Elkapni ​a Jegest! 29 csillagozás

Egy hidegvérű gyilkos igaz története
Anthony Bruno: Elkapni a Jegest!

A nagydarab, agyafúrt Richard Kuklinski több mint 100 áldozattal büszkélkedhetett. Ez a New Jersey-i családos ember lőfegyvert, kést, mérget, jégvágót, feszítővasat, baseballütőt és bombát használva ölt a pénzért, az inkognitója fenntartásáért, vagy egyszerűen azért, hogy kitöltse valakin a gyilkos dühét.
Az igazságszolgáltatás mindent tudott Kuklinskiről, és ismerték az áldozatait, mégsem tudtak a közelébe férkőzni, míg Dominick Polifrone beépített ügynök maffiózónak kiadva magát, halálos macska-egér játékba nem kezdett vele…
Ebben a hátborzongató, valós eseményeken alapuló történetben Anthony Bruno által szembekerülünk egy hidegvérű gyilkossal, tanúi lehetünk véres tetteinek és testközelből élhetjük át Polifrone ügynök és Kuklinski viszonyának különös lüktetését. Ahogy Polifrone felépítette a Kuklinski elleni ügyet, tudva, hogy az ideje fogytán van, hiszen a Jeges őt is meg akarta ölni…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Sötét örvény Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
312 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633736449 · Fordította: Farkas János

mate55 P>!

Anthony Bruno: Elkapni a Jegest! Egy hidegvérű gyilkos igaz története

Legyek őszinte? A legtöbbször azért olvasok valós eseményekre épülő műveket, mert néha elégedetlen vagyok a lektűrökkel. Persze, ezek inkább úgynevezett férfiregények, a nőket kevésbé vonzzák, hiszen nem kifejezetten romantikus lányregények. Igaz, stílusuk olvasmányos, lekötik az olvasót, ugyanakkor egyes részek az adott téma alapos feldolgozása miatt időnként borzongató dokumentumregények, (mint jelen esetünkben is). A cselekmény nem mutatja be a „Jegesember” konkrét életútját, utalásokat kapunk csak, hogy milyen élete is volt antihősünknek, mitől vált ilyen emberré. A könyv Richard Kuklinksiről szól, aki kétfajta életet él: egyrészt családos ember, másrészt pedig mániákus sorozatgyilkos. Hogy mennyire titokban tudta ezt tartani ismerősei előtt, az mutatja igazán, hogy amikor 1986-ban végül letartóztatták, felesége és lányai csak ekkor tudták meg róla, hogy ki is ő valójában. A könyv olvasása alatt egyszer sem unatkoztam, pusztán élveztem azt, amit már annyiszor élveztem életem során. Az alkotás iskolapéldája annak az írói gondolkodásnak, miszerint nem mindig van szükség forradalmasításra, újdonságra ahhoz, hogy egy könyv jó legyen. Elég a lehetőségeinket, a műfaji elemeket tökéletesre járatni. Ha ez nem is minden esetben sikerül az „Elkapni a Jegest” esetében, a legtöbbször azért mégis betalál Anthony Bruno. Egy csillag levonás: mivel egy igaz történetről van szó, azt gondolom, hogy lett volna miről írni, amivel befoltozhatta volna a könyvben található apró réseket. Gondolkodni sem kellett volna, csupán kicsit többet bele tenni, de valamiért Anthony Bruno nem akarta, hogy a könyv egy kerek egészet alkosson. Ennek ellenére, vagy éppen pont ezért, minden ízében igazi, hamisítatlan valós eseményeken alapuló történet, a téma szerelmeseinek kötelező darab.

DeathQueen P>!

Anthony Bruno: Elkapni a Jegest! Egy hidegvérű gyilkos igaz története

Már nagyon régóta szemeztem ezzel a könyvvel, de úgy voltam vele, hogy ráérek még megvenni. Aztán szembe jött velem az Alexandra raktárvásárán jóval olcsóbban, mint az eredeti ár, így le is csaptam rá, mint sok másik könyvre is.

