, azok kifejezetten buddhista példabeszédek voltak, zen és társai ugyebár. Tehát nem volt tőlem olyan távoli a fogalmazásmód, az, hogy kapsz egy alap dolgot, de nem fejti ki, úgy hogy mindenki megértse. Utal persze arra, mit akart mondani, de nem világosít fel. Elgondolkodtat. Kifejezetten sok olyan részlet van a könyvben, ami elgondolkodtatott, és néha bólintottam is, hogy igen, jó volna, ha ezen az emberek is elgondolkodnának. Rávilágít, mennyi minden mellett megyünk el, csak úgy. Hogy azt hisszük élünk, holott valójában megszokások, dogmák rabjai vagyunk. Már aki természetesen! Vannak megvilágosult emberek is.
Örülök, hogy nem lett valláshoz kötött a könyv. Nem volt telitömve csak Jézussal, Istennel, hanem felkerült a palettára Buddha, és minden egyéb tan alapítója, hirdetője. Tehát teljesen pozitív csalódás volt a könyv. Annyit sajnálok, hogy nem túl figyelemfelkeltő, és nem kap igazán elég reklámot az egész könyv. Molyon is, ahogy látom 66 –an olvasták csak, és nagyon kevesen értékelték. Pedig talán elkélne egy kis reklám.

Bővebben a blogomban: http://jeffi-olvas.blogspot.hu/2015/02/anthony-de-mello…

borga>!
Anthony De Mello: Abszurd egypercesek

De ki a Mester? Most tényleg.
Amúgy többségében jó hangulatot adó, agy-nyitogató kis példamesék.

mdildiko P>!
Anthony De Mello: Abszurd egypercesek

Néhány történet tényleg nagyon tanulságos! Pozitív csalódás volta könyv, kicsit tartottam tőle.Egyszerre tényleg nem szabad belőle sokat olvasni,de azért naponta max 10 beleférhet!

zsofigirl>!
Anthony De Mello: Abszurd egypercesek

Több mint egy évig (igazából nem is emlékszem, mikor kezdtem) meghatározta a reggeleimet. Már amikor el nem felejtettem. Mert gyakran elfelejtettem.

Otthon találtam, nem tudom, honnan van, időnként belenéztem, nem figyeltem a hátsó figyelmeztetésre, elolvastam jó sokat egyszerre – úgy nem hatott, mindig vissza is tettem a polcra. Aztán elhoztam magammal és hosszú idővel Márai reggelei után ezt kezdtem olvasgatni. Tetszett. Volt benne mély, elgondolkodtató, sőt kacagtató történet is. Szerettem. Már csak az a kérdés, mi legyen a soros. Ancsel Éva? Dalai Láma? Esetleg repetázzak Máraiból? Majd elválik..

nyolcadikutas P>!
Anthony De Mello: Abszurd egypercesek

De Mello bölcsességei úgy hatnak az emberre, mint az égi manna. A humánum és az életszeretet magasiskolája. Olvasd, elmélkedj és tisztulj!!!

Zsanni>!
Anthony De Mello: Abszurd egypercesek

Nagyon jó, vallási hovatartozástól függetlenül olvasható hasznos gondolatébresztő könyvecske. Bármikor elő lehet venni, ha az ember éppen csalódik a világban vagy csak úgy elege van mindenből… segít helyrebillenteni az egyensúlyérzetet, hogy valahol mégis minden rendben van a világban, bármi történjék is.

Kovács_Heni>!
Anthony De Mello: Abszurd egypercesek

Mindenképpen be kell tartani a figyelmeztetést, miszerint nem szabad egyszerre kiolvasni a fél könyvet, úgy mit sem ér az egész. De ha az ember néha-néha előveszi és átfut két-három kis egypercesen (inkább 20 másodpercesen), akkor kifejezetten ütős irományokkal találkozik. Olykor fájt is, mert sikerült beletaposnia a lelkembe azzal, hogy szembeköpött az igazsággal, amit egyébként tudok, csak nem mindig sikerül elismerni :)

pipacs181>!
Anthony De Mello: Abszurd egypercesek

Még lehet fel kell nőnöm ahhoz, hogy tanítvány lehessek és tökéletesen értsem a Mester szavait.

blianhun>!

– Ha tudtad, hogy iszik, miért mentél hozzá?
– Fogalmam sem volt arról, hogy iszik, mindaddig amíg egyszer józanul haza nem jött.

Kapcsolódó szócikkek: alkoholizmus
Chöpp >!

A jó élet kulcsa a szeretet, nem a vallás vagy a törvény.

Chöpp >!

– Mi a titka a nyugalmadnak?
A Mester így válaszolt:
– Teljes szívemből együttműködöm azzal, ami úgyis bekövetkezik.

Chöpp >!

– Saját fogyatékosságaink megismerésének jó módszere – mondta a Mester –, ha megfigyeljük, hogy mi zavar bennünket mások viselkedésében.

Chöpp >!

Isten óvjon bennünket azoktól, akik nem gondolkodnak!

borga>!

Gyermekeiteket ne korlátozzátok saját tudásotokkal, mert ők már egy másik korban születtek.

Kapcsolódó szócikkek: tudás
Chöpp >!

– Az az Isten, amelyik belefér egy elképzelésbe, egyáltalán nem Isten. Ezért van az, hogy Isten misztérium, amiről semmiféle elképzelés sem lehetséges – mondta a Mester.

Kapcsolódó szócikkek: Isten
Chöpp >!

Egy látogató egyszer megkérdezte az egyik tanítványt:
– Hogyan taníthat téged ez az ember, aki szívesebben mesél egy viccet, minthogy Istenről szólna?
A következő választ kapta:
– Tanítani nemcsak szavakkal lehet.

Chöpp >!

Ne engedd meg senkinek sem, hogy olyan mélyre rántson, hogy meggyűlöld érte.

Egyszer ezt mondta a Mester:
– Addig nem vagytok kész a gonosz elleni küzdelemre, amíg meg nem látjátok, hogy milyen jót tesz a gonoszság.
Ez aztán meglehetősen összezavarta a tanítványokat, de a Mestert egy cseppet sem zavarta. Másnap viszont felolvasta nekik azt az imát, amelyet egy összegyűrt papíron találtak a ravensbrucki koncentrációs táborban. Az ima így szólt:
"Uram, ne csak a jókra, hanem a gonoszokra is emlékezz. És ne csak a szenvedésre emlékezz, amelyet nekünk okoztak. Emlékezz azokra a gyümölcsökre is, amelyeket e gonoszságnak köszönhetünk: szolidaritásunkat, hűségünket, alázatunkat, bátorságunkat és nagylelkűségünket, és azt a nagyszerű szívet, amely mindezt inspirálta. S ha majd a gonoszok is ítélőszéked elé állnak, ezek a gyümölcsök legyenek az ő jutalmuk és így bocsáss meg nekik.

Kapcsolódó szócikkek: gonoszság