A ​szeretet útja 34 csillagozás

Anthony De Mello utolsó meditációi
Anthony De Mello: A szeretet útja Anthony De Mello: A szeretet útja

Évekkel ​ezelőtt, azt mondták nekem, hogy Tony nyolcnapos lelkigyakorlatot tartott hatvan jezsuita paptársának, s minden nap hat óra hosszan beszélt hozzájuk. Még most is emlékszem a reakciómra:
– Nincs az a jezsuita, aki hat óra hosszat hallgatna egy másik jezsuitát nyolc napon át.
Ezeknek az oldalaknak az olvasása kiváltotta belőlem a kihívás csodálatos érzését, azt a lelki provokációt, aminek Tony oly nagy mestere volt. Volt valami alapvető őszinteség Tony de Mello személyiségében, amivel mindent újjá értékelt életében. És ezt az őszinteségét adta át igen hatékonyan mindazoknak, akik hajlandók voltak figyelni rá.
Fogd ezeket az emlékeket, és vidd magaddal egész nap! Vizsgáld felül gondolatait, töprengj rajtuk, aztán csendesedj el! Észreveszed majd, hogy valami erőlködés nélküli átalakulás megy végbe a szívedben, a ráébredés tudatosító élménye, az a csodálatos béke, amit akkor érzel, ha a csillagokon ámuldozol, ha a napfelkeltében gyönyörködsz, vagy ha elkapod a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1991

Korda, Kecskemét, 2020
196 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639554207 · Fordította: Török Péter
Korda, Kecskemét, 2018
196 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639554207 · Fordította: Török Péter
Korda, Kecskemét, 2010
puhatáblás

Anthony De Mello: A szeretet útja Anthony De Mello utolsó meditációi

Ha lehetne, ötnél több csillagot adnék rá. Anthony de Mello nevével korábban nagyon sokszor találkoztam, de nem vitt rá a lélek, hogy egyetlen könyvét is kezembe vegyem. Ez nagy butaság volt a részemről. Annyira megfogott, hogy minden egyes részét, szösszenetét egymás után többször olvastam el. Megdöbbentett a közvetlen, gyakorlatias stílusa, hihetetlenül pontos megfogalmazásai és megnyilvánulásai. Szabó Péter és Brian Tracy könyvei ehhez képest csak a felszínt karcolgatják önismeret és személyiség fejlesztés területén, bár lényegében ezeket a gondolatokat közvetítik ők is. Imádtam a könyv kristály tiszta és csodálatos megfogalmazásait. Nem mellesleg Isten-ember viszonyának bemutatásában is verhetetlen. Biztos újra el fogom még olvasni ezt a könyvet, de más Mello könyvet is kézbe fogom venni.

Kalyber I>!

Anthony De Mello: A szeretet útja Anthony De Mello utolsó meditációi

Először kicsit szentfazéknak gondoltam, de kellemeset csalódtam. A borítón levő kellemes kis túrázós képpel szemben ez egy kemény írás. Egyáltalán nem kertel; kerek perec kimondja, hogy nagyjából mindent rosszul csinálunk (Ha meg nem, akkor valószínűleg sosem jutunk el oda, hogy ilyesmiket olvassunk…). Kíméletlen önismereti lecke, hogy kicsit jobban ráébredjünk, hogy miért lépünk bele állandóan ugyanabba a… kellemetlenségbe. Persze, mint minden spirituális bölcsesség kapcsán, a legnagyobb bölcsesség az, ha az ember semmit sem vesz át feltételek nélkül. Hanem alázattal megfigyel, átgondol és levonja a következtetéseket. Legyen bármi is az a bizonyos következtetés…

barna_kati>!

Anthony De Mello: A szeretet útja Anthony De Mello utolsó meditációi

ez a könyv felforgatja az ember életét, onnantól kezdve, hogy elolvasta, át is gondolta azokat, azután már nem dughatja homokba a fejét. Félelmetes, izgalmas, felszabadító, lázadó, élő…

Arnold_Kovács>!

Anthony De Mello: A szeretet útja Anthony De Mello utolsó meditációi

Pillanatok alatt ki lehet olvasni, de többször is úgy jártam, hogy ismét el kellett olvasnom, mert elgondolkodtatott. Így máris sokkal lassabban jutottam a végére. Nagyon tetszik. Újra elő-elő veszem és olvasgatom…

Gedi>!

Anthony De Mello: A szeretet útja Anthony De Mello utolsó meditációi

Megrázott… hogy tényleg így kéne élni.

Rincewind>!

Anthony De Mello: A szeretet útja Anthony De Mello utolsó meditációi

Többször elolvasandó nagyon hasznos könyv, ajánlom minmdenkinek aki a boldogságot keresi

XX73>!