A könyvet szinte alig tudtam letenni. Mondhatni magába szippantott. Egyes részeknél elgondolkodtam, másoknál elborzadtam, hogy hogy lehet valaki ilyen. Érdekes volt Richard Kuklinskiról olvasni. A „Jeges” jól el tudta sokáig rejteni mindenki elől, hogy ő kettős életet élt. Még a családja is teljesen ledöbbent, amikor vitték őt el a rendőrök. A könyv igaz történet alapján íródott, de én mégis hiányoltam belőle egy kicsit a brutalitást, magát a „Jeges” – t. El tudtam volna viselni még sok információt róla.

Pompi>!

Anthony Bruno: Elkapni a Jegest! Egy hidegvérű gyilkos igaz története

Nagyon szeretem az igaz történeteken alapuló sztorikat. Mivel ez is az, így amint rátaláltam, tudtam hogy előbb utóbb sort kerítés rá.
Kifejezetten érdekes volt olvasni a Jeges történetet, de számomra hiányzott belőle a történet. Vártam hogy tele lesz brutális gyilkosságokkal, jobban megismerjük a gyilkos oldalát, de ezek valahogy elmaradtak. De ezen felül, nekem tetszett, érdekes volt a tudat, hogy ez tényleg megtörtént.

Petra_Posztós>!

Anthony Bruno: Elkapni a Jegest! Egy hidegvérű gyilkos igaz története

Már egy ideje gondolkodom 4,5 és 5 * között, de végül fél pont levonást kap. Számomra nem túl sok újat tudott most felmutatni ez a könyv a hírhedt Jegesről. Bár ez nem feltétlen a könyv hibája.

Kettinger_Laura P>!

Anthony Bruno: Elkapni a Jegest! Egy hidegvérű gyilkos igaz története

Hogy lehet ez a könyv csak 80%-os?
A nyaram egyik legintenzívebb könyvélménye volt. Brutális belegondolni, hogy ez tényleg megtörtént. Bírom a kemény témákat, de ez okozott pár álmatlan éjszakát nekem.

JustABookishSoul>!

Anthony Bruno: Elkapni a Jegest! Egy hidegvérű gyilkos igaz története

Őszintén mondva én azt hittem, hogy ebbe a könyvbe annyi vér és gusztustalanság lesz, mint amilyenről a könyv borítóján található ajánlások árulkodtak.
Az írásmód nem a legjobb, viszont a figyelmemet fenntartotta a cselekmény. Érdekes volt olvasni a beépített rendőr(ök) módszereiről, hogy mennyire megviselő ez a szerep.
Egy olvasást szerintem mindenkinek megér.

a_bookworm_named_honey>!

Anthony Bruno: Elkapni a Jegest! Egy hidegvérű gyilkos igaz története

Hát, hogy őszinte legyek, kicsit csalódott vagyok.
Nagyobb mértékű brutalitásra számítottam (ahogy a borítón is írják), de nekem egyszer sem adta meg azt az igazi, jól eső, borzongató érzést; számomra nem volt meg olvasás közben a „Hűha!” élmény. Több részletre és vérre számítottam, ezért én ezt a könyvet egy kezdő krimiolvasónak tudnám leginkább ajánlani, hogy tesztelje a tűrőképességét.
Mindezek ellenére már az első néhány mondat után nyilvánvaló volt, hogy az író nagyon sokat dolgozott a könyvvel, rengeteg kicsi darabból tevődik össze egy nagy egésszé a történet és ezért le a kalappal Anthony előtt! Lenyűgöző, hogy mennyi munka van e könyv mögött!
Rich gondolatai és érzései árnyaltan vannak megfogalmazva, tényleg olyan volt végig, mintha az ő fejében tengetném az időt.
Különösen tetszik, hogy kérdéseket hagyott bennem az olvasás után, gondolkodni ösztönöz.
Minden összevetve ajánlom a könyvet, de ne fűzzetek hozzá túl véres és brutális reményeket. :)

bluething>!

Anthony Bruno: Elkapni a Jegest! Egy hidegvérű gyilkos igaz története

Hát.. sikerült elolvasni. Nagyon vontatott volt számomra. Ritkán van olyan könyv, melynél folyamatosan nézem hány oldal van még a végéig de sajnos ennél a könyvnél mindig megnéztem.
Egyszer el lehet olvasni…

mate55 P>!

Emlékszem, amikor először pillantottam meg Richard Kuklinski arcát.