Anthony De Mello: A szeretet útja Anthony De Mello utolsó meditációi

Nagyon egyszerű, mégis nehezen megvalósítható. Pórbálom gyakorolni magam benne.

A könyv zárszavában fontosnak tartotta hozzáfűzni valaki, hogy a szerző „a könyvet nem azért írta, hogy keresztény tanokat és dogmákat magyarázó kézikönyvként olvassák a katolikus hívek.”

Talán így könnyebben utat talál a nem katolikus hívek lelkéhez is.

batorba>!

Anthony De Mello: A szeretet útja Anthony De Mello utolsó meditációi

A sorozatomba ez is beletartozott….

Syladrien P>!

Anthony De Mello: A szeretet útja Anthony De Mello utolsó meditációi

Az egyik legkedvesebb barátnőm unszolására vettem a kezembe. Ő iszonyatosan vallásos, ellentétben velem… de ez nem is lényeg. Azt mondta: „Hidd el, segíteni fog!” Éppen eléggé mélyponton voltam a párom miatt, és a könyv segítségévél sok mindenre fény derült bennem. Párszor átforgatom még, mielőtt visszaadnám neki.

Rituga P>!

Ami boldoggá vagy boldogtalanná tesz, az nem a világ és a körülötted lévő emberek, hanem a saját gondolkodásod.

Rituga P>!

A boldogtalanságnak egyetlen oka van: a fejedben lévő alaptalan elképzelések, melyek annyira elterjedtek és mindenki által elfogadottak, hogy eszedbe sem jut megkérdőjelezni őket. Ezek miatt az alaptalan elképzelések miatt látod magadat és a világot is torzítva.

Rituga P>!

…megérted azt is, hogyan próbálják az emberek megnyerni a világot, s hogyan veszítik el közben a lelküket. Mert így az életük üres és lelketlen lesz.
Egy életből vett történetet ajánlok neked megfontolásra. Turisták egy csoportja ül egy buszban, ami csodálatos tájakon halad, tavak és hegyek, zöldellő mezők és kék folyók közt. Csakhogy az ablakok redőnyeit lehúzták. Az utasoknak sejtelmük sincs, hogy mi van a buszon kívül. És az egész útjuk azzal telik, hogy azon civakodnak, ki ülhessen a busz fő helyére, kit tapsoljanak meg, kire hallgassanak. És ez így megy egészen a végállomásig.

Annamarie P>!

Az előítéletek és hiedelmek a tiszta gondolkodás nem egyedüli ellenségei. Van még egy ellenségpár, a félelem és a vágy. Az érzelmektől, nevezetesen a félelemtől, a vágyaktól és önzéstől mentes gondolkodás olyan aszketizmust igényel, ami megijeszt. Az emberek tévesen azt hiszik, hogy az agyukkal gondolkodnak, holott valójában a szívükkel végzik ezt, amely először mondja ki a következtetést, aztán pedig kiadja a fejnek az utasítást, hogy találjon megfelelő indokokat, amivel megvédheti a konklúziót. Itt van hát az isteni kinyilatkoztatás egy másik forrása. Vizsgáld meg néhány meghozott döntésedet, és lásd, hogy mennyire eltérítette őket az önérdek. Lásd meg, hogy milyen szorosan kapaszkodsz például az emberekről kialakított elképzeléseidbe. Teljesen mentesek-e vajon ezek az ítéletek az érzelmektől? Ez a nemzetek és egyének közti egyet nem értés legfőbb oka. A te érdekeid nem esnek egybe az enyéimmel. Hány olyan embert ismersz, akinek gondolkodása legalább időnként ellentmond érdekeinek? S hányszor gondolkodtál te így? Hányszor sikerült áthághatatlan akadályt emelned a racionális gondolkodás é s a szívedet zaklató félelmek és vágyak közé? Minden alkalommal, amikor így gondolkozol, rájössz, hogy a tiszta gondolkodás nem intelligencia kérdése, hanem bátorságé, amely sikeresen megküzd a félelemmel és a vággyal mert abban a pillanatban, hogy vágyódsz valamire, vagy félsz valamitől, a szíved tudatosan vagy öntudatlanul is gondolkodásod útjába áll.
Lelki óriásoknak való megfontolás ez, akik ráébredtek, hogy az igazság felfedezéséhez nem dogmatikus formulákra van szükség, hanem olyan szívre, amely mindig el tud szakadni programozottságától és önös érdekeitől, amikor gondolkodni kell. Olyan szívre, amelynek nem kell semmit sem védenie, s amelyből hiányzik a becsvágy, s így szabadon és félelemtől menetesen hagyja az értelmet, hogy az igazságot keresse. Olyan szívre, amely állandóan kész új tények befogadására és nézeteinek megváltoztatására. Az ilyen szív aztán lámpássá változik, amely bevilágítja az emberiség testének sötétségét